مهم : :: همه وبمستر ها توجه کنند تا زحمات چند سالشون به باد نره ::: فووووووری

salar2010

Member
سلام به همه ی وبمستر های عزیز

امروز دوستی عزیزی بهم خبر داد که کلمه ی "عشق" و " عاشقانه" و کلمات تو این قبیل فیلتر شده اند !!!!

خوب اخه کجای این کلمات مشکل داره ؟؟؟؟؟؟ و چرا فیلتر شده ؟؟

فردا روز هم میان دیوان حافظ رو غیر مجاز اعلام میکنن چون توش پره از کلماتی مثه عشق و....!!! :-?:razz::eek:

شما عزیزانی که سایت یا وبلاگ دارید فورا این کلمات رو ویرایش کنید تا سایتتون یا وبلاگتون فیلتر نشه و داغ دار سایتتون نشید :cry:

مسعله ی مهمتر اینه که :

از کجا بدونیم چه کلماتی قراره فیلتر بشه تا ما به فکر باشیم و راه حلی بیندیشیم !!! چون اگه قرار بشه هرکلمه ای بدون دلیل زرتی بیاد فیلتر بشه باید فاتحه سایتتون رو بخونید

و کسی راه حلی نداره که بدونیم چه کلمه ی جدیدی فیلتر شده تا فورا اونو ویرایشش کنیم ؟

درضمن :

چطوری میتونیم با اداره کل ارشاد اسلامی بخش وب واینترنت هماهنگ کنیم که سایتمون رو بی دلیل فیلتر نکنن منظورم اینه که اگه کلمه ی غیر مجاز یا مشکوکی تو سایتمون بود بهمون هشدار بدن تا ویرایشش کنیم

چون سایت ها و سیستم های بزرگ همین کارو کردند مثه سیستم های وبلاگ دهی : میهن بلاگ-پرشین بلاگ -بلاگفا و ..........!

خوب ما هم باید به فکر چنین چیزی باشیم تا حسابی بدبخت نشیم :cry:

Mandana

Active Member
شما منبع معتبری برای این حرفتون هم دارید آیا؟
163.gif

فکر نکنم همچین اتفادقی افتاده باشه ها
159.gif

موفق باشید
bunny.gif

همچین اتفاقی نمیفته !
یعنی فوق العاده مسخره به نظر میاد اگه همچین اتفاقی ...!

salar2010

Member
بازم جدی نگیرید

مشکلی واسه من نیست !!!

وقتی که یه صبح از خواب ناز بیدار شدید و خواستید برید به سایتتون با این عبارت مواجعه شدید دیگه از هیچ کس گله من نشید !

مشترک گرامي

دسترسي به اين سايت امکان پذير نميباشد .

ولی به جای این حرفا بیاید چاره اندیشی کنید که دیگه گرفتار این مشکلات نشیم

یعنی اگه رعایت نشخه این اتفاق پیش میاد " اش نخورده دهن سوخته "

persianebay

Active Member
اگر چنین اتفاقی افتاده باشه خوب یکدفعه سرویس اینترنت رو قطع کنند خیال همه راحت بشه .

YTERROR

Active Member
وقتی اینترنت ملی راه بیافته مسله حل میشه چون اون موقع می نویسه فقط می تونید وارد این سایتها بشید

Mrx

Active Member
با سلام
من که تست کردم همه رو و هر کلمه که با عشق بود
kaffeetrinker_2.gif

~>عشق
~>عاشقانه
~>گل عشق
~> عاشق ها
~> بی عشق
~> تنهای عاشق
~> و ........ کلمه دیگر
و هیچکدوم فیلتر نبود
305.gif

با اینکه اینترنتم هم خوب فیلتر داره چون هم Saba Nete هر روز هم که 4-3 بار DC میشه !
یکبار که زنگ زدم گفتن که دارن فیلتر میکنن
89.gif

اره من که تست کردم فیلتر نبود
23emu.gif

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
زیاد به دل نگیرید.هر کاری رو به بخش خصوصی بدن همین جوری می شه دیگه .این کار رو از سازمان فناوری اطلاعات گرفتن و دادن به شرکت فناوری اطلاعات که یه شرکت خصوصی هست .این اطلاعات رو زمانی گرفتم که سایت خودمون به اشتباه فیلتر شده بود .یه نکته جالب تر اینکه کلمه پلاستیک هم داخل لیستشون بود آخه اون دیگه چشه .از اون طرف که سوال کردم گفت سایت های فارسی رو به صورت راندوم سرچ می کنن (دیتاهاشونو) سایت ما بخواتر کلمه پلاستیک فیلتر شده بود .که بعد از یه هفته پی گیری باز شد

Mandana

Active Member
خوب این دوستمون اهوازسیتی که گفتن
در صورتی که به دلیل غیر معقول فیل*تر شده باشه
با یک پی گیری کوتاه میشه از این حالت در اش آورد
موفق باشی

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
خوب این دوستمون اهوازسیتی که گفتن
در صورتی که به دلیل غیر معقول فیل*تر شده باشه
با یک پی گیری کوتاه میشه از این حالت در اش آورد
آره درسته اما من 3 روز اینورو اون ور فرستادنم تا فهمیدم کجاست 200جا پاسم دادن
حالا می گم که اگه برای دوستان پیش اومد بتونن راحت پی گیری کنن
به ایمیل [email protected]ایمیل بزنید

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما:

شايد روزانه با سايت هاي زيادي روبرو شويد که بي​جهت فيلتر شده باشند!
تنها جمله​اي که با آن روبرو مي​شويد، اين جمله است:

مشترک گرامي
دسترسي به اين سايت امکان پذير نمي باشد
اگر يک وبمستر باشيد و روزي چنين پيغامي را هنگام ورود به سايت خود ببينيد و بدانيد که بي​گناهيد، مطمئنا ناراحت خواهيد شد. احتمالا از اين موضوع که هيچ مرجعي نيست که به آن رجوع کنيد و دليلش را بپرسيد، بيشتر رنج مي​بريد.

به تازگي مباحثي در اين زمينه در سايت​هاي مختلف مطرح شده است که بد نيست مطالعه کنيد تا در جريان روند فيلترينگ و دليل فيلتر شدن يک سايت و الگوريتم روبات​هاي فيلترينگ قرار بگيريد.
در يکي از خبرها، ايميل و شماره تلفن​هايي براي پيگيري دليل فيلتر شدن سايت و يا اطلاع نادرستي فيلتر شدن آن، در اختيارتان قرار گرفته است:

1- مطلبي انتقادي شامل نکاتي در اين زمينه با عنوان: لينک نده حسن، خطرناکه حسن
2- چند خبر مهم هم از سايت خبرگزاري مهر: سامانه اطلاع رسانی فیلترینگ به زودی راه اندازی می شود
شرکت ارتباطات نوین شماره های واحد ارتباط مردمی خود را اعلام کرد
فیلترینگ اشتباه را اطلاع دهید تا پیگیری کنیم / لینک دادن به سایت های ممنوع موجب فیلترینگ می شود
برخی سایت ها به اشتباه فیلتر شده اند / شبکه متمرکز فیلترینگ به زودی راه اندازی می شود

منبع آفتاب گردان

ojooobe

Member
فکر نمیکنم به کلمه عشق و عاشقی دیگه گیر بدن ...
من یکی از آشناهای خیلی نزدیکم تو ارشاده اتفاقه خاصی بیفته به همگی اطلاع میدم.

alireza82

Well-Known Member
بستگی به ای اس پی شما داره
مثلا کلمه boob
اینجا فیلتره

سلام
بله یه زمانی برای فیلترینگ نامه میرفت برای isp ها و اونا مستقیما عمل میکردن که گاهی اوقات تندروی و احمال کاری هم دیده میشد. یه جا فیلتر میکرد یه جا نه!!!!
اما الان دارن فیلترینگ رو متمرکز میکنن و دیگه این نیست که نامه بدن یه جا متولی کار شده و این کار رو میکنه.
اون زمان که دست isp ها بود خیلی مسخره بود مثلا یکی از دوستام صاحب سایت dargooshi.ir بود که فیلتر شد. بعد از 2 ماه دوندگی هنوز هم که هنوزه بعد از حدود 2 سال این سایت تو یه سری از isp ها مثل مال خودم فیلتر هست!!!

متاسفانه با نبود یک قانون مشخص و عدم امکان شکایت برای کسایی که وب سایت دارن نه به این دلیل که محاکم قضایی کم توجه هستند بلکه به این دلیل که افرادی مثل من و شما قادر به شکایت نیستن این احمال کاری ها کم نشده که هیچ زیاد هم شده.
اگر یادتون باشه مدت زیادی سایت های linux فیلتر بود که با پیگیری افرادی از سایت تکنوتوس فیلترشون حل شد. اگر قانون الکترونیک کامل بود و افراد قادر به شکایت و ادعای خصارت بودند انقدر راحت و الکی سایت ها به اشتباه فیلتر نمیشدن.

متاسفانه دوستان در واحد فیلترینگ فکر کردن یه سایت الله بختکی میاد رو فضای سایبر و وب مستر ها اصلا نمیفهمن تجارت چیه و فکر میکنن هدف یه سایت فقط پر کردن اوقات فراغت هست و بس.
اصلا چرا باید فیلتر به اشتباه صورت بگیره که ما 2 هفته دنبالش باشیم آیا این خصارت نیست!!!!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا