مهم : چند سوال در مورد کد های لاگین شدن و ...

foranyone

Well-Known Member
با سلام خدمت دوستان عزیر :

راستش من الان مشغول کار روی فروشگاه آنلاینی (با php) هستم که به عنوان پروژه ی درس تجارت الکترونیک تعیین شده!

این اولین تجربه ی منه به همین خاطر یه سری سوالها تو ذهنم دارم که ممنون می شم جواب بدین:

1 ) وقتی کاربری می خواد به سایت لاگین شه چه اتفاقاتی می افته؟

نظر خودم :

اول نام کاربری و پسوردش از دیتابیس select میشه تا ببینیم اصلا همچین کاربری وجود داره یا نه!

بعدا با فرض اینکه عضو سایت ما هست یه کوکی ایجاد میشه که تا وقتی این کوکی هستش

کاربر اجازه داره از بعضی از صفحات بازدید کنه (مثل مشخصات خودش و....)

2) وقتی log out میکنه؟

نظر خودم :

کوکی نابود میشه!

3) من احساسم اینه که داخل تمام منو های سایت یک صفحه ی دیگه (مثل لینک باکس ها توسط iframe )

لود میشه و کل سایت باید اینجوری طراحی شه !

یعنی مثلا در منوی لاگین داخل منو در حقیقت یه صفحه ی دیگه لود میشه و کاربر اطلاعاتش رو اونجا وارد می کنه! من سعی کردم با این طرز فکر کارم رو پیش ببرم ولی به یه مشكلي برخوردم!

اگه لینکی داخل iframe کلیک بشه به جای اینکه کل صفحه رفرش بشه فقط داخل اون iframe رفرش میشه:-؟ چطوری این مشکل رو حل کنم!
من مدهای بعضی از CMS ها رو نگاه کردم اونا ظاهرا از table بجای iframe استفاده می کنند.:-؟؟

منتظر جوابم.

در ضمن من کد نمی خوام خواهشا بحث کنیم تا موضوع مشخص شه.

foranyone

Well-Known Member
یه سوال دیگه

کسی می دونه Cms هایی که مدیریت صفحات دارند یعنی مثلا میشه یک صفحه رو ایجاد و حذف کرد چطوری کار می کنند؟

my friend

Member
با سلام خدمت دوستان عزیر :

راستش من الان مشغول کار روی فروشگاه آنلاینی (با php) هستم که به عنوان پروژه ی درس تجارت الکترونیک تعیین شده!

این اولین تجربه ی منه به همین خاطر یه سری سوالها تو ذهنم دارم که ممنون می شم جواب بدین:

1 ) وقتی کاربری می خواد به سایت لاگین شه چه اتفاقاتی می افته؟

نظر خودم :

اول نام کاربری و پسوردش از دیتابیس select میشه تا ببینیم اصلا همچین کاربری وجود داره یا نه!

بعدا با فرض اینکه عضو سایت ما هست یه کوکی ایجاد میشه که تا وقتی این کوکی هستش

کاربر اجازه داره از بعضی از صفحات بازدید کنه (مثل مشخصات خودش و....)

2) وقتی log out میکنه؟

نظر خودم :

کوکی نابود میشه!

3) من احساسم اینه که داخل تمام منو های سایت یک صفحه ی دیگه (مثل لینک باکس ها توسط iframe )

لود میشه و کل سایت باید اینجوری طراحی شه !

یعنی مثلا در منوی لاگین داخل منو در حقیقت یه صفحه ی دیگه لود میشه و کاربر اطلاعاتش رو اونجا وارد می کنه! من سعی کردم با این طرز فکر کارم رو پیش ببرم ولی به یه مشكلي برخوردم!

اگه لینکی داخل iframe کلیک بشه به جای اینکه کل صفحه رفرش بشه فقط داخل اون iframe رفرش میشه:-؟ چطوری این مشکل رو حل کنم!
من مدهای بعضی از CMS ها رو نگاه کردم اونا ظاهرا از table بجای iframe استفاده می کنند.:-؟؟

منتظر جوابم.

در ضمن من کد نمی خوام خواهشا بحث کنیم تا موضوع مشخص شه.
1. درسته.
2. درسته.
3. شما اصلا به iframe کاری نداشته باش... iframe تقریبا یه چیز منسوخ شده هست (فقط بعضی جاها مثل همون لینک باکس ها ازش استفاده بشه بهتره)... شما فرم ها رو داخل table یا div درج کنید...
برای آموزش table یا div کلمات کلیدی زیر رو تو گوگل سرچ کنید:
DIV Based Layout with CSS tutorial
table Based Layout tutorial
یا...
به سایت w3schools.com سر بزنید.

کسی می دونه Cms هایی که مدیریت صفحات دارند یعنی مثلا میشه یک صفحه رو ایجاد و حذف کرد چطوری کار می کنند؟
باید با پایگاه داده کار کنید...

آخرین ویرایش:

1Program

Member
سلام .
بهتر است به جای کوکی از Session استفاده کنی .
راجب Session هم قبلاً خیلی بحث شده . روش خوبی را هم برای Login داری استفاده می کنی .
ولی باید به سوال پاسخ بدهی که "نام کاربری کاربران شما یکتا هست یا نه؟"

اگر یکتاست خب می توانی تعداد رکورد های یافت شده براساس نام و رمزعبور چک کنی . اگر 1 بود یک Session برای آن نام کاربری ایجاد کنی و گر نه هیچی ...

موفق باشید .

foranyone

Well-Known Member
به نظرتون div بهتره یا table ?

من کل layout صفحه رو از div استفاده کردم (مثل اکثر قالب های بلاگفا)

اگه بخوام داخل div یه صفحه ی دیگه لود بشه باید از خصیصه src استفاده کنم؟

foranyone

Well-Known Member
1

باید با پایگاه داده کار کنید...

می دونم باید با پایگاه داده کار کنم ولی اگه دقت کرده باشید صفحه فیزیکی ساخته نمیشه !

یعنی یه فایل به اسم page.php هستش و یه فایل به اسم cpage.php که صفحه ایجاد می کنه !

و فرمت صفحاتی که ایجاد میشن اینجورین :

page?5.php
page?6.php

یعنی به نظرتون ما عنوان و متن صفحه رو وارد می کنیم و اونا به عنوان رکورد تو جدول درج می شن و همونجوری وقتی صفحه لود میشه selet میشن و ...

این علامت سوال ها چه مفهومی داره؟

1Program

Member
foranyone; گفت:
به نظرتون div بهتره یا table ?

من کل layout صفحه رو از div استفاده کردم (مثل اکثر قالب های بلاگفا)

اگه بخوام داخل div یه صفحه ی دیگه لود بشه باید از خصیصه src استفاده کنم؟

اینجا یک سورس خوب هست که برای استفاده از Div کمکت می کنه .
بسته به نوع کاربردت می تونی از Div یا Table استفاده کنی .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=95139

hidensoft

Member
بطور معمول برای صفحات استاتیک که بصورت دستی ایجاد می شند یک تیبل در نظر می گیریم .
یه فیلد رو مربوط به عنوان ، یه فیلد برای محتوا
حالا یه صفحه استاتیک رو به این صورت لود می کنند ،

showpage.php?page=mypage
mypage اون صفحه استاتیک هست ، showpage.php هم میاد صفحات رو لود می کنه به همین سادگی ، البته اگه بخوای امکانات بیشتری اضافه کنی فیلد های بیشتری نیاز داری.

foranyone

Well-Known Member
برای صفحات داینامیک و اینکه چه طوری به صورت پویا ایجاد میشن اگه کسی اطلاعاتی داره خواهشا توضیح بده

جدیدترین ارسال ها

بالا