موضوع مسابقه شماره 3

کدام موضوع را به عنوان موضوع مسابقه بعد انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهندگان
    9
  • نظرسنجی بسته .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
خوب تا فردا شب فرصت دارید که تو نظر سنجی شرکت کنید و مسابقه بعدی ان شا الله پس فردا آغاز خواهد شد

Ali_CG

Well-Known Member
ما که رشتمون معماری نیست چجوری بنا بسازیم؟! :mad:
ولی بنای تاریخی رو انتخاب میکنم تا ایندفعه شرکت کننده زیاد باشه

Mehran coyote

Well-Known Member
بنای تاریخی چیه؟
خیلی اشیاه و موضوع های جالبتر اطرافمون هست.

یه پیشنهادی دارم اینقد کلی موضوع ندید.
مثلا موضوع این هفته وسیله نقلیه بود
که تمام گزینه ها
هواپیما ماشین چرخ موتور سفینه هلکوپتر و ......روسوزوند. و نمیدونم آیا تو مسابقات بعدی ممکنه انتخاب بشن یا نه

ساعت
دوربین
وسایل جنگی (سردوگرم) سبک و سنگین
بلندگو
گرامافون و......

موضوع های قبل هم هست
چرخ
لوستر
تفنگ
گیتار
موبایل و.....
--------------------------------
کسایی که نظر دارن مسابقه ساختمان و مضوعات معماری باشه میتونن تو مسابقه عارف جان شرکت کنند.

آخرین ویرایش:

Ali_CG

Well-Known Member
مهران بیا کمک :mad:
با مهران موافقم
ممکنه یکی قوری شبیه وسیله نقلیه بسازه یکی هم ماشین
اینجوری باید به ایده کار و سختی کار هم امتیاز داده بشه ولی اینجوری نیست
بهتره یه موضوع مشخص داده بشه
اگه واقعا تکنیک کار مهم باشه بهتره همه یک چیز رو بسازن، مثلا ماشین بنز مدل sl65 !
اینجوریه که تفاوت ها مشخص میشه . . .

Mehran coyote

Well-Known Member
من مثه کوه پشتتم :green:

اگه واقعا تکنیک کار مهم باشه بهتره همه یک چیز رو بسازن، مثلا ماشین بنز مدل sl65 !
نه در این حد
مثلا موضوع ماشین بود حالا مدل دیگه با خوده بچه ها که چه ماشینی رو بزنن

امیدوارم این مسابقه کمی جهت کار تغییر کنه و از کلی بودن در بیاد

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
میوه ؟!!!
لوازم تحریر ؟؟؟

به نظرم بهتره موضوعات تغییر کنند ، بنای تاریخی مربوط به معماریه ، یک موضوع عمومی باشه خیلی بهتره ...
با نظرات مهران هم کاملا موافقم ...

مثلا ساز های موسیقی که البته سنگین هست یکم هنوز ...
یا مثلا کامپیوتر من ! هر کسی با تخیلش یک کامپیوتر طراحی کنه یا سیتسم خودش ( الان که واقعا سیستم ها تخیلی هم زدن بالا :green: )

خلاصه یک چیزی که شور و هیجان و ... داشته باشه ...

::reza::

کاربر VIP
سلام ،
لطفا توجه کنید.

ما که رشتمون معماری نیست چجوری بنا بسازیم؟!
اصلا هیچ ربطی نداره. مگه قراره مدل بنای تاریخی شما جایی ساخته بشه؟! من مدتی تو یک دفتر مهندسی مشغول کار بودم. میدونم که فقط اشل کلی مدل تو مکس مهمه. ابعاد دقیق فقط تو پلان که دست مهندس مسئولش میرسه.
ضمنا بنای تاریخی که موجود هستن رو مدل می کنیم نه ذهنی.

بنای تاریخی چیه؟
بنای تاریخی همون آثار تاریخی با ارزشی هستن که نماد فرهنگ و تمدن ماها هستند که سالها تو مملکتمون دارن خاک میخورن و ماها حتی ذره ای ازشون چیزی نمیدونیم. متاسفانه
شاید اینجا حداقل با این نوع موضوعات کمی هم به فکرشون باشیم.
17348691698314919483.jpg

که تمام گزینه ها
هواپیما ماشین چرخ موتور سفینه هلکوپتر و ......روسوزوند. و نمیدونم آیا تو مسابقات بعدی ممکنه انتخاب بشن یا نه
ساعت
موضوع کلی بوده درست. اما شما که محدود نبودی.! ضمنا اصلا موضوعی سوخته نشده. ممکنه دوباره موضوع کاراکتر و یا موضوعاتی که گفتی رو بگیم. (تو تاپیکهای اولیه موضوعات رو آزاد گذاشتیم تا همه موضوع رو بگن که تو نظر سنجی گذاشته بشه.)
همه میتونن موضوع پیشنهادیشون رو تو پیغام خصوصی به عباس و یا من ارسال کنند.
در مورد نوشته ها خواهشن از رنگ قرمز تند استفاده نکن. اگه مشکلی با بحث مدیریتی مسابقه داری لطفا پیغام خصوصی بده.

کسایی که نظر دارن مسابقه ساختمان و مضوعات معماری باشه میتونن تو مسابقه عارف جان شرکت کنند.

موضوع و مسابقات آزاد هست. هرکسی هر جا تمایل داره میتونه شرکت کنه. فقط موضوع اینه که چرا ذهن و افکار اینقدر محدوده؟! ضمنا اگه موضوعی اینجا گفته میشه ربطی به رشته های دیگه نداره. اینجا موضوع آزاده و هر کسی در هر زمینه سه بعدی میتونه شرکت کنه.
مگه ما رشتمون معماریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا نیازی به رشته معماری نیست. اینم یه مدلیه مثل مدلهای قبلی

نه نه اشتباه نکن! اصلا هم که میگید اینطوریا نیست. مطمئن باش انتخاب داوری دلیلش همین قضایاست.

به نظرم بهتره موضوعات تغییر کنند ، بنای تاریخی مربوط به معماریه ، یک موضوع عمومی باشه خیلی بهتره ...
با نظرات مهران هم کاملا موافقم ...

مثلا ساز های موسیقی که البته سنگین هست یکم هنوز ...
یا مثلا کامپیوتر من ! هر کسی با تخیلش یک کامپیوتر طراحی کنه یا سیتسم خودش ( الان که واقعا سیستم ها تخیلی هم زدن بالا )

خلاصه یک چیزی که شور و هیجان و ... داشته باشه ...
تعجب مبکنم از شما! کجای این بحث معماریه. اینم یه موضوعه مثل بقیه. مگه موضوع از کارهای zaha hadid ـه که فکر میکنید باید اصول مهندسی داشته باشه؟! نه عزیز.
بزارید اینطوری بگم.
فرض کنیم شما به عنوان یه مدلساز عضو یه استدیو گیم و یا انیمیشن باشید. خوب اونجا به شما رفرنس و یا کانسپت یه بنای تاریخی میدن. مثل اینا
68314090183970450894.jpg
37322688138607182035.jpg

جواب شما چیه؟ میخواید بگید که معمار نیستید؟! یا معماری نخوندی؟! خوب معلومه بهتون میخندن. جدی میگم. اصلا ربطی نداره.
شما مدلساز هستی و هر مدلی که نیاز باشه می بایست بتونی بسازی.
برام جالبه که تا الان که من این پست رو میزنم 75% گزینه اولی که بنای تاریخی رو رای دادن!

SinaTR

Well-Known Member
اینجوری باید به ایده کار .... امتیاز داده بشه ولی اینجوری نیست

با اين جمله تو مسابقه 2 موافقم:green:

چرا بنز؟ پرايد خودمون مگه چشه؟ :green:

میوه ؟!!!
لوازم تحریر ؟؟؟

با اينم موافقم!

.
.
.

با اينم همينطور!

من که ديگه وقت نمی کنم شرکت کنم کلی از کارای خودم عقب افتادم ولی ميوه واقعا چی هست که آدم روش وقت بذاره، يه کره با يک تکسچر می شه هندونه! والا

چندتا موضوع پيشنهادی:
اسباب بازی
کنسول
سينما خانواده
لب تاپ
وسايل آشپزخونه (لباسشويی، ماکروفر،...)
و...
يا مثلا 4 5 تا عکس بذاری هرکی هرکدومو خواست انتخاب کنه سعی کنه شبيه اون دربياره
...

من درحال نوشتن بودم آقا رضا، وقتی فرستادم پستتونو ديدم

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
آقا رضا شما که آمارو دارين، از کسايی که تو مسابقه قبلی شرکت کردن فقط علی به گزينه اول رای داده، درضمن با نظر خودتون شده 75%
منم رای ندادم چون هم نمی تونم شرکت کنم هم اينکه اگر قرار باشه شرکت کنم و رای بدم مطمئن بهشين با گزينه 1 و 3 رای نمی دم
و اينکه چرا می خواين بحثو به پيام خصوصی بکششونين؟ دوستان حق ندارن از نظر همديگه با خبر باشن؟

Mehran coyote

Well-Known Member
بنای تاریخی همون آثار تاریخی با ارزشی هستن که نماد فرهنگ و تمدن ماها هستند که سالها تو مملکتمون دارن خاک میخورن و ماها حتی ذره ای ازشون چیزی نمیدونیم. متاسفانه
شاید اینجا حداقل با این نوع موضوعات کمی هم به فکرشون باشیم.
بنده هم متوجه هستم که بنای تاریخی چی هست تو شهر خودمون زیاد داریم هر خونش تو محله های قدیمی یه بنای تاریخی هست.
فکر خوبیه ولی برای این کار شرکت کننده باید zb رو حداقل فول بلد باشه که خیلی از ماها درست بلد نیستیم
به نظر من فلن موضوع بنای تاریخی رو عقب بندازید و کم کم مسابقه رو گسترده کنیم. البته موضوع عالی هست ولی الان نه.(نظر شخصی)
این موضوع باید در یه فرصت بهتر و در مسابقه ای فراتر از مسابقه هفتگی انتخاب بشه تا به چیزی که میخوایم برسیم(شبیه سازی و نجات بناهای تاریخی ایران)

موضوع کلی بوده درست. اما شما که محدود نبودی.! ضمنا اصلا موضوعی سوخته نشده. ممکنه دوباره موضوع کاراکتر و یا موضوعاتی که گفتی رو بگیم. (تو تاپیکهای اولیه موضوعات رو آزاد گذاشتیم تا همه موضوع رو بگن که تو نظر سنجی گذاشته بشه.)
همه میتونن موضوع پیشنهادیشون رو تو پیغام خصوصی به عباس و یا من ارسال کنند.
در مورد نوشته ها خواهشن از رنگ قرمز تند استفاده نکن. اگه مشکلی با بحث مدیریتی مسابقه داری لطفا پیغام خصوصی بده.
خبری از محدود بودن نبوده تو مسابقات و همه آزاد بودن خیلی هم خوب ولی ما نظرمون اینه که محدود کنیم یکم بهتره
اینکه موضوع ها سوخته نشده خوشحال کنندس.

راستی هر چی هست تو همین تاپیک بگیم بهتره.
پیغام خصوصی برای کارای خصوصیه :green:
----------------------------------------------------
آقا رضا شما که آمارو دارين، از کسايی که تو مسابقه قبلی شرکت کردن فقط علی به گزينه اول رای داده
از این 7 نفر که به بنای تاریخی رای دادن حداقل 5 تاشون روی علاقه رای دادن و شرکت کننده ی واقعی نیستن :)
---------
و اینو میدونم که دانشجوی های معماری از هر 100 تاشون فقط به تعداد انگشتان دست خوب رندر میکنن. من به شخصه با معمار بودن و نبودن مشکلی ندارم. چون یه 3d کار محدودیت نداره.
الا اینکه سواد اجراشو نداشته باشه مثل من که سواد ساخت بنای تاریخی رو ندارم.
--------
یا علی

آخرین ویرایش:

Ali_CG

Well-Known Member
هم آقا رضا درست میگه هم بقیه دوستان
من بنا رو واسه این انتخاب کردم چون حاضر نیستم یه استوانه واسه مداد و یه کره واسه پرتقال بسازم
باید کلکسیونه لوازم تحریر و انواع میوه ها رو بسازی تا بشه یه صحنه رو کامل کرد
بنای تاریخی هم اگه مثل تخت جمشید و بیستون و . . . باشه خوبه، نه مثل کاخ ارم!
توی اینجور کارها زیبراش باید استفاده بشه و بعید میدونم بیشتر شرکت کننده ها بتونن خوب باش کار کنن
بیشتر کسایی هم که توی نظر سنجی شرکت میکنن فقط اومدن رای بدن و برن
در کل بهتر بود عباس جان اول نظرخواهی میکرد بعد نظرسنجی میزد . . .

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام

بنای تاریخی چیه؟
که تمام گزینه ها

ساعت
دوربین
وسایل جنگی (سردوگرم) سبک و سنگین
بلندگو
گرامافون و......

موضوع های قبل هم هست
چرخ
لوستر
تفنگ
گیتار
موبایل و.....
--------------------------------

مهران عزیز اون موقع که من گفتم موضوع پیشنهاد بدید هیچ کی پیشنهاد نداد.حالا یهو اومدی یه لیست واسه من نوشتی؟
خودت دیدی که زمان مسابقه رو به 10 روز افزایش دادیم اما بازم بچه ها کاراشون نرسید.به خاطر اینکه موضوع سخت بود و زمان مدلسازی زیادی رو می طلبید.

شما که می گی موضوع کلی هست، الان که موضوع کلی هست و دست بچه ها بازه تعداد شرکت کننده ها به 10 نفر نمی رسه.الان توی همین مسابقه شماره ی 2 فقط سه نفر ماشین مدل کردن.یعنی اگر موضوع مسابقه ماشین بود فقط سه تا شرکتت کننده داشت.ما هدفمون اینه که اول با موضوع های کلی تعداد شرکت کنند ه ها رو زیاد کنیم .بعد بریم سره موضوع های محدود تر.

با مهران موافقم
بهتره یه موضوع مشخص داده بشه

علی جان مگه الان داوری انجام شده که شما داری می گی به سختی و ایده امتیاز داده بشه.مطمئن باش اگر کاری ایده خوبی توش باشه امتیازش رو هم می گیره.توی مسابقات بعدی یه بخش به قوانین اضافه می شه که بچه ها باید رفرنسه هایی که باهاش مدلشون رو ساختن برای ما بفرستن.اون وقت اینجوری تفاوت ها مشخص می شه.

با اين جمله تو مسابقه 2 موافقم:green:

چرا بنز؟ پرايد خودمون مگه چشه؟ :green:

با اينم موافقم!

با اينم همينطور!

من که ديگه وقت نمی کنم شرکت کنم کلی از کارای خودم عقب افتادم ولی ميوه واقعا چی هست که آدم روش وقت بذاره، يه کره با يک تکسچر می شه هندونه! والا

چندتا موضوع پيشنهادی:
اسباب بازی
کنسول
سينما خانواده
لب تاپ
وسايل آشپزخونه (لباسشويی، ماکروفر،...)
و...
يا مثلا 4 5 تا عکس بذاری هرکی هرکدومو خواست انتخاب کنه سعی کنه شبيه اون دربياره
...

من درحال نوشتن بودم آقا رضا، وقتی فرستادم پستتونو ديدم

سینا جان شما که خودت داری میگی دیگه وقت نمی کنی تو مسابقه شرکت کنی ، پس پیشنهادت به چه دردی می خوره.کسانی که می خوان تو مسابقه شرکت کنن باید نظرشون رو بگن.

همگی موفق باشید:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
من دیروز به مخم رسید و حالا هم دیر نیست و پیشنهاداتم به سبک شما نبوده و به صورت کلی که نگاه میکردم چیزی به مخم نمیرسید.
میتونی نظر سنجی رو گسترش بدی
برای این میگم موضوع ها رو کلی میدین و نباید اینطوری باشه چون واقعا ادم خیلی سخت میتونه پیشنهاد موضوع برای مسابقه بده و گرنه از اون طرفی که شما میگی درسته.

سینا جان شما که خودت داری میگی دیگه وقت نمی کنی تو مسابقه شرکت کنی ، پس پیشنهادت به چه دردی می خوره.کسانی که می خوان تو مسابقه شرکت کنن باید نظرشون رو بگن.
نظر همه مهمه ایشون داره کمک میکنه به بهتر اجرا شدن مسابقه
پس اگه اینطوریه این نظرسجی هم اشتباس چون 2 نفرشون تا جایی که میبینم فقط تو مسابقه شرکت میکنند و رای باقی باطل حساب میشه

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
الان توی همین مسابقه شماره ی 2 فقط سه نفر ماشین مدل کردن.یعنی اگر موضوع مسابقه ماشین بود فقط سه تا شرکتت کننده داشت

خودت فکر می کنی اين حرفت الآن منطفيه؟
اينو ببين

يکم هم مواظب حرف زدنت باش عباس

مهران عزیز اون موقع که من گفتم موضوع پیشنهاد بدید هیچ کی پیشنهاد نداد.حالا یهو اومدی یه لیست واسه من نوشتی؟

علی جان مگه الان داوری انجام شده که شما داری می گی به سختی و ایده امتیاز داده بشه

با همه دعوا داری؟

ممنون مهران

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
آخ جون باز دعوا :green: ( این پند اموزشی بود :lol:)

دوستان همه حق دارند اما ببینید موضوع مسابقه باید شور و هیجان ایجاد کنه مثلا انجمن مصطفی تریدی شخصی میخواست مسابقه مکس اسکریپت بزنه هیچکس محل نداد ... !چرا (؟)

خب موضوع لوازم تحریر اگر میشد من یک ایده ای داشتم که مطمئنم اجرا کنم یراست جاش تو تاپ اورموشن هست ... :cool: ( شوخی ) ، ولی خب بنای تاریخی بخواید نخواید معماری هست رضا جان ، تاریخ هنر هم بخونید همش معماری هست ... فقط معماری ، نه نقاشی هست و نه ... :neutral:

اما !....

موضوع مسابقه باید به گونه ای باشیه که شور و اشتیاق به وجود بیاره و خیلی هم تخصصی نباشه ، مثل هر چیزی میتونه باشه ... نمیخوام بگم اینها خوبه اما خودتون مثل تفاوت این دو موضوع رو ببنید ؟ خودتون خداوکیلی کدوم رو بیشتر میل دارید شرکت کنید ؟

لوازم تحریر در اینده چگونه خواهند بود ... یا لوازم تحریر دیجیتال

طراحی اتاق خواب ، بناهای تاریخی ...

؟

حالا میگذریم ، من با تمام حرف های سینا و مهران موافق هستم به خصوص طرز صحبت ، کمی تند رفتید البه من سابقم از همه خراب تره :green:

سینا جان این حرف رو میشه از نیمه پر لیوان نگاه کرد ... یک توپ با تکستر میشه هندونه اما میشه به یک پرتقال جون بخشید ، یک کار کمیک کرد ، یا مثلا یک میوه چاق و لاغر ساخت ، انیمیش قصه های سبزیجات چقدر زیبا و ساده بود ... یا باب اسفنجی ... یک مکعب ساده اما از هزارتا انیمیشن تریدی بهتره ... :)

خلاقیت و خلاقیت ...

اما من کلا با بنای تاریخی مخالفم ... اما اگر دوستان علاقه ای دارند ، من هم مشکلی ندارم ...

درود بر شرف همتون و شرف بر درودتون :rose:

::reza::

کاربر VIP
بلی
خیلی ممنون از نظرات و طرز برخوردها. این مسابقات یه هدف دیگه رو دنبال میکرد. نمیدونم با این حرفها چند درصد تونست اهداف خودشو دنبال کنه. از همگی دوستانی هم که تا الان تو مسابقه شرکت کردند و یا به نحوی یاری رسوندن ممنونم. به نظرم همین که دوستانی از گوشه کنار مطالب آموزشی چیزایی دستگیرشون شده باشه کافیه.

انتخاب موضوع رو هر هفته داشتیم ولی نمیدونم چرا اصرار بیش از حد برای تغییر موضوع در این هفته بود؟! حالا این هفته نمیشد هفته های بعد.. در کل امیدوارم با این دو مسابقه ای که برگذار شد، مطالب آموزشی اون به درد دوستانی که نیاز داشتند خورده باشه.

همگی موفق باشید:rose:

*farshid*

کاربر VIP
ببینید دوستان وقتی موضوعی تعیین میشه یک چالش جدید ایجاد میشه ...شاید با این موضوع شما مجبور بشید برید چند تا ساختمون خوب ببینید و تحلیل کنید که چجوری میشه مدلسازیش کرد شاید مجبور بشید یه برنامه جدید یاد بگیرید اینکه بعضی از دوستان میگن این موضوع محدودمون میکنه درست نیست ...سواد معماری هم لازم نداره ... هر چیزی که دیده میشه باید مدلسازی شه سواد معماری نمیخواد ... و اینکه رضا جان و همکار عزیزش این همه زحمت میکشن واسه مسابقه و روش فکر میکنن و تایم میذارن خیلی ارزش داره . لطفا نا امیدشون نکنید . و در نهایت هر آبجکتی تو یک محیط قرار میگیره . شما باید تو ساختن محیط هم تبحر داشته باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا