نحوه‌ی اجرای سقف کاذب گریلیوم چگونه است؟

lambekaranzarin

New Member
در اجرای سقف کاذب گریلیوم ،معمولا نگهدارنده ها نقش مهمی را ایفا می کنند به گونه ای که نگهدارنده ها مستقیما روی زیرسازی اصلی نصب شده اند و سقف را نگه میدارند.
این نگهدارنده که در بخش اصلی قرار گرفته اند به سقف اصلی پیچ خواهند شد. همچنین این را باید گفت که این نوع سقف کاذب فلزی معمولا در فضاهای بزرگی مانند:فرودگاه،نمایشگاه و… بکار میروند و در محیط خانه امکان استفاده از این سقف وجود ندارد .
اما اگر در بخشی از منزل شما نیازی به نورگیری باشد ، شما میتوانید این محصول کناف را با ترکیب شیشه و استفاده کنید که نمای بسیار زیبایی را خواهد داشت . همچنین باید بدانید که برای اجرا بهتر گریلیوم باید زیرسازی آهنی نیز انجام شود تا به خوبی در جای خود قرار گیرند.

روش نصب سقف کاذب دامپا چگونه است؟
ابتدا بعد ازمشخص کردن خط تراز سقف اصلی همانند نحوه ی نصب سقف های کاذب شبکه ای ، نبشی لبه برای کمک به پیچ پرچ و یا رول پلاک روی دیوارها نصب می شود با این تفاوت که در نصب سقف کاذب دامپا به جای نبشی گالوانیزه به طور استاندارد از پروفیل ناودانی لبه که از جنس آلومینیومی ( یا گالوانیزه ) رنگی است استفاده می گردد. پروفیل های مورد استفاده در سقف کاذب دامپا به گونه ای ساخته شده که لبه پانل های دامپا به راحتی در داخل آن قفل می شود .
برای ایجاد زیرسازی برای نصب سقف کاذب دامپا درابتدا پروفیل یوچانل را درجهت برعکس حرکت دامپا در تراز ناودانی به سقف اصلی به وسیله تسمه آویز قابل تنظیم با فواصل تعیین شده با استفاده از میخ و چاشنی یا پیچ و رول پلاک به سقف متصل می شود ، پس از تنظیم و نصب یوچانل ، ورق دامپا را در چنگک های خارجی یوچانل به صورت کشویی در کنار یکدیگر قرار می گیرد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا