من یه سوال فنی دارم

shsh5

Member
من دارم 3 دی یاد میگیرم و شدیدن به مایا علاقه دارم میخواستم بدونم
بازار کار با مایا تو ایران چه جوریه؟؟؟؟
ییی اصلا چه کاری باید انجام بدی با مایا؟؟؟؟
تیزر تبلیغاتی؟؟؟؟یا چی؟؟؟؟
و مهم تر از همه کسی ک میخواد کار کنه باید حتما بایه تیم با هم کار کنه یا انفرادیم میشه؟؟؟

Hes25

Active Member
سلام
طرف معماری و قطعه سازی که قاعدتا نمی تونی بری چون ساختمان و صنعت یک پروژه هستن که با مقادیر و عدد باید سرو کله بزنی (درست مثل اتوکد و مکس ) یعنی مایا چیزی به اسم کمان فلان درجه با قوس فلان مقدار نداره! (در حقیقت این تعاریف بی معنی است )

اما اگه (مثل من) کارتون سازی دوست داری مثلا انیمیشن های فانتزی مثل پسر شجاع رو بخوای بسازی قاعدتا مایا !

reza_1001

Well-Known Member
سلام...من با داوود جان موافقم...به حرفش گوش کن
ما چند سال پیش یه گروه با کلی بچه های باحال و با استعداد راه انداختیم....
مثلا فکر کن...خود من یه کتاب 300 صفحه ای از انیمیت رو تو 2 هفته ترجمه کردم....
عجب علاقه ای داشتیم....چشام داشت کور مبشد
خب بعد فک میکنی چی شد....
بعد از اینکه گروه خیلی پیشرفت کرد و نمونه کارای حرفه ای تولید کردیم...
تازه متوجه شدیم تولید کار یه چیزه و فروشش یه چیز دیگه

یعنی هر کسی که میخاست کار مارو بخره میخاست بچاپه ما رو....
در کل ارزش نداره اینهمه تلاش کنی و بعدش کارت به پول نرسه
همین اقا داوود از اون بچه های با استعداد و سخت کوش گروه بود
البته من الان ایران نیستم.....و نمیدونم در چه حاله ولی از من به شما نصیحت ازموده رو ازمودن خطاست
در کل قدر کارتو کسی نمیدونه
اگه فقط جنبه سرگرمی داره واست بسم الله
ولی اگه به دید شغل نگاه میکنی خودتو اماده کن
که کلی سختی بکشی و در پایان
اگه شانس بیاری حقوق بخور و نمیری گیرت بیاد تازه اگر استاد باشی تو کارت...
موفق باشی

rain drop

New Member
من مکس رو کنار گذاشتم و سالهاست مایا رو شروع کردم که اعتراف میکنم اشتباه محض بود چرا که تمام فرصتهای شغلی برای مکسه. اتفاقا اگر مسیر درست رو برید کار 3d درآمد عالی داره.این موضوع رو به عینه مشاهده کردم که عرض میکنم

من نمیگم مایا یا مکس یا هر نرم افزار دیگه بهترین راه کار اینکه ببینی استادیو های بزرگ مثل weta و digital domain و blur از چه نرم افزار هایی استفاده می کنند برو به سایتشون قسمت jobs اونجا کسانی رو که می خوان میگن

چیزی که من فهمیدم برای جلوه های ویژه بیشتر از مایا و هودینی استفاده میشه و برای انیمیت و کار های معماری از مکس . البته sogtimage هم هست که من توی استادیو های بزرگ ندیدم استفاده کنند

یه نکته هم بگم آیا می دونستید نرم افزار رایگان blender در فیلم مرد عنکبوتی استفاده شده و ما اصلا تحولیش نمی گیریم چون رایگانه :)

navanama

Active Member
برو بیرون ازین کار هرچه زودتر عمرتو هدر نده اینا ارزش ندارن بخاطشون وقت بذاری

دوست عزیز برادر بزرگوار اقا داوود
من نمیدونم چرا اینقدر بچه ها رو دلسرد میکنی و هدفت از اینکارا چیه میدونم مایا کاری میدونم تو تیمی قرار گرفتی که همه مکس کاربودن میدونم از کار تیمی
اون نتیجه ایی که میخواستی نگرفتی ، اما اینا دلیل نمیشه دیگران رو از ورود به این حرفه منصرف کنی بعد خودت تمام پستای مجید آنلاین رو بخونی و دنبال پیشرفت باشی
نکنی طرز تفکرت این باشه که دیگران رو از گود خارج کنی که کمتر حرفه ایی وجود داشته باشه در هر صورت من معنیه انکارتو نمیفهمم ولی برات آرزوی موفقیت میکنم

davoodice

Well-Known Member
دوست عزیز برادر بزرگوار اقا داوود
من نمیدونم چرا اینقدر بچه ها رو دلسرد میکنی و هدفت از اینکارا چیه میدونم مایا کاری میدونم تو تیمی قرار گرفتی که همه مکس کاربودن میدونم از کار تیمی
اون نتیجه ایی که میخواستی نگرفتی ، اما اینا دلیل نمیشه دیگران رو از ورود به این حرفه منصرف کنی بعد خودت تمام پستای مجید آنلاین رو بخونی و دنبال پیشرفت باشی
نکنی طرز تفکرت این باشه که دیگران رو از گود خارج کنی که کمتر حرفه ایی وجود داشته باشه در هر صورت من معنیه انکارتو نمیفهمم ولی برات آرزوی موفقیت میکنم
اگه به گذشته برگردم مطمنم کار دیگه ای میکنم. حرفامم از سر دلسوزیه واسه جوونای زیر 23 24 میگم.

Mehran coyote

Well-Known Member
من اصلا حرفای اقا داوود رو قبول ندارم
در اینده اوضاع این حرفه وضع بهتری پیدا میکنه سختی زیاد داره ولی خب اینده داره

davoodice

Well-Known Member
من اصلا حرفای اقا داوود رو قبول ندارم
در اینده اوضاع این حرفه وضع بهتری پیدا میکنه سختی زیاد داره ولی خب اینده داره
من سالهاست دارم آینده آینده میکنم واقیت کشور ما اینه باید قبولش کرد من فقط قصدم اینه اگه کسی میخاد بیاد تو این کار بدونه چه راه سختی داره و واسه زندگیش برنامه درست بریزه

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
من سالهاست دارم آینده آینده میکنم واقیت کشور ما اینه باید قبولش کرد من فقط قصدم اینه اگه کسی میخاد بیاد تو این کار بدونه چه راه سختی داره و واسه زندگیش برنامه درست بریزه

این بیان خیلی شیرینتره تا بیان قبلیتون

انشالله شما به زودی به چیزی که میخواین برسین و همینطور تمام کسایی که واسه این حرفه زحمت کشیدن و به نتیجه نرسیدن

حقیقتش راست میگه . منم به وضع ایشون دچار شدم که تغییر شاخه دادم . آینده ایی که شما ها می گید برای بچه های ما یا بچه های بچه های ما است بعید می دونم به ما برسه مگه سن چهل سالگی که به نظر من اصلا ارزش نداره
اگه شما یک نگاه کنی ما یک استادیو مطرح انیمیشن سازی تو ایران نداریم چه برسه به جهان . توی جهان چندین آموزشگاه و دانشگاه تخصصی انیمیشن هستش . ولی تو ایران چند تا هست ؟ حتی برنامه ایی هم نیست که سازمان دهی کنند
آیا حقوق یک انیماتور خوب به نظر شما به یک میلیون دو میلیون میرسه ؟ تا جایی که من می دونم نه . ولی توی شاخه های مهندسی و برنامه نویسی طرف یه سایت مینویسه ۱ تومن میگیره . تازه سایت جلوی انیمیشن کشکه
به نظر من فقط کسانی که خیلی علاقه دارند ( به حدی که نتونن ازش جداشن !! ) باید روی انیمیشن سرمایه گذاری کنند . انیمیشن خیلی تو ایران تازه است کلی زمان می خواد تا بزرگ بشه و قابل اعتماد .

آخرین ویرایش:

navanama

Active Member
بابا ناامیدها چه بر سرتون اومده آخه ، از ماست که بر ماست ، نمیتونیم ببینیم دیگری بهتره ، نمونش خود من پسر عموم خدای مایا بود یادم میاد یه سوال در مورد آرنولد ازش کردم تا شش ماه ندیدمش ، الان شش ماهه رفته سوئد فقط از درآمدش تو بحث انیمیشن پوله یه خونه رو فرستاده ایران ، ولی توی ایران نمیشه همچین پولی رو درآورد چون اولاً خودمون نمیخوایم دوماً سندیکایی نداریم . غولمون میشه تیم بهرام عظیمی با کاره مسخره تهران 1500

rain drop

New Member
اگه شما یک نگاه کنی ما یک استادیو مطرح انیمیشن سازی تو ایران نداریم چه برسه به جهان . توی جهان چندین آموزشگاه و دانشگاه تخصصی انیمیشن هستش . ولی تو ایران چند تا هست ؟ حتی برنامه ایی هم نیست که سازمان دهی کنند
آیا حقوق یک انیماتور خوب به نظر شما به یک میلیون دو میلیون میرسه ؟ تا جایی که من می دونم نه . ولی توی شاخه های مهندسی و برنامه نویسی طرف یه سایت مینویسه ۱ تومن میگیره . تازه سایت جلوی انیمیشن کشکه
به نظر من فقط کسانی که خیلی علاقه دارند ( به حدی که نتونن ازش جداشن !! ) باید روی انیمیشن سرمایه گذاری کنند . انیمیشن خیلی تو ایران تازه است کلی زمان می خواد تا بزرگ بشه و قابل اعتماد .

من هم با شما موافقم و آینده ی خاصی برای بچه های مایا نمیبینم اما نمیتونم منکر اینم بشم که شرکتی که منو با مایا آشنا کرد الان اونقدر موفق و مطرح شدن که هم برای خارج از کشور کار میدن و هم شعبه جدیدی در استامبول تاسیس کردن اما خوب به طور کلی بخوام بگم بچه های مکس شرایط کاریشون بهتره و اگر مسیر درست باشه درآمد عالی هم خواهد بود. پسر عموی من نمونه بارزش هست و درآمد عالیییییییی داره که اکثر تیزرهای تبلیغاتی کار اونه...
به هر حال امیدوارم همه ما مایا کارها به آرزوهامون برسیم:sad:

navanama

Active Member
دلمون گرفت .. آره تزکیه خوبه سوئد هم تسهیلات خوبی میده برای کارگاهها خصوصاً انیمیشن میگن رییس جمهورشون از سهامدارهای pixar هست ، از کشورهای دیگه کسی آمار داره ؟ خدارو چه دیدی شاید رفتیم

جدیدترین ارسال ها

بالا