میشه راهنماییم کنین ؟؟

سلام .
اول از همه عذر میخوام که اینجا پست دادم . نمی دونستم دقیقا کجا این سوال رو مطرح کنم .

راستش من تقریبا به زبان C مسلطم . با محیط و ابزارهای فلش و برخی از کدهاش هم کار کردم . ولی میخوام Action script رو مثل C یاد بگیرم . میشه راهنماییم کنین چه کتابایی بخونم ؟؟

و یه سوال دیگه ( ببخشید دو تا شد :wink: ) : action script به زبان C اصلا نزدیک هست یا نه ؟ یعنی من کارم برای یاد گرفتن این زبان آسان تره یا فرقی نمیکنه ؟

خیلی خیلی خیلی .... ممنون .

Mehrdad155

کاربر فعال
درود

شما که تقریبا به c مسلط هستید به راحتی میتونید اکشن 3 را یاد بگیرید و از c هم بسیار بسیار ساده تر است در عین حال که بسیار شبیه هم هستن.

کتاب و تاتوریال و فیلم برا فلش خیلی زیاد هست.یه سرچ تو همین انجمن یا گوگل بزنید پیدا میکنید.

موفق باشید _ مهرداد

akherat

مدیر انجمن
نمیخوام توهین کنم
مطمئنی به c تسلط داری؟

1- فلش رو یاد نگیر چون باید به زودی یه چیز دیگه یاد بگیری
2-زبان سی و ای اس اصلا شبیه نیست حتما کلی میخندی اگه oop شو خوب درک کنی :d

ببخشید . من کلی گیج شدم . راستش خب من تا جایی که تونستم سعی کردم تو C قوی بشم . به خاطر همینم هم تو دانشگاه هم خارج دانشگاه خیلی فعالیت کردم . ولی الان خیلی گیج شدم .
میشه گفت دو تا جواب کاملا مختلف بهم دادین :( . آقا مهرداد عزیز گفتن خیلی شبیه به c هستش ولی آقای آخرت گفتن اصلا شبیه هم نیست !!! راستش من تو دانشگاه هم از هر کی راجع به زبان های دیگه می پرسیدم بهم میگفتن همه ی زبان ها منشا شون C هستش و اگه C رو خوب یاد بگیری حله . ولی الان خیلی نا امید شدم جدا . اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین .

و یه چیزه دیگه . من خیلی خیلی به فلش علاقه دارم . واسه چی یاد نگیرم آخه ؟؟؟؟ بعدش مثلا باید چی رو یاد بگیرم ؟؟

آخرین ویرایش:

Mehrdad155

کاربر فعال
حامد جان شما که C را بلدی هیچ مشکلی تو یادگیری اکشن 3 نداری.خیلی سریع میری جلو .چون اصل کار اومده دستت. و قول میدم کلی هم توش پیشرفت میکنی.
من فکر کنم جناب akherat از این جهت میگن سراغ فلش نرو چون پلتفرم تحت وب اون داره کاملا کنار گذاشته میشه و یه سری پشتیبانی هاشو از دست داده. البته هیچ وقت محو نمیشه.

برنامه ی فلش خودش به تنهایی یه برنامه ی همه کاره است : گرافیک - انیمیشن - اینتراکتیو - گیم سازی - وب سایت و.... اگر واقعا دوست داری برو سراغش چون Adobe همچنان داره روش مانور میده نمونه اش استفاده از GPU (گرافیک اکسلریشن) تو فریم ورک هایی مثل Starling است. یعنی یه Angry Birds میتونی باهاش در بیاری بدون سروکله زدن با مکافات های زبون C

شما که خیلی خیلی به فلش علاقه داری بدون شک برو سراغش و ازش لذت ببر.اگر روزی این برنامه نابود هم شد تو چیزی را از دست نمیدی چون جایگزین های زیادی براش میاد و موفق شما هستی که اساس مسئله را یاد گرفتی.

به امید موفقیت شما
مهرداد

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون آقا مهرداد :oops:. من از همین امروز میرم دنبال یادگیری AS3 . فقط اگه به مشکلی برخوردم بازم راهنماییم کنینا :) . بازم ممنون .:rose::)

akherat

مدیر انجمن
والا بخوام توضیح بدم که چرا شبیه هم نیست و چرا باید یادنگرفتش و ... خیلی از من زمان میگیره
پس هر کاری که فکر میکنی درسته رو انجام بده
gl

armanbm

کاربر VIP
بنظر حقیر هم حق با آقا مهرداد هست.
شاید مباحثی مثل اشاره گر ها یا پیاده سازی روش کد های آبجکت اورینتد متفاوت باشن اما بنظر من که واقعا شبیه هستن.
زبان های php و C++ و AS3 واقعا مشابهات بالایی دارن.
مثلا در مقایسه با زبان هایی مثل LISP یا prolog یا حتی objective-c میشه تفاوتشون رو احساس کرد.
مخصوصا اگه دنبال بخش برنامه نویسی خوب هستید میتونید از ابزار Flash Builder هم استفاده کنید. گرچه برای تازه کار ها معمولا توصیه نمیشه اما چون شما برنامه نویس خوبی هستید بنظر من میتونه مفید باشه.

akherat

مدیر انجمن
:))
الان c و as شبیه همن؟
c فانکشنال هست بعد as منطقش OOP
بعد اینا شبیه همن؟

میدونی چرا php و c++ شبیه همن؟ چون oop هستن

armanbm

کاربر VIP
نه آخرت عزیز .
بله نزدیکی C کمتر از C++ به AS3 هست. اما نکته اینه که خود C و C++ به هم نزدیکند. و فقط همونطور که شما فرمودین C++ مفهوم شی گرایی داره. که این مفهوم هم قابل یاد گیریه و به نظر حقیر واجبه برای هر برنامه نویسی که تا حدی باهاش آشنا باشه.
وقتی میخوایم نزدیکی دو زبان رو صحبت کنیم صحبت نسبی هست.
توی زبان لیسپ حقله تکرار نداریم. باید با بازگشت حلقه بسازیم اما تو C و AS3 این کار یک اشتباه فاحش هست که میتونه برنامه رو از نظر سرعت اجرا به شدت بی مصرف کنه.

فکر میکنم شما هم با بنده موافق باشید که کسی که c بلد هست خیلی زود میتونه c++ رو هم یاد بگیره. پس خیلی زود هم میتونه AS3 رو که شبیه C++ هست یاد بگیره.

این نظر بنده بود.
در پناه حق.

جدیدترین ارسال ها

بالا