من یک combo box دارم که مقادیرش را از یک جدول در بانک می گیرم .می خواهم با

venusabi

New Member
سلام
من یک combo box دارم که مقادیرش را از یک جدول در بانک می گیرم .می خواهم با انتخاب هر گزینه از این combo box یک مقدار از فیلد دیگری از همان جدول وارد یک text box شود. با javascriptوasp می خواهم بنویسم ولی تا به حال نتیجه ای نگرفتم. اگر کسی من را کمک کند خیلی خیلی ممنون می شوم. هر چه زود تر بهتر!!!!
با تشکر

اگر با asp.net مي خواي
من بلدم
بايد توي combo_checkchangedبذاري و auto post back combobox را هم فعال كني

venusabi

New Member
دستت درد نكنه ولي بايد اين برنامه را باasp/vbscript بنويسم اگر كمكم كني خيلي ممنون ميشوم.

omidak

Active Member
سلام:
من فکر کنم مشکل شما در ارسال اطلاعات هست:
ببینید برایه این کار من به شما یک توصیه میکنم:
شما بهتره که یک Form جدا گانه داشته باشید که داریه یه مقدار Hidden باشه.
و توسط JavaScript اطلاعات اون ComboBox رو به Hidden بدید و فورم رو Submit کنید:
کد:
<Script>
function ComboChange(Sender){
   MyForm.ComboSelected.value = Sender.options[Sender.selectedIndex].value;
   MyForm.submit();
}

</script>

<SELECT ID="Select1" onchange="ComboChange(this);" NAME="Select1"></SELECT>

<Form ID="MyForm">
<INPUT type="hidden" ID="ComboSelected" NAME="ComboSelected">
</Form>

venusabi

New Member
آقا اميد ممنونم اجازه بده تستش كنم اگر مشكل داشتم اطلاع مي دهم باز هم از لطفت ممنونم

venusabi

New Member
مجددا مزاحم شدم شرمنده ام
مشكل اصلي من اين است كه نمي توانم عمل جستجو در بانك را براي يافتن مقدار مناسب براى text box انجام دهم البته فكر مي كنم اين جستجو بايد داخل يك تابع و با زبان asp صورت گيرد اما تا به حال موفق به نوشتن آن نشدم اگر كمكم كنيد بسيار ممنون مي شوم

venusabi

New Member
سلام
ممنون از راهنماييت اما مثل اينكه خوب مشكلم را مطرح نكردم . من مي خوام هر دو ي combo box , text box ام از بانك اطلاعات بگيرند يعني با انتخاب گزينه اي از ليست مقداري معادل با اين گزينه از بانك خوانده شود و در text box قرار گيرد. اميدوارم منظورم را خوب رسانده باشم. به هر حال از اينكه كمكم مي كني بي نهايت سپاسگذارم

omidak

Active Member
سلام:
منظور شما اينه كه با درخواست يك داده از ComboBox معادلی رو از رویه Database بخونه و در Textbox نشون بده؟
اگر اینه که جواب اتون رو دادم. اگر هم نه که من متوجه نشدم.

venusabi

New Member
سلام
منظورم اين است كه مثلا اگر يك جدول در بانك با دو فيلد <نام> و <سن> داشته باشيم تمام ركوردهاي فيلد نام در combo box قرار گيرند و با انتخاب آن نام سن آن ركورد از جدول خوانده شود و در text box ظاهر شود.
اگر بازهم پاسخ شما همان كد قبلي است لطفا اگر ممكنه بيشتر توضيح دهيد. بسيار ممنون!

omidak

Active Member
سلام:
خوب اگر 2تا هست كه خيلي ساده است:
ببينيد هر ComboBox یک Text داره یه Value که میتونید اسم ها رو به Text بدید و سن ها رو به Value بعد از این کد برایه نمایش اشون استفاده کنید. :wink: :
کد:
<Script> 
function ComboChange(Sender){ 
   myTextBox.value = Sender.options[Sender.selectedIndex].value; 
} 

</script> 

<SELECT ID="Select1" onchange="ComboChange(this);" NAME="Select1"></SELECT>
اگر هم TextBox اتون در یک Form هست شما باید ID اون Form رو قبل از اون وارد کنید:
کد:
myForm.myTextBox.value = Sender.options[Sender.selectedIndex].value;

venusabi

New Member
سلام
دستتون درد نكنه راه حلتان فوق العاده بود مشكلم رفع شد خدا خيرتان بدهد الان دو روز تمام بود كه با آن كلنجار مي رفتم ولي نتيجه نمي گرفتم باز هم خيلي خيلي ممنون!

جدیدترین ارسال ها

بالا