می خوام کارت مونتاژ بگیرم

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
من می خوام برای خرید کارت میکس راهنمایی بگبرم

یه کارت می خوام هم قیمت مناسب و هم کیفیت بالا
در اکثر برنامه ( After effect - Premiere Pro - Eduis - liquid ) بشه کار کرد
ممنون

RezaAfzal

Member
نياز به كارت ميكس حرفه‌اي و مناسب

من هم نياز به تهيه كارت ميكس دارم. لطفا مرا راهنمايي كنيد.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

خدمت رفقای عزیزم عرض کنم که کارت های تدوین یا همون موناژ رو بر دو اساس می خرن: کاربرد و مایه.
شما اول ببینید که توی چه سطحی می خواید کار کنید، بعدش این که چقدر می خواید خرج کنید.
یه توضیح تقریباً مختصر راجع به کارت های مونتاژ واسه اونایی که می خوان بدونن...

کارت های مونتاژ در کل دو نوعند: 1- پانل (ورودی/خروجی) 2- پانل و پردازنده.

1- پانل ها کارت هایی هستن که فقط موقع کپچر و خروجی تصویر دستگاه های دیگه به کار میان و کیفیت تصاویر ورودی و خروجی به اونا بستگی داره که موقع مونتاژ، هیچ کاری رو انجام نمی دن. همه کارت های اکسترنال (External) پانل هستن.

2- کارت های پردازنده کارت هایی به مراتب گرون تر از پانل های هم ردیف خودشون هستن که علاوه بر ورود و خروج تصویر، قسمتی از مونتاژ رو هم به عهده می گیرن؛ (یعنی چی؟!)

این جور کارت ها که باید داخلی یا همون اینترنال (Internal) باشن، فیلترها و افکت ها و تروکاژهای مخصوص خودشون رو روی برنامه مونتاژ نصب می کنن. اگه با پروژه مخصوص این کارت ها (که نصب شده) کار کنی و تصاویر کپچر شده همین کارت رو روی تایم لاین بیاری و از فیلترها و افکت ها و تروکاژهای نصب شده همین کارت استفاده کنی، هیچ وقت پروژه ات نیاز به رندر پیدا نمی کنه و پروژه به صورت Real Time اجرا می شه؛ البته البته هر کارتی بسته به قدرتش پردازشش، تعداد محدودی افکت همزمان رو بدون رندر انجام می ده مثلاً کارت Matrox RTX.100 Exterme (تقریباً 66.000 تومن) می تونه تا سه لایه فیلتر خودش رو همزمان Play کنه.

سه تا مثال واسه جمع بندی:
کارت Liquid که اکسترنال هست، فقط پانله؛ کارت هاي TV با اون که اینترناله و روی PCI نصب می شه، اون هم فقط پانله؛ کارت Matrox RTX.100 Exterme هم پانله و هم پردازنده.
...
زیادی حرف زدم؛ ببخشید!

التماس دعا
یا علی

Patris Net

Member
سلام
من هم می خوام همین کارو بکنم
اگه ممکنه یه چند تا مدل ها که بیشتر توو بورس هست را معرفی کنی ممنون میشم

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام animeditor

ممنون از راهنماییات
لطف کن چند مدل ارزان تر که هم در کیفیت کپچر و افکت گذاری تاثیر داری را بگو
ممنون

RezaAfzal

Member
تشكر فراوان از بابت راهنمايي

سلام جمیعاً

خدمت رفقای عزیزم عرض کنم که کارت های تدوین یا همون موناژ رو بر دو اساس می خرن: کاربرد و مایه.
شما اول ببینید که توی چه سطحی می خواید کار کنید، بعدش این که چقدر می خواید خرج کنید.
یه توضیح تقریباً مختصر راجع به کارت های مونتاژ واسه اونایی که می خوان بدونن...

کارت های مونتاژ در کل دو نوعند: 1- پانل (ورودی/خروجی) 2- پانل و پردازنده.

1- پانل ها کارت هایی هستن که فقط موقع کپچر و خروجی تصویر دستگاه های دیگه به کار میان و کیفیت تصاویر ورودی و خروجی به اونا بستگی داره که موقع مونتاژ، هیچ کاری رو انجام نمی دن. همه کارت های اکسترنال (external) پانل هستن.

2- کارت های پردازنده کارت هایی به مراتب گرون تر از پانل های هم ردیف خودشون هستن که علاوه بر ورود و خروج تصویر، قسمتی از مونتاژ رو هم به عهده می گیرن؛ (یعنی چی؟!)

این جور کارت ها که باید داخلی یا همون اینترنال (internal) باشن، فیلترها و افکت ها و تروکاژهای مخصوص خودشون رو روی برنامه مونتاژ نصب می کنن. اگه با پروژه مخصوص این کارت ها (که نصب شده) کار کنی و تصاویر کپچر شده همین کارت رو روی تایم لاین بیاری و از فیلترها و افکت ها و تروکاژهای نصب شده همین کارت استفاده کنی، هیچ وقت پروژه ات نیاز به رندر پیدا نمی کنه و پروژه به صورت real time اجرا می شه؛ البته البته هر کارتی بسته به قدرتش پردازشش، تعداد محدودی افکت همزمان رو بدون رندر انجام می ده مثلاً کارت matrox rtx.100 exterme (تقریباً 66.000 تومن) می تونه تا سه لایه فیلتر خودش رو همزمان play کنه.
سه تا مثال واسه جمع بندی:
کارت liquid که اکسترنال هست، فقط پانله؛ کارت هاي tv با اون که اینترناله و روی pci نصب می شه، اون هم فقط پانله؛ کارت matrox rtx.100 exterme هم پانله و هم پردازنده.
...
زیادی حرف زدم؛ ببخشید!

التماس دعا
یا علی

تشكر فراوان از بابت راهنمايي
فقط اگر ممكن است، مدلهاي موجود در بازار ايران را مشخص كنيد...
با تشكر مجدد

با سلام
من مي خواهم يه كارت بگيرم كه براي كار عروسي استفاده كنم البته تا 300-400 تومن مي تونم هزينه كنم اگه مي شه يه كارت خوب معرفي كنيد همچنين يه كارت گرافيك كه باهم سازگاري داشته باشند ضمنا يه سئوال ديگه هم دارم و اون اينكه مانيتور ال سي دي براي كار گرافيك خوب هست يا نه من الان يه سامسونگ mb1765 دارم خواهشمند است راهنمائي بفرمائيد چون مي خواهم يه سيستم جديد ببندم از اساتيد درخواست دارم راهنمائي بفرمائيد با تشكر

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
با سلام
من مي خواهم يه كارت بگيرم كه براي كار عروسي استفاده كنم البته تا 300-400 تومن مي تونم هزينه كنم اگه مي شه يه كارت خوب معرفي كنيد همچنين يه كارت گرافيك كه باهم سازگاري داشته باشند ضمنا يه سئوال ديگه هم دارم و اون اينكه مانيتور ال سي دي براي كار گرافيك خوب هست يا نه من الان يه سامسونگ mb1765 دارم خواهشمند است راهنمائي بفرمائيد چون مي خواهم يه سيستم جديد ببندم از اساتيد درخواست دارم راهنمائي بفرمائيد با تشكر
سلام
شما در درجه اول باید ببینین با چه برنامه هایی می خواین کار کنین
اگه فقط پریمیر کار می کنین Matrox بکیر
اگه پریمیر و ادیوس : کاناپوس بگیر
اگه پریمیر و لیکوئید: پیناکل بگیر
اصولا LCD برای کارای گرافیکی بدلیل واقعی نبودن رنگ ها مناسب نیست اما جدیدا چند مدل اومده برای کارای گرافیکی من نمی دونم چه قدر خوب هست

mohsenkanu

New Member
یکی از جدیدترین کارتها کارت matrox rt x2 است که در دو مدل ارائه شده که مدل اول از فناوری sd استفاده میکند یعنی فقط تصاویر sd را realtime تدوین میکند و مدل دوم که از فناوری جدید hd همایت میکند البته فقط در adobe premiere cs3
قیمت : اولی :900000 تومان
دومی: 1800000 تومان

irlogo

Active Member
سلام
من بار ها کارت تدوین ماتروکس رو بستم ! بی نهایت کیفیت عالیی داره
برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت اصلی کمپانی سازنده مراجعه نمایید
www.matrox.com

نمونه کارت تدوین ماتروکسی که من ازش می بندم اینه
http://qomhardware.com/product.php?productID=233

توجه کنین این کارت در اسلات های PCI-EXE هم نصب می شه ! دقت کنین مارد بورد شما حتما SLI باشه یا از اسلات این برد پشتیبانی کنه

آخرین ویرایش:

Nima3d

Member
اون دوستی که کار عروسی میخواد انجام بده پیشنهاد میکنم rtx100 یا canopus بگیره چون اکثر کلیپ های آماده عروسی برای پریمیر ساخته شدن و با این دو تا کارت به خوبی کار میکنن. دقت کنید اگر میخواید سیستم جمع کنید اول کارتتون رو انتخاب کنید بعد بر اساس recomanded های کمپانی سخت افزار هاتون رو تهیه کنید.
مانیتور LCD برای کار گرافیک مناسب نیست مگر مدل های جدید SONY یا APPLE . البته اگر از مانیتور فاینال (که تو ایران اکثرا از تلویزیون استفاده میکنن) تصویرتون رو میبینید هیچ مشکلی با LCD نخواهید داشت.

در باره RTX2 هم باید بگم بهترین کارتی رو که من تا به حال باهاش کار کردم همین بوده. الان هم از ورژن HD اون دارم استفاده میکنم و کاملا هم راضیم. اما 2 تا مشکل داره که زیاد اساسی نیستن:
یکی اینکه درسته خود کارت حدود 2 میلیون قیمتشه اما اگر بخوایی سیستم خوبی جمع کنی و Recomanded های Matrox رو استفاده کنی حدود 6 میلیون در میاد.
دوم اینکه Matrox تازگیها خیلی داره ضعیف عمل میکنه نسبت به خدمات پس از فروش. مثلا هنوز Driver برای ویندوز های 64 بیتی رو نداده. در صورتی که اعلام کرده بود تا آخر سال 2007 درایور رو Release میکنه. فعلا اعلام کرده تا June ببینیم ایندفعه راست میگن یا نه.

چقدر حرف زدم

red_waves

Member
من هم با پریمیر بیشتر کار می کنم و کارم خیلی حرفه ای نیست ولی فقط می خوام Dvd خروجی بگیرم و پانل ورودیش زیاد برام مهم نیست فقط و فقط پردازنده
من فعلا از ورژن 6.5 بهره می برم برای Dvd هم میشه ازش استفاده کرد ؟
اگه لطف کنید که چند تا کارت میکس خوب با قیمت مناسب معرفی کنید ممنون میشم
یک سوال دیگه هم داشتم لازمه که پردازنده کامپیوترمو برای Dvd به دو هسته ای ارتقا بدم ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا