ميشه 2 تا سيستم عامل ويندوز XP Service Pack2 يه جور رو روي كامپيوتري نصب كرد؟

ellisa

Member
سلام
من يه سوال داشتم مي خواستم بدونم ميشه 2 تا سيستم عامل ويندوز XP Service Pack2 يه جور رو روي كامپيوتري نصب كرد؟يا بايد دو نوع مختلف باشند؟

ممنون ميشم اگه سريع جواب بديد :wink:

YTERROR

Active Member
بله میشه کافیه دو بار شاخه بندی کنی و توی دو تا درایو جداگانه بریزی

mehran_j

Member
د.وست عزيز منظور اينه كه درايو هايي كه ويندوز روي اونا نصب ميشه متفاوت باشه ..اين جواب شما به زبان ساده بود...نوع ويندوز مهم نيست..بلكه مهم اينه كه اونا نبايد در يك مكان نصب بشه
همين

Opera 8.0

Member
د.وست عزيز منظور اينه كه درايو هايي كه ويندوز روي اونا نصب ميشه متفاوت باشه ..اين جواب شما به زبان ساده بود...نوع ويندوز مهم نيست..بلكه مهم اينه كه اونا نبايد در يك مكان نصب بشه
همين

والا سوال کننده من نبودم
من بخاطر این پرسیدم که جمله گمراه کننده بود
با این جواب هیچ بنده خدایی نمیتونه ویندوز نصب کنه
بهتره وقتی جوابی داده میشه کامل باشه

آخرین ویرایش:

mehran_j

Member
ايشون فقط پرسيدن كه ميشه اين كار رو كرد يا نه....من هم گفتم بله
اما سوالي در مورد نحوه نصب نكردن

Parham

Well-Known Member
من يه سوال داشتم مي خواستم بدونم ميشه 2 تا سيستم عامل ويندوز XP Service Pack2 يه جور رو روي كامپيوتري نصب كرد؟يا بايد دو نوع مختلف باشند؟
بله دوست عزیز این امکان به 2 صورت وجود داره ، یکی‌ نصب 2 ویندوز روی 2 پارتیشن مختلف یعنی‌ اینکه شما اول یک ویندوز را روی درایو C فرضی‌ نصب می کنی‌ و سپس ویندوز دیگر را پس از نصب کامل ویندوز اول روی یک پارتیشن، روی پارتیشن دیگر نصب میکنی‌ ، راه دوم استفاده از محیط مجازی هستش به این معنی‌ که شما پس از نصب ویندوز اول میتونی‌ ویندوز دیگر را به وسیله برنامه هایی‌ مثل Virtual PC و ... روی سیستم نصب کنی‌ به عبارت دیگه میتونی‌ از داخل ویندوز به ویندوز دیگر هم دسترسی‌ داشته باشی‌ ، راه دیگر که به نظر من میاد اگر می‌خوای 2 ویندوز یکسان نصب کنی‌ بهتر هستش به جای اینکار از 2 حساب کاربری بر روی یک ویندوز استفاده کنی‌ که هرکدام از اونها می‌تونن برنامه های خاص خودشون را داشته باشن و یا تنظیمات محیطی‌ مخصوص به خود و این امکان به خاطر همین در ویندوز برای راحتی‌ کار قرار گرفته ...

با سلام به همه عزیزان آیا میشه دوتا درایو c درست کرد ودوتا ویندوز نصب کرد که کاملا جدا از هم باشند و نشه که با ورود به یکی از اونها به فایلهای سیستمی دیگری دسترسی پیدا کرد.با تشکر فراوان از پاسخ دهنده

Parham

Well-Known Member
آیا میشه دوتا درایو c درست کرد
خیر دوست عزیز
و نشه که با ورود به یکی از اونها به فایلهای سیستمی دیگری دسترسی پیدا کرد
به هر حال زمانی‌ که شما دو سیستم عامل را نصب میکنی‌ اونهم از این نوع بعضی‌ از فایل ها دچار تغیرات بشن ...

Aftabgardan-cc

Active Member
آقا حالا كه اينجا بحث ويندوز هست، من يه سئوال برام پيش آمده، مطرح كنم:
خواستم ببينم مي‌شه روي يه هارد، بدون اينكه ويندوزي روي درايو C نصب بشه، اولين ويندوز رو روي درايو ديگه مثلا E نصب كرد؟
(در اينكه مي‌شه، شكي نيست، چون رفيق من اين كار رو كرده، اما من يادمه موقع نصب ويندوز اول اصلا جايي براي تعيين درايو نبود! پس چطور درايو ديگه‌اي رو انتخاب كنيم؟)

Parham

Well-Known Member
بله دوست عزیز که می‌شه اینکار را انجام داد ، زمانی‌ که شما می‌خوای ویندوز را نصب کنی‌ وارد اون Setup اولیه ویندوز که میشی‌ میتونی‌ پارتیشن دیگه ای به جز C را برای نصب استفاده کنی‌ و ویندوز را روی اون نصب کنی‌ ...

جدیدترین ارسال ها

بالا