بی بی کد موزه فرهنگ و هنر ( همه رندر ها)

*farshid*

کاربر VIP
طراح : فرشید هاشمی خبیر
سلام خدمت دوستان عزیز:oops::oops::oops:

این رندر ها مربوط به پروژه پایان نامه کارشناسی بنده هستش... خوشحال میشم نظر بدین :rose:(البته تو پست های قبلی هم اینا رو دیده بودین ... به توصیه مقامات بالا همشو جمع کردم تو یه تاپیک)

توضیحات:
مدلینگ: autocad 2010 64 bit architectural+3ds max
رندرینگ: 3dsmax2011 64 bit+vray sp5+vray rt sp2

پست پروداکشن: فوتوایمپکت13

توضیحات تکمیلی:

vray sun- با سایز بزرگ برای شبیه سازی آسمون نسبتا ابری
vray sky -برای نور پرداری عمومی کار
vray hdri -برای شبیه سازی انعکاس شیشه و جاهایی از آب که عکس آسمون توش باید دیده بشه
vray light material برای شبیه سازی آسمون بکگراند ( از enveroment map استفاده نشده (8) )

درختان از یه صحنه قدیمی استخراج و به vray proxy تبدیل شدن.
چمن هم vray proxy هستش که با vray scatter رو زمین پخش شده

تکسچرینگ هم تو فوتو ایمپکت انجام شده... سعی کردم با بالا پایین کردن bump & reflection map & glosiness و ... به نسبت مورد نظر برسم.

از vray rt sp2 هم برای تنظیم نور پردازی و گرفتن ویو های آناگلیف استفاده کردم. ( تو rt جدید امکان رندر گیری از پروکسی ها هم فراهم شده ولی vray scatter در این حالت غیر فعال هستش.

50 %کار تو فوتو ایمپکت انجام شده... و شامل افکت های زیر هستش...
- تغییر تم صحنه به یک مود رنگی سبزآبی عمیق و سیر
- افزودن افکت اتمسفریک اشعه خورشید و هاله روشنایی آسمون...(همنشینی دو رنک زرد و سبز-آبی تو رندر خارجی رو دوست دارم... همیشه سعی میکنم یه همچین رنگی داشته باشه رندر هام)
- افزودن دیتیل های دو بعدی شامل: پرنده ها +رد رعد و برق+ ابر های اضافی+ پرسوناژ و ...
- افزودن افکت های نوری رو دیوار ها...

پیوست ها

• render 8.jpg
    render 8.jpg
    222.8 کیلوبایت · بازدیدها: 346
  • console 15.jpg
    console 15.jpg
    325.5 کیلوبایت · بازدیدها: 410
  • a16.jpg
    a16.jpg
    130.3 کیلوبایت · بازدیدها: 296
آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
يه سوال : يكي از عكسها حالت 3 بعدي داره ؟؟ اگه آره چرا ؟ :green:
فارسی حرف میزنین دیگه؟ :wink: من هرچی زور میزنم نوفهمم دادا :)
داره یا نداره؟؟؟
یکی از عکس ها عکس ماکت واقعیه... حتما منظورت اونه... نه؟

Hamed

Active Member
سلام
فرشيد جان واقعا عالي عالي علي در حدبيست...:green:خستگي ادم در ميره
من اگر همچين تايپيتي ميزدم حتما توش يكم به جزئيات كار مكسم مي نوشتم
مثلا افكت مه با فتوشاپه يا با مكس ابزار فلان...
با چه سيستمي رندر گرفتي چقدر طول كشيده ن؟؟؟نرم افزارش چي بودن؟؟؟
هنوزم ام يكم حس اي رمز آلود داره ...
ولي در كل از 100 من 85 ميدم بييييييييييييييييييييييييييييييييييييسسسسسست.
من در تعجبم كار اي من ول معتله كاراي مثله ماله تو چر تو تاپ گالري نميزان قبل توجه مديراي سايت...كه بعضن به تايپيت هاي ج....:sad:

ايشالا هميشه تو مراحل زندگيت موفق باشي جون

علي علي

Hamed

Active Member
منظورم بيشتر از اوناي كه نوشتي چون اين كار ارزشش زياده

*farshid*

کاربر VIP
huh?

بايد يكم واضح تر بگم

منظورم آناگلیف بود عزيز

1-جیگرم منظورت اینه که آناگلیف چیه؟
2-یا چرا آناگلیف رندر گرفتم؟
3-یا با 3d معمولی چه فرقی داره؟
4-یا عینک واسه چی لازمه؟

عدد مربوط به گزینه مورد نظرتون رو به شماره 90-000-2 ارسال نمایید

حالا به احتمال منظورت یکی از این 4 تا گزینس...
پس همشو جواب میدم

1-منظور از آناگلیف چیه؟

تصویر سه بعدی آناگلیف یا همون stereoscopic تصویریه که باید با عینک مخصوص دیده بشه ... رندر های سه بعدی که ما از کارامون میگیریم یه عکس معمولیه که دید رو از یه چشم نشون میده.(monocolar)
ولی تو عالم واقعی ما 2 تا چشم داریم... و این 2 تا بودن چشم ما رو تو تشخیص عمق کمک میکنه.
تصویر آناگلیف در واقع شبیه سازی دید دو چشمیه.
در مورد تکنولوژی و نوع کارکردش هم میتونی تحقیق کنی...

3نوع تصویر آناگلیف تا الان اختراع شده

1- آناگلیف مکمل (البته این اسمو از خودم در آوردم):
سیستم مکمل اینجوری کار میکنه...
الف) دو تا عکس از یک محیط تهیه میکنیم. این دو عکس کاملا شبیه هم هستن و camera target یکسانی دارن ولی یکی از عکس ها رو با حرکت دادن 10سانتی متری دوربین (با هدف مشترک) میگیریم. (این فاصله 10 سانتی همون فاصله بین دو تا چشم هستش.
ب) این دو عسک رو تو محیط فوتوشاپ باز میکنیم... تم رنگی یکی از عکس ها رو به رنگ قرمز و دیگری رو به رنگ آبی (یا سبز_آبی) تغییر میدیم... الان باید دو تا عکس رو به صورت لایه ای روی هم قرار بدیم...
ج) نوبت میرسه به عینک...
وقتی با طلق قرمز به عکس نگاه کنید لایه آبی رنگ به طرز معجزه آسایی ناپدید میشه... همین حالت برای رنگ آبی هم تکرار میشه...

نتیجه میشه چی؟؟؟؟

چشمی که با طلق آبی در حال رویت تصویره یک عکس آبی رنگ میبینه.
چشمی که با طلق قرمز در حال رویت تصویره یک عکس قرمز رنگ میبینه.
در واقع ما به یه تصویر نگاه میکنیم ولی هر یک از چشمامون یه تصویر مجزا رو به صورت مجازی میبینه (این دقیقا همون چیزیه که وقتی با دو چشم به یک شیئ نگاه میکنیم دیده میشه- هر چشم یه تصویر مجزا میبینه)

حالا نوبت مغز هست که دو تصویر آبی و قرمز رو پردازش کنه...
در این مرحله مغز فریب میخوره و یه تصویر دوبعدی رو به سه بعدی(دوچشمی) میبینه.

این دو رنگ میتون بنفش و سبز هم باشن...

نوع دیگه ای آناگلیف هم که تازگی ها ابداع شده استفاده از عینک قطبیه... سیستمش پیچیده تره

و آخرین تکنولوژی هم مال شرکت lg هست که بدون عینک امکان دیدن فیلم یا تصویر stereoscopic رو فراهم کرده

:rose:

دستم بی حس شد از بس تایپیدم :wink:.

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
سلام
فرشيد جان واقعا عالي عالي علي در حدبيست...:green:خستگي ادم در ميره
من اگر همچين تايپيتي ميزدم حتما توش يكم به جزئيات كار مكسم مي نوشتم
مثلا افكت مه با فتوشاپه يا با مكس ابزار فلان...
با چه سيستمي رندر گرفتي چقدر طول كشيده ن؟؟؟نرم افزارش چي بودن؟؟؟
هنوزم ام يكم حس اي رمز آلود داره ...
ولي در كل از 100 من 85 ميدم بييييييييييييييييييييييييييييييييييييسسسسسست.
من در تعجبم كار اي من ول معتله كاراي مثله ماله تو چر تو تاپ گالري نميزان قبل توجه مديراي سايت...كه بعضن به تايپيت هاي ج....:sad:

ايشالا هميشه تو مراحل زندگيت موفق باشي جون

علي علي

سلام حامد جان...
ارادتمندیم :rose:
لطف داری...

من سعی کردم تا حدودی به ابزاری که استفاده کردم اشاره کنم ولی اگه بخوام کل گزینه هارو بنویسم نمیشه ... ممکنه به کسی هم بر بوخوره و بگه این چیزای ابتدایی چیه نوشتی :sad:

من از همون ابزارهای معمولی نورپردازی مکس و vray استفاده کردم....

vray sun- با سایز بزرگ برای شبیه سازی آسمون نسبتا ابری
vray sky -برای نور پرداری عمومی کار
vray hdri -برای شبیه سازی انعکاس شیشه و جاهایی از آب که عکس آسمون توش باید دیده بشه
vray light material برای شبیه سازی آسمون بکگراند ( از enveroment map استفاده نشده (8) )

درختان از یه صحنه قدیمی استخراج و به vray proxy تبدیل شدن
.
چمن هم vray proxy هستش که با vray scatter رو زمین پخش شده

تکسچرینگ هم تو فوتو ایمپکت انجام شده... سعی کردم با بالا پایین کردن bump & reflection map & glosiness و ... به نسبت مورد نظر برسم.

از vray rt sp2 هم برای تنظیم نور پردازی و گرفتن ویو های آناگلیف استفاده کردم. ( تو rt جدید امکان رندر گیری از پروکسی ها هم فراهم شده ولی vray scatter در این حالت غیر فعال هستش.

50 %کار تو فوتو ایمپکت انجام شده... و شامل افکت های زیر هستش...
- تغییر تم صحنه به یک مود رنگی سبزآبی عمیق و سیر
- افزودن افکت اتمسفریک اشعه خورشید و هاله روشنایی آسمون...(همنشینی دو رنک زرد و سبز-آبی تو رندر خارجی رو دوست دارم... همیشه سعی میکنم یه همچین رنگی داشته باشه رندر هام)
- افزودن دیتیل های دو بعدی شامل: پرنده ها +رد رعد و برق+ ابر های اضافی+ پرسوناژ و ...
- افزودن افکت های نوری رو دیوار ها...

و ...

موفق باشی...
در ضمن این کار احتمالا بره تاپ گالری ... چون فرخ فبلا پست داده بود که
" ارسال شد به تاپ گالری"

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
سلام و یه خسته نباشید حسابی

به جز رندر پاییزی که کمی مات و فولو شده بود و کیفیت کمی داشت بقیه رندر ها خیلی خوب شدن
ترکیب رنگ سبز آبی در کنار رنگ های گرم کار رو خیلی قشنگ میکنه

این یکی را بیشتر از همه دوست داشتم^.-

*farshid*

کاربر VIP
سلام فاطمه جان
ممنون از تظری که دادی...

ترکیب رنگ سبز آبی در کنار رنگ های گرم کار رو خیلی قشنگ میکنه
100%موافقم (خودمم به این نکته ی ظریفی که شما فرمودین اشاره کرده بودم ... ممنون که تاکید کردی:rose:)
:sad:رندر پاییز تست رندر بود :sad: وقت نشد رندر باکیفیت تری بگیرم ازش.

*farshid*

کاربر VIP
سلام خدمت دوستان...

اینم پست پروداکشن برای دوستانی که در موردش سوال داشتن... امید وارم مفید باشه

پیوست ها

• post production.jpg
    post production.jpg
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 44
  • post 2.jpg
    post 2.jpg
    596.5 کیلوبایت · بازدیدها: 49

elahe beheshti

New Member
خوب می خوام نظر کلیمو بگم...
رندرات که حرف نداره
بقیش هم سر هم بندی کردی رفته !! :cool:حال نداشتی کار کنی وگرنه طرح کارایی که من از مهندس فرشید تو ترمای پایین تر دیدم صد برابر از این بهتره! کلا برو تری دی کار شو تو ماهی سه میلیون در میاری!:rose:

*farshid*

کاربر VIP
خوب می خوام نظر کلیمو بگم...
رندرات که حرف نداره
بقیش هم سر هم بندی کردی رفته !! :cool:حال نداشتی کار کنی وگرنه طرح کارایی که من از مهندس فرشید تو ترمای پایین تر دیدم صد برابر از این بهتره! کلا برو تری دی کار شو تو ماهی سه میلیون در میاری!:rose:

سلام الی خانوم بهشتی یار دبستانی

ورودتو تبریک میگم... امیدوارم فعالیتتو ادامه بدی

ممنون:rose:

قبول دارم زیاد فرصت نشد رو طراحی معماریش کار کنم... تناسبات حجم به نظر خودم هم مشکل داره ...
ولی آخر سر خودم نسبتا راضی بودم از تنیجه کار...

:wink:

بلاخره چه بخوایم و چه نخوایم کامپیوتر شده ابزار ارائه معماری...
ابزار ارائه 10000 سال پیش لوح گلی و سنگ بود

5000 سال پیش پاپیروس و پوست گوزن

100 سال پیش مداد و الان

ولی الان بهترین ابزار جلو دستمونه ... ولی بعضی ها خودشونو کنار میکشن و بقیه رو هم به 3d کار بودن متهم میکنن...

3dکار خوب بودن یه جورایی خیلی سخت تر از خود معماریه ...

elahe beheshti

New Member
سلام الی خانوم بهشتی یار دبستانی

ورودتو تبریک میگم... امیدوارم فعالیتتو ادامه بدی

ممنون:rose:

قبول دارم زیاد فرصت نشد رو طراحی معماریش کار کنم... تناسبات حجم به نظر خودم هم مشکل داره ...
ولی آخر سر خودم نسبتا راضی بودم از تنیجه کار...

:wink:

بلاخره چه بخوایم و چه نخوایم کامپیوتر شده ابزار ارائه معماری...
ابزار ارائه 10000 سال پیش لوح گلی و سنگ بود

5000 سال پیش پاپیروس و پوست گوزن

100 سال پیش مداد و الان

ولی الان بهترین ابزار جلو دستمونه ... ولی بعضی ها خودشونو کنار میکشن و بقیه رو هم به 3d کار بودن متهم میکنن...

3dکار خوب بودن یه جورایی خیلی سخت تر از خود معماریه ...

از نظر من واسه معمار بهتره بیشتر برای طرح کار وقت بذاره تری دی ها صرفا جهت ارائه است و در واقع به درد مردم نمی خوره !! حالا مهارت تو تری دی داری آفرین ولی خوب حسم میگه با شناختی که از تو دارم کلا معماری و طرح رو فدای تری دی می کنی!! :cool:تری دی برای یک معمار به نظر من در حد معرفی آنچه که یک 3d باید معرف اونها در ساختمان باشه نه کشیدن تابلوی نقاشی!می دونی چی میگم؟چقد گفتم تری دی!:cry:

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
از نظر من واسه معمار بهتره بیشتر برای طرح کار وقت بذاره تری دی ها صرفا جهت ارائه است و در واقع به درد مردم نمی خوره !! حالا مهارت تو تری دی داری آفرین ولی خوب حسم میگه با شناختی که از تو دارم کلا معماری و طرح رو فدای تری دی می کنی!! :cool:تری دی برای یک معمار به نظر من در حد معرفی آنچه که یک 3d باید معرف اونها در ساختمان باشه نه کشیدن تابلوی نقاشی!می دونی چی میگم؟چقد گفتم تری دی!:cry:

اینجا گالری سه بعدیه به همین دلیل هم من در مورد معماری کار بحثی نکردم... :cool:در شان شما نیست که اینجوری سیگار بکشین و دودشو فووت کنین تو چشم من. :)

اگه میخواید در مورد معماری کار نظر بدین باید مدارک معماری رو کامل ببینین...
بدون دیدن پلان و مقطع کار چجوری نظر میدین الی خانوووووم؟:)

سعی میکنم یه تاپیک تو iranenginier برای این کار بزنم (با پلا نما مقطع و رساله و ...) تا بشه معماری کار رو هم نقد کرد...

فارغ از نقد های تکنیکی مربوط به ارائه اگه در مورد حجم کار (اون چیزی که تو رندر ها دیده میشه) نقدی دارین بفرمایین خوشحال میشم نقدتون رو بخونم ...

elahe beheshti

New Member
اینجا گالری سه بعدیه به همین دلیل هم من در مورد معماری کار بحثی نکردم... :cool:در شان شما نیست که اینجوری سیگار بکشین و دودشو فووت کنین تو چشم من. :)

اگه میخواید در مورد معماری کار نظر بدین باید مدارک معماری رو کامل ببینین...
بدون دیدن پلان و مقطع کار چجوری نظر میدین الی خانوووووم؟:)

سعی میکنم یه تاپیک تو iranenginier برای این کار بزنم (با پلا نما مقطع و رساله و ...) تا بشه معماری کار رو هم نقد کرد...

فارغ از نقد های تکنیکی مربوط به ارائه اگه در مورد حجم کار (اون چیزی که تو رندر ها دیده میشه) نقدی دارین بفرمایین خوشحال میشم نقدتون رو بخونم ... :rose:

مدارکتو قبلا دادی دیدم که در رابطه با معماریش نظر دادم:green:

راجع به رندراتم گفتم حرف نداره کلا ترجیح می دم بیشتر باهات بحث نکنم :wink:تو خوبی !:cool:

*farshid*

کاربر VIP
مدارکتو قبلا دادی دیدم که در رابطه با معماریش نظر دادم:green:

راجع به رندراتم گفتم حرف نداره کلا ترجیح می دم بیشتر باهات بحث نکنم :wink:تو خوبی !:cool:
من یه پلان ناقص نشونت داده بودم :mad:.
در مورد معماری که نظر ندادی ... فقط گفتی معماریش بده :)
بیشتر توضیح بده :sad:

اتفاقا من عاشق بحثم. بحث کنیم بیشتر یاد میگیریم :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا