میخوام یه نشریه راه بندازم

wahid2003vj

Active Member
با سلام

شاید جای این مطلب اینجا نباشه ولی جای دیگه ای به نظرم نیومد

من و دوستام تو یه گروه میخوایم بزنیم حالا میخوام یه سری اطلاعات در باره قسمت های مختلف یه نشریه از وظایف سردبیر گرفته تا آخر رو داشته باشم چون دیدم اینجا به این موضوعی که من دنبلش هستم نزدیک هست اینو اینجا مطرح کردم آخه هرکدوم از دوستان حداقل تو این موضوع دستی بر آتش دارن
خلاصه هرکدوم از دوستان هر اطلاعات مفیدی تو این زمینه دارن دریغ نکنند

با تشکر

اگه هم بد قضیه رو مطرح کردن ببجشید دیگه از بی سوادی ماست

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
با سلام

شاید جای این مطلب اینجا نباشه ولی جای دیگه ای به نظرم نیومد

من و دوستام تو یه گروه میخوایم بزنیم حالا میخوام یه سری اطلاعات در باره قسمت های مختلف یه نشریه از وظایف سردبیر گرفته تا آخر رو داشته باشم چون دیدم اینجا به این موضوعی که من دنبلش هستم نزدیک هست اینو اینجا مطرح کردم آخه هرکدوم از دوستان حداقل تو این موضوع دستی بر آتش دارن
خلاصه هرکدوم از دوستان هر اطلاعات مفیدی تو این زمینه دارن دریغ نکنند

با تشکر

اگه هم بد قضیه رو مطرح کردن ببجشید دیگه از بی سوادی ماست

اخه نشریه داریم تا نشریه.
اگه میخوئاید نشریه رسمی باشه که باید اول بری جواز بگیری که یه دو سه سالی طول میکشه تازه اگه بدن بهتون.
اگرم نشریه خودمونیه که دیگه احتیاجی به این حرفا مثل سردبیر و .. .... نداره.

wahid2003vj

Active Member
با سلام
نشریه حالت درون سازمان داره و مجوز هم داره البته کار خیلی بزرگ نیست و فقط ما تو استان کار میکنیم
بعد اینکه میخوام به کار کلاس بدم نمیخوام همینطوری دیمی کار کنیم

P.A.Y.T.O.N

Active Member
يه مجله غير از مجوز و از اين جورچيزها بايد يه سري اعضاي تحريريه كه مطلب تهيه كنن
ويراستار كه مطلب ارو مرتب كنه
نمونه خوان و تايپيست و عكاس و مدير هنري و صفحه آرا و .... داشته باشه
البته تو بعضي از مجلات كوچيك خود سردبير نصف كاراي بالارو انجام ميده تو بعضي از مجلات چاييم ميريزه!
تو بعضيام دست به سياه و سفيد و رنگيم نميزنه!
نرمالش اينه كه يكي باشه مطلب تهيه كنه
يه نفرم مدير اجرايي باشه تا نشريرو در بياره
خيليام عكاس ندارن همينجوري از اينترنت عكس ميگيرن....

wahid2003vj

Active Member
سلام
دستت درد نکنه payton

اگه ممکنه اینارو لیست کن و واسه هر کدوم یه شرح وظیفه بنویس
اخه اینا خیلی خیلی کوتاه هست

P.A.Y.T.O.N

Active Member
ببین اینم لیست...

صاحب امتیاز و مدیر مسئول: کار خاصی ندارن انجام بدن!
سردبیر:مطالب نهایی شده رو باید تایید کنه تا اگه مشکلی پیش اومد خر kher شو بگیرن...
مدیر اجرایی: تهیه مطالب و ماکت بندی و هر چیزی که لازمه یه نشریه در بیاد رو باید بلد باشه...
اعضای تحریریه: چند نفر موجود به نام انسان که میشینن و مطالب رو از تو اینترنت پیدا می کنن بعد نشون مدیر اجرایی میدن میگن کار خودمونه!!!
مترجم:ترجمه و از این جور حرفها...
عکاس:اگه وقت داشت یه دوتا عکس بی ربطم میندازه...
کاریکاتور:قسمتی که اگه یه مجلرو ببندن مطمعا باش کار خودشه...
مدیر هنری: همینجوری الکی!
صفحه آرا: کارهایی که تایپ شدرو صفحه بندی می کنه البته با ماکتی که مدیر اجرایی بهش داده...
تایپیست: همون حروفچین...
همکاران این شماره: تمام کسایی که اسمشون قراره یه جورایی تو مجله جا بشرو اینجا می نویسن از جمله اصغر آقا...
مشاوران فنی: اونام همینجوری الکی...
لیتو گرافی: کاری که صفحه بند بدبخت نشسته بسترو بعد از 60 بار ایراد گرفتن و سی دی حروم کردن ازش فیلم و زینک میگیرن میفرستن چاپخونه...
چاپ: به مکانی گویند که نشریه مذکور در آن چاپ خواهد شد... البته تنها جایی هم هست که به کار آدم گند میزنن اگه اینکاره نباشن...

خوب بود؟

جدیدترین ارسال ها

بالا