من می خوام اینو بسازم... اما چطور؟؟؟

Hes25

Active Member
سلام خدمت اساتید گرامی

من یه مدت است که به شدت علاقه پیدا کردم که یه پرنس ایرانی بسازم یه چیزی شبیه این:

من از سال 85 بصورت پراکنده دارم مایا کار می کنم اما الان واقعا می خوام مدلی رو بسازم که فقط برای اون این همه وقت و رو برنامه مایا گذاشتم یعنی prince of persia 2 ww !!!

http://wallhits.com/data/media/5/game_prince_of_persia_warrior_within_03_1600x1200.jpg

مشکل من روی مدل سازی نیست فقط نمی دونم باید تلفیقی از چه نرم افزار هایی باشه که اینطوری بشه...
ضمنا توی طراحی صورت مشکل دارم (آموزش خوبی ندیدم ...پیشنهاد بدید لطفا)
اما اون شمشیراش و همینطور ذرهه شو می تونم خوب (نه عالی ) درست کنم اما بازم تو متریال دهیش قطعا می مونم

حالا اگه امکان داره منو راهنمایی کنین که چه آموزش هایی رو باید مرحله به مرحله مرور کنم تا عین همین و بسازم (دقیقا همین...عیب نداره می خوام شیش ماه طول بکشه! )

maxscript

Well-Known Member
این نظر منه اموزش یه بار تمرین 10 بار
به نظر من اگر ابزارهای مایا رو می شناسید بهتره بیشتر تمرین کنید چون اموزش یک یا دو بار دیدن کافیه در کنار مایا از Mudbox یا zbrush حتما استفاده کنید

Hes25

Active Member
سلام تشکر

من یادمه اون وقتها یه آموزش از صورت انسان دیدم و از رو همون یه چهره ساختم متریال پوست هم بهش دادم اما عجیب ضایع شده بود ...بد جوری هم دلسرد شده بودم واسه همون سه سالی میشه که اصلا طرف طراحی کاراکتر نرفتم فقط اشیا منزل و ...می ساختم

الان اگه بخوام صورت کار کنم چه آموزش هایی خوبه؟ یعنی یه طوری باشه که دیگه دلسرد نکنه آدم و، یه چیزی که بهم فشار تمرینی وارد بشه سردرد بگیرم (از بس سخت و با حوصله باشه که اعتماد به نفسم فوی بشه ... همزمان هم تو مایا و هم ماد باکس و زی براش با هم باشه

maxscript

Well-Known Member
سختی کار همه جا هست توی هر مبحثی مهم اینه که شما دلسرد نشید شما با یه بار دیدن اموزش و یه بار تمرین کردن نمی تونید چیزی مورد نظر خودتونو در بیارید باید زیاد تمرین کنید زیاده زیاد اموزش صرفا شما رو با ابزارها و تکنیکها اشنا می کنه .
به نظر من اموزشهای شرکت Digital tutors خیلی ساده و کاربردی به شما اموزش می ده البته اموزشهای شرکت simply maya هم خوبه

http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=845&autoplay=1
http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=770&autoplay=1
http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=873&autoplay=1

این اموزشهای خوبیه البته یه سری هم به سایت http://simplymaya.com/ بزنید

سلام خسته نباشید
به نظر من برای مدلینگ چهره و طراحی بافت لباس ، مو و ... میتونی از خود مایا استفاده کنی
اما اگه بخوای راحت تر کار کنی
میتونی از Mudbox یا zbrush در کنار مایا استفاده کنی به نظر منم این ها گزینه های مناسبی باشن

سلام می تونی کپی اینا در بیاری اما تا آناتومی ندونی عزیز نمی تونی کارا خوب بزنی نظر من اینه اول برو کلاس طراحی 1-2 سال هرچی طول کشید مهم نیست کلاس طراحیت که تموم شد و طراح شدی حالا دیگه خودت خدا مدلسازی هستی ...

Hes25

Active Member
سلام آره اینه... منم فهمیدم یه جای کارم لنگ میزنه ...طراحی با مداد و بلد نیستم برای همین ذهنم نمی تونست خلاقیتش و بروز بده... الان طراحی یاد بگیرم مشکل حل میشه؟ کدوم آموزش ها خوبن بخرم؟(خیلی دوست دارم با مداد طراحی کنم اما کلاس نمی تونم برم خونه ببینم بهتره)

سلام بله دقیقا مشکل همین جاست که خلاقیته نمی تونه خودشا بروز بده کار نکردن رو کاغذ ببنید آموزش drawing تو نت سرچ کنید خیلی هست اما اول زبانتون باید خیلی خوب باشه دوم اینکه پشت کار داشته باشید سوم تمرین خیلی زیاد که اینا سخته با آموزش دیدن تو خونه پیشنهاد می کنم حتما کلاس برید مخصوصا کلاس های فیگور آناتومی و طراحی زنده

Hes25

Active Member
مجدد سلام
دوستان دوتا سوال دارم

الان رفتم تو نت یکم تحقیق کردم دو سه تا آموزش برای طراحی و نقاشی آناتومی انسان و خودرو و ... دیدم
یکیش برای جی نومون بود با سی تا دی وی دی!(همش هیولا و اینا بود!!)
یکیش برای مدرسه FZD و یکی دیگه هم برا ی مدرسه CG Master با 250 ساعت آموزش !
حالا کدوم بخرم خوبه؟ کسی اگه این آموزش ها رو از نزدیک دیده یکم راهنمایی کنه (من هیچی بلد نیستم!)

سوال دوم اینکه من بعید می دونم بتونم با موس نقاشی کنم خیلی مشکله ...الان اگه بخوان قلم نوری بخرم با 300 تومن چه مارکی بخرم خوبه؟؟؟ (من اصلا تا حالا از نزدیک ندیدم )

maxscript

Well-Known Member
سوال دوم جواب می دم با موس خیلی سخته و کار با کیفیت در نمیاد به نظر من فقط برو سراغ مدل Wacon همه جور قیمت هم داره ولی کیفیتش از مارک های دیگه به نظر من بهتره خودتون یه سرچ بزنید به نتیجه می رسید

Hes25

Active Member
سوال دوم جواب می دم با موس خیلی سخته و کار با کیفیت در نمیاد به نظر من فقط برو سراغ مدل Wacon همه جور قیمت هم داره ولی کیفیتش از مارک های دیگه به نظر من بهتره خودتون یه سرچ بزنید به نتیجه می رسید

آقا تشکر
منم چند مدل دیده بودم اما سر در نیاوردم چی به چی هست (این جنس کالا ها رو نمی شناسم زیاد) میشه شما خودت یکی دوتا مدل از وکام رو بهم پیشنهاد بدی من تو نت گشتم بدتر گمراه تر شدم

قربانت

ssdsajad

Active Member
سلام خدمت اساتید گرامی

من یه مدت است که به شدت علاقه پیدا کردم که یه پرنس ایرانی بسازم یه چیزی شبیه این:

من از سال 85 بصورت پراکنده دارم مایا کار می کنم اما الان واقعا می خوام مدلی رو بسازم که فقط برای اون این همه وقت و رو برنامه مایا گذاشتم یعنی prince of persia 2 ww !!!

http://wallhits.com/data/media/5/game_prince_of_persia_warrior_within_03_1600x1200.jpg

مشکل من روی مدل سازی نیست فقط نمی دونم باید تلفیقی از چه نرم افزار هایی باشه که اینطوری بشه...
ضمنا توی طراحی صورت مشکل دارم (آموزش خوبی ندیدم ...پیشنهاد بدید لطفا)
اما اون شمشیراش و همینطور ذرهه شو می تونم خوب (نه عالی ) درست کنم اما بازم تو متریال دهیش قطعا می مونم

حالا اگه امکان داره منو راهنمایی کنین که چه آموزش هایی رو باید مرحله به مرحله مرور کنم تا عین همین و بسازم (دقیقا همین...عیب نداره می خوام شیش ماه طول بکشه! )

من خیلی از این سلیقه ات خوشم منو یاده دوران نوجوانیم انداختی که این شاهزاده را نقاشی میکشیدم ازش .. اون دختره که این شاهزاده دنبالش بودو هم نقاشیشو میکشیدم !!!! البته با حجاب از نوع لبنانی !!!!

همین که اینهمه تلاش میکنی خیلی با ارزشه
زیاد سواد آنچنانی ندارم راهنمایی مفیدی داشته باشم برات
اما
میخواستم بیام بگم که حتی اگه یاد بگیری بازم سیستم های سخت افزاری که ما داریم از بس کند حرکت میکنند که همون انرژی باقی مونده را ازمون میگیرن ( چون مناسب واسه این دوره کار کردن رو جزئیات زیاده) اون دستگاه های نمیدونم موشن کپچر !! اگه دقیق گفته باشم از اونا هم تو ایران درست و حسابیش نیست باشه هم خیلی گرووووونه

اما درکل اینو بگم
اگه تو این زمینه بازم تلاش کردی و آموزش های زیادی خوندی و نتیجه نداد یعنی واسه این کار ساخته نشدی
راستشو بخوای ..شما میگی از سال 85 مایا کار میکنم
به خدا من خودم چهار ماهه دارم کار میکنم ( البته سال 2004 هم با نسخه های alias مایا کار میکردم ام فعالیت های بی مغز))
و الان بلدم !!!
تعجب نکنید ..لازم نیست که من مدل سازی هم بلد باشم
مگه تو یه گروه انیمیشن سازی همه ی کارو یه نفر انجام میده
موفقی زمانی بدست میاد که شما یه بخشی از مایا رو تو دو ماه حرفه ای یاد بگیری یعنی استعدادشو داشتی
اما اینکه از سال 85 فعالیت کردن
...
نمیخوام نا امید کنم و باید تلاش کنی و موفق هم میشی
اما زمانه جوریه که اگه یه کم صبر کنی و فکر کنی که از سمت راست بری یا چپ
تو همون مدت فکر کردنت ده نفر میرن راست و ده نفر میرند چپ و ازت جلو میزنن !!!!!!!!
خیلی زیاد دیگه چرت و پرت نگم
موفق باشی

آخرین ویرایش:

ssdsajad

Active Member
من خیلی از این سلیقه ات خوشم منو یاده دوران نوجوانیم انداختی که این شاهزاده را نقاشی میکشیدم ازش .. اون دختره که این شاهزاده دنبالش بودو هم نقاشیشو میکشیدم !!!! البته با حجاب از نوع لبنانی !!!!

همین که اینهمه تلاش میکنی خیلی با ارزشه
زیاد سواد آنچنانی ندارم راهنمایی مفیدی داشته باشم برات
اما
میخواستم بیام بگم که حتی اگه یاد بگیری بازم سیستم های سخت افزاری که ما داریم از بس کند حرکت میکنند که همون انرژی باقی مونده را ازمون میگیرن ( چون مناسب واسه این دوره کار کردن رو جزئیات زیاده) اون دستگاه های نمیدونم موشن کپچر !! اگه دقیق گفته باشم از اونا هم تو ایران درست و حسابیش نیست باشه هم خیلی گرووووونه

اما درکل اینو بگم
اگه تو این زمینه بازم تلاش کردی و آموزش های زیادی خوندی و نتیجه نداد یعنی واسه این کار ساخته نشدی
راستشو بخوای ..شما میگی از سال 85 مایا کار میکنم
به خدا من خودم چهار ماهه دارم کار میکنم ( البته سال 2004 هم با نسخه های alias مایا کار میکردم ام فعالیت های بی مغز))
و الان بلدم !!!
تعجب نکنید ..لازم نیست که من مدل سازی هم بلد باشم
مگه تو یه گروه انیمیشن سازی همه ی کارو یه نفر انجام میده
موفقی زمانی بدست میاد که شما یه بخشی از مایا رو تو دو ماه حرفه ای یاد بگیری یعنی استعدادشو داشتی
اما اینکه از سال 85 فعالیت کردن
...
نمیخوام نا امید کنم و باید تلاش کنی و موفق هم میشی
اما زمانه جوریه که اگه یه کم صبر کنی و فکر کنی که از سمت راست بری یا چپ
تو همون مدت فکر کردنت ده نفر میرن راست و ده نفر میرند چپ و ازت جلو میزنن !!!!!!!!
خیلی زیاد دیگه چرت و پرت نگم
موفق باشی

خدایشش جمله بندیم بخوره سرم !! این دیگه چه جور جمله بندی ایه !!!!!!:lol:
حالا بیخیال ولی در کل معنای جدی ای گفتم دیگه حال ندارم ویرایش کنم !!!!!!!!

واسه طراخی رو کاغذ کار با wacom خیلی زوده تمرینات را رو کاغذ انجام بدید بعد برای پروژه برید سراغ وکم اینطوری با وکم سخته که تازه شروع کنید باهاش...

Hes25

Active Member
واسه طراخی رو کاغذ کار با wacom خیلی زوده تمرینات را رو کاغذ انجام بدید بعد برای پروژه برید سراغ وکم اینطوری با وکم سخته که تازه شروع کنید باهاش...

سلام راست میگی؟

من می خواستم سفارش بدم از این بامبوهای 220 تومنی...گفتم اول یه تخقیق بکنم ببینم کسی اینو گرفته ،بدرد می خوره چطوریه که...یکی از کاربرا تو انجمنی می گفت وقتی خرید خورد تو ذوقش !! می گفت با مداد خیلی فرق داره....آره؟؟...من اصلا ندیدم چطوری هست، طراحی رو دوست دارم اما بلد نیستم (باید یاد بگیرم)

حالا اگه اینطوری هست که میگن و شما هم میگین که زوده برات، من طراحی با مداد کدوم آموزش ها رو برای شروع ببینم خوبه؟ این سی تا دی وی دی گنومون تو فوتوشاپ خوبه؟ (زبانم متوسط هست یکی درمیون متوجه میشم)

سی دی جنوم و فتوشاپ را بی خیال شو فعلا عزیز برو آناتومی بدن را یاد بگیر کم کم شروع به طراحی کن michel hamleton بهترینه بعدش حتما حضوری به کلاس طراحی برو چیزایی می گند که هیچ آموزش خارجیی نمیگه خیلی هم زود تر راه میفتی مجبور هم میشی کار کنی آره wacom را هم فعلا بیخیال شو ...

دو تا کتاب به زبان فارسی بگیر با همونا تمرین کن خوب میشی، آموزش pdf داشتم اگر پیدا کردم انشاءا... برات میزارم

Hes25

Active Member
سلام میشه چندتا کتاب pdf برای طراحی به من معرفی کنید هم برای اشیا و هم آناتومی انسان و حیوانات

جدیدترین ارسال ها

بالا