موضوع امنیت در مورد فایل های اطلاعاتی درmmb

Jamshid2100

New Member
سلام به همه ی دوستان
یک مشکل اساسی هست
اطلاعاتی که توسط برنامه ذخیره میشه به صورت تکست هست و توسط برنامه های دیگه قابل دستکاری :-?

آیا راه حلی برای این مشکل وجود داره ؟عزیزان کمک کنند.

Ehssan_it

Well-Known Member
ای جواب با درک گذرا بر مسئله نوشته شده !
میتونی به صورت دستی فرمت فایل رو تغییر بدی
ولی باز هم مشکل خوانده شدن با تکست ریدی ها پا بر جا میمونه ولی خوبیش حداقل اینه که با یک نگاه سرسری نمیدونی که txt هست

Jamshid2100

New Member
مشکل در استفاده از پلاگین fyeo

از دوست عزیز خیلی ممنونم
پلاگینی که معرفی کردید واقعا عالیه
:rose:
البته به یه مشکل برخوردم اونم اینه که فایل جدیدی که ایجاد میشه اطلا قابل استفاده نسیت چون متن فایل اصلی رو نداره و کلی تغییر کرده:-?
. البته فرم به شکل زیره و مشکلی در عملکرد نیست ولی فایل جدید با فایل اصلی مشابه نیستند.دوستان راهنمایی کنید

> cmd$='\pic.txt|\pic.jpg|lK87/&£$asd::
> PluginSet("PlugIn","cmd$")
> PluginRun("PlugIn","DeCrypt")
> ReplaceImage("Bitmap","\pic.jpg")
> cmd$='\pic.jpg'
> PluginRun("PlugIn","FastWipe")
> cmd$='infile|outfile|key'
> PluginRun("PlugIn","DeCrypt")​

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
از دوست عزیز خیلی ممنونم
پلاگینی که معرفی کردید واقعا عالیه
:rose:
البته به یه مشکل برخوردم اونم اینه که فایل جدیدی که ایجاد میشه اطلا قابل استفاده نسیت چون متن فایل اصلی رو نداره و کلی تغییر کرده:-?
. البته فرم به شکل زیره و مشکلی در عملکرد نیست ولی فایل جدید با فایل اصلی مشابه نیستند.دوستان راهنمایی کنید

> cmd$='\pic.txt|\pic.jpg|lK87/&£$asd::
> PluginRun("PlugIn","DeCrypt")
> ReplaceImage("Bitmap","\pic.jpg")
> cmd$='\pic.jpg'
> PluginRun("PlugIn","FastWipe")
> cmd$='infile|outfile|key'
> PluginRun("PlugIn","DeCrypt")​

دوست عزيز

اول اينكه لطفا كدهاتون رو تو تگ بزاريد تا راحت تر بشه خوند.

دوم اينكه اگه براتون مقدوره برنامتون رو اينجا قرار بديد تا بشه مشكل رو بهتر بررسي كرد.

سوم هم اينكه عوامل مختلفي ممكنه باعث بروز اين مشكل شدن. شايد نتونستيد فايل رو به درستي encrypt كنيد كه حالا موقع decrypt كردن به مشكل خورديد. يا اينكه پلاگين شما به درستي عمل encrypt و decrypt رو انجام نميده.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
کار این پلاگین این هست که اطلاعات شما رو کدگذاری یا همون انکریپت (Encrypt) میکنه، در اینصورت اطلاعات شما تا دوباره دیکریپت نشن، یعنی از حالت کدگذاری شده خارج نشن، قابل استفاده نیستند.
برای دیکریپت هم نیاز به کلیدی که با استفاده از اون فایلها انکریپت شدن هست.
مطمئناً بعد از انکریپت کردن فایلها، محتوای اونها با حالت اول تفاوت خواهد داشت.

کاری که شما انجام میدید این هست، فایلهاتون رو بصورت کدگذاری شده در پروژه قرار میدید، برای اینکار اول اونها رو انکریپت میکنید:
کد:
param$=infile$+'|'+outfile$+'|'+enkey$
PluginSet("PlugIn","param$")
PluginRun("PlugIn","EnCrypt")
بعد در هنگام نیاز، اون فایلها رو به حالت اول بر میگردونید تا قابل استفاده باشن، البته این نکته رو هم فراموش نکنید که فایلها رو باید پس از دیکریپت کردن، در برنامه لود کنید و فوراً پاکشون کنید تا فایلهای خام رو نتونند کپی کنند.

قبلاً مثالی در این زمینه ساخته بودم که میتونید از اینجا دریافتش کنید
این پست هم میتونه بهتون کمک کنه

Jamshid2100

New Member
از کمک و پاسختون تشکر می کنم ولی هدف من از بیان این سوال
امنیت در زمانی که برنامه ساخته شده مورد استفاده قرار نمیگیره.
باتشکر از همه ی دوستان .اگر خودم راه حل مناسبی ریدم در این پست اعلام می کنم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

ظاهرا شما به راهنمايي جناب nevercom دقت نكرديد و يا منظورشون رو به طور صحيح متوجه نشديد.

کار این پلاگین این هست که اطلاعات شما رو کدگذاری یا همون انکریپت (Encrypt) میکنه، در اینصورت اطلاعات شما تا دوباره دیکریپت نشن، یعنی از حالت کدگذاری شده خارج نشن، قابل استفاده نیستند.

وقتي شما با اين پلاگين فايلتون رو كدگذاري كرديد ديگه فايل قابل دسترسي نيست.

منظورتون از ايجاد امنيت در زماني كه برنامه در حال اجرا نيست غير از اينه؟

Jamshid2100

New Member
من گفته های ایشون رو به کار گرفتم و به پست راهنمایی از سمت ایشون سری زدم .
و اونچه رو که ایشون نوشته بودند انجام دادم ولی بعد از انکریت کردن یک فایل کد گذار ظاهر می شود که بازهم با وجود آن
فایل اصلی( $in ) قابل بازخوانی است .
پس چطور فایل اصلی در امنیت است ؟:shock:

حال اگر فایل کد گذار را توسط پلاگین Wipe کنیم بازهم فایل اصلی قابل بازخوانی است.

اگر امکانش هست راهنمایی کنید که بعد از انکریت چگونه فایل اصلی قابل بازخوانی نخواهد بود .

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

لطفا فايلي كه پيوست كردم رو ببينيد

من يك فايل متني (test.txt) رو با اين پلاگين Encrypt كردم. خروجي شده فايل test.Encrypt

شما نميتونيد به طور مستقيم به محتويات اين فايل دسترسي داشته باشيد. ميتونيد فايل test.txt رو حذف كنيد و فقط اين فايل رو نگه داريد. به شرط اينكه قبل از استفاده اون رو Decrypt كنيد.

بعد از Decrypt كردن اين فايل يك فايل جديد با نام و پسوندي خواهيد داشت كه محتويات فايل اصلي (test.txt) رو به طور صحيح داره و از اين فايل جديد ميتونيد تو برنامه استفاده كنيد.

پیوست ها

• test.zip
    244 بایت · بازدیدها: 15

Jamshid2100

New Member
open$= '\test.Encrypt '
Save$= 'فایل خروجی'
ABC$= 'کد'

cmd$=open$+
'|'+save$+'|'+ABC1$
PluginSet("PlugIn","cmd$")
pluginRun("PlugIn","DeCrypt")

دوست عزیز منظور شما اینه که فایل خروجی که من بالا درج کردم همون
text.tx
خواهد بود من دستور بالا را اجرا کردم ولی فایل اولیه بدست نیامد .نمی دونم سیستم عامل من ویندوز هفته شاید به خاطر این مسئله باشه نمی دونم سیستم عامل عزیزان حتما اکسپی که مشکلی ندارن.

دوست دارم نظرتون بدونم آیا کد بالا اشتباه است ؟ یا اینکه از سیستم عامله یا از جای دیگه؟:shock:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

لطفا كدهاتون رو تو تگ بزاريد تا بشه راحت تر خوند.

فكر ميكنم تو ارسال مقادير به پلاگين اشتباه ميكنيد.

بر اساس اون چيزي كه شما نوشتيد:
متغير $open بايد فايل اينكريپت شده شما باشه. پس بايد آدرس صحيح محل فايل همراه با پسوندش رو به طور كامل تو كوتيشن قرار بديد و به متغير $open نسبت بديد.

متغير $save بايد فايل مقصد شما باشه. پس بايد آدرس صحيح محل مقصد رو همراه با پسوندش به طور كامل تو كوتيشن قرار بديد و به متغير $save نسبت بديد.

متغير $ABC هم بايد كد اينكريپت شما باشه.

حالا تو خط چهارم يعني جايي كه متغير $cmd رو مقدار دهي ميكنيد. اول متغير مبدا بعد متغير مقصد و در آخر متغير كد (چرا به جاي $ABC از $ABC1 استفاده كرديد.) رو قرار بديد.

فكر ميكنم كدهاتون رو بايد اينطوري اصلاح كنيد
کد:
open$='X:\test.Encrypt'
save$='X:\test.txt'
ABC$='mycode'
cmd$=open$+'|'+save$+'|'+ABC$
PluginSet("PlugIn","cmd$")
PluginRun("PlugIn","DeCrypt")

PluginGet("PlugIn","status")
If (status=0) Then
  Message("Decryption successful","")
End
If (status=1) Then
  Message("Error, Program can not decrypt file","")
End

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
کد بالا که البته اشتباه هست، چون کد شما در متغیر $abc ذخیره شده و در کدی که برای پلاگین ارسال میکنید از متغیر $abc1 استفاده کردید.

همونطور که دوستمون هم گفتند، شما اول فایلهاتون رو با پلاگین کدگذاری کنید و بعد همون فایلهای جدید که کدگذاری شده هستند رو در پروِتون استفاده کنید و هر زمان که نیاز بود اونها رو به حالت اول برگردونیدٰ پس فایلهای خام نیاز نیست (و نباید) که در پروِه وجود داشته باشند

[ویرایش]: بنده پست جناب evil_gates رو ندیده بودم، ایشون پاسختون رو دادند.

Jamshid2100

New Member
پلاگین ها درست کار می کنند و از همه ی شما معذرت خواهی می کنم که یک اشتباه تایپی دو حرفی در برنامه این کا رو خراب می کرد .
امیدوارم موفق باشید.

ای دل از برای چه مشوشی که مولای تو علی ست

جدیدترین ارسال ها

بالا