می خواهم یک قالب رو فارسی کنم

madar graphic

Active Member
سلام ببخشید من می خواهم یک قالب رو فارسی کنم همه ی چیزهاش فارسی میشه به جز منو که اونم توی دریم فارسی نشون میده اما وقتی میارمش توی فایرفاکس نشون داده نمیشه اما جاش هست یعنی وقتی موس میره روش میشه کلیک کرد
راستی کانورت تو utf-8 رو هم زدم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:oops::oops:
یا علی

madar graphic

Active Member
با تشکر
مثلا اینجا نوشتم<< برنامه ریزی دقیق>> توی Browser نشون نمیده فقط تو دریم نشون میده

خیلی ممنون:oops:

پیوست ها

• 2011-10-02 02-58-50 ب.png
    2011-10-02 02-58-50 ب.png
    268.4 کیلوبایت · بازدیدها: 24

madar graphic

Active Member
نکته ای که هست اینه که فقط اون heading ها رو نشون نمیده(هنگام فارسی یعنی خارجیش رو نشون میده)

ممنون:oops:

Milad

Well-Known Member
تو مرورگر Source رو ببینید ... ! یا کلا بعد از سیو کردن ... ( ندیدم تا حالا همچین چیزی )

madar graphic

Active Member
اگه ممکنه اون سوال بالایی رو راهنمایی بفرمایید خیلی نیاز دارم
2یه سوال دیگم دارم

مثلا و قتی ما یه پیج ایندکس داریم و اون پیج رو save as می کنیم مثلا ارتباط با ما سیو می کنیم حالا مقلا اگه من بخواهم یه لینک رو توی ایندکس تغییر بدم باید بیام و توی تمام قسمت های دیگه مثل ارتباط با ما و ... تک تک لینک رو تغییر بدم؟به صورت انفرادی
یا میشه مثلااینجوری تعریف کرد که اگه یه اینک یا یه نوشته رو توی ایندکس تغییر دادم توی تمام سایت تغییر پیدا کنه
چطوری؟
با تشکر
یا علی

sharktech

کاربر فعال
توی این سایت از cufon استفاده شده که تگ های h رو با فونت دلخواه نشون بده که با فارسی سازگار نیست!

شما اگه فایل cufon-yui.js رو از صفحه خودتون حذفش کنین مشکلتون حل میشه!

vahidd.com

Member
برای فارسی کردن تو بیشتر موارد باید عناصر زیر قرار گیرد:
Text-align: right
direction:rtl
float:right
البته این موارد مربوط به CSS هستش

estahbanati

New Member
منوی مشترک

:paint:سلام،
سوال اولت رو نمی‌شه چشم بسته پاسخ داد. ممکنه جاوا اسکریپتی داری که با متن منو کار می‌کنه و حالا که متن رو فارسی کردی به مشکل خورده یا شاید هم مشکل چیز دیگه‌ای باشه …
در مورد سوال دوم باید بگم که راه حل واقعی این مسأله، استفاده از برنامه‌نویسی سمت سرور است. اگر از PHP استفاده کنید، کافیه منوها رو در یک فایل مستقل قرار بدید و در تمام صفحات، فقط اون فایل مستقل رو درون‌گذاری کنید. اگر سرور از php پشتیبانی می‌کنه، پسوند فایل‌های HTML رو تغییر بدید و بذارید php. بعد مراحل زیر رو قدم به قدم انجام بدید:

۱- یک فایل جدید با نام topmenu.php ایجاد کنید. قسمت منوها رو از صفحۀ سایت cut کنید و توی این فایل قرار دهید. قبل از ذخیر کردن دقت کنید که فایل رو utf-8 ذخیر کنید.
۲- حالا در صفحۀ سایت، جای قسمتی که cut کردید، دستور زیر را بنویسید:
کد:
<?php require("topmenu.php"); ?>
۳- صفحه رو ذخیره کنید. شاید لازم باشه مسیر فایل topmenu.php رو اصلاح کنید. اما از این به بعد، برای تغییر منوها، فقط کافیه که همین فایل رو اصلاح کنید.

راستی توجه داشته باشید که چون پسوند صفحات شما تغییر کرده، تمام لینک‌های قدیمی هم باید اصلاح بشن.

برای اطلاع بیشتر از نحوۀ کار دستور reqiure و include به این صفحه مراجعه کنید: www.w3schools.com
:neutral:البته این اختار رو بدم که با استفاده از این دستور، شما تبدیل به برنامه نویس نمی‌شید! دنیای برنامه‌نویسی وب خیلی گسترده و نامتناهیه. اما این می‌تونه نقطۀ شروع خوبی باشه، چون شیرینی نوشتن یک خط برنامه برای اولین بار، همیشه در کام انسان می‌مونه.:rose:

برنامه نویس‌های شرکت یکتاپرداز هم وبلاگی دارند که گاهی نکات جالبی توش پیدا می‌شه.

جدیدترین ارسال ها

بالا