من دستگاه چاپ بنر دارم منتظر سوالات شما هستم.انواع بنر و فلکس . فرمت . نرم افزارها...

mf_sign

Member
چاپ

نرم افزار های کالر پرینت و فتو پرینت برای ریپ کردن فایل مورد نظر شماست
برای چاپ هم نرم افزارهای مختلفی برای دستگاها هست.

فردا مابقی توضیحات
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mf_sign

Member
اگر براتون مقدور باش اصول کار با دستگاه رو توضیح بدید .

سپاس

سلام
وقتی شما فایلی رو آماده چاپ میکنید فرمت چاپ باید tiff یا JPG باشه دو فرمت رایج ...مد رنگی باید CMYK باشه اگه RGB باشه یکی از رنگها را شما غیر فعال کردید در واقع همون رنگ مشکی است. شاید میپرسید اصلا RGB با CMYK کلا فرق داره که... حرف شما متین ولی دستگاه فرمت RGB را ترکیب میکنه (البته بعضی دستگاها اصلا اخطار میده و پاشش جوهر انجام نمیشه بعضی از نرم افزارهای RIP هم وقتی فایل RGB باشه اخطار میده) ولی دستگاه من چاپ را انجام میده بدون رنگ مشکی. یه کار مرده بی روح که اصلا قابل استفاده نیست.
فایل شما وارد نرم افزار کالر پرینت یا فتو پرینت میشه (همون فایل نهایی با 2 فرمتی که گفتم) این نرم افزار فایل شما را تبدیل میکنه به یه پسوند دیگه که برای پرینتر یا همون دستگاه چاپ
شما قابل شناسایی باشه
توجه: اندازه فایل شما اگه یک بنر 3*4 باشه اگه توی فتوشاپ در قسمت Image size اندازه را 30*40 گذاشتید رزولوشن را روی 300 اگه 300*400 اندازه واقعی طراحی میکنید رزولوشن را روی 72 تنظیم کنید. در بنرهای بزرگ مثلا 30 متر در 3 متر ما به نسبت این کار رو انجام میدیم مثلا بنر را 1500 سانتی متر در 150 سانتیمتر طراحی میکنم. بعد فایل در نرم افزار RIP (کالر پرینت یا فتو پرینت) اندازه اصلی را برای فایلمون تعریف میکنیم (اگه متوجه نشدین بازم توضیح میدم)

وقتی روی نرم افزار پرینتر کلیک میکنید و نرم افزار بالا اومد اتوماتیک شروع میکنه به لود کردن فایلهای شما از کالر پرینت یا فتو پرینت شما تصویر فایل خود را درون نرم افزار پرینتر می بینید

در درس بعدی میریم که دستگاه چاپ رو با هم روشن کنیم با ما باشید.

آخرین ویرایش:

ghasemrayaneh

Active Member
سپاس از شما
بسیار ساده و کامل بود توضیحات .
این دو نرم افزار را توی اینترنت ندیدم آیا اختصاصی هست ؟

mf_sign

Member
سپاس از شما
بسیار ساده و کامل بود توضیحات .
این دو نرم افزار را توی اینترنت ندیدم آیا اختصاصی هست ؟

بله هنگامی که شما دستگاه را خریداری میکنید این دو نرم افزار به شما داده میشه نرم افزار rip دارای دانگل هست( قفل نرم افزاری مثه usb) که به سیستم شما وصل میشه اگه نباشه نرم افزار کار نمیکنه.

mf_sign

Member
سلام وقتتون بخیر

دستگاههای چاپ باید از ups برای ذخیره کردن برق استفاده کنند حتما میپرسید برای چی؟؟؟؟... برای اینکه اگه احیانا برق رفت دستگاه شما وسط راه نمونه و ادامه چاپ رو بزنه... ولی من ups ندارم هر وقت برق بره هر جای چاپ باشه دستگاه می ایسته. وقتی هم برق بیاد حرکت از نو از اول دوباره شروع میکنه.... ادامه چاپ رو نمیزنه.ولی بعضی دستگاهها این قابلیت رو دارن.

استابلایزر رو دارم این دستگاه کارش تثبیت جریان برق هست یعنی اگه ولتاژ بالا و پایین بره این دستگاه جریان برق رو صاف میکنه و به دستگاه میده(همون محاظ ولی گندش)

کری یج جایست که هدها وظیفه پاشش جوهر رو دارند بر روی این کری یج سوار هستند و این هدها در محفظه ای بنام نایت کاور هستند درون محلولی بنام سالونت (حلال جوهر)که این محفظه کارش نگهداری از هدهاست که جوهر درون هدها خشک نشه وقتی این محافظ رو از هدها جدا کردیم.دستگاه را به برق میزنیم و کلید پاور را میزنیم

دستگاه روشن میشه یه کلید داریم که پرژ نام داره کاری که انجام میده اینه با فشار دادن و نگه داشتین این کلید پمپ های جوهر شروع به پمپاژ کردن جوهر به درون شیلنگها میکنه و از هدها شروع به ریختن میکنه اینکار برای اینه که اگر محلول محافظ همون سالونت درون هدها هست بیرون بیاد. بعد هدها رو تمیز میکنیم توسط خود دستگاه که یه جارو برقی متصل به دستگاه این کار رو انجام میده.

ادامه دارد...

ghasemrayaneh

Active Member
سپاس فراوان

یک درخواست بزرگ از شما دارم ، اگر امکان دارد از قسمت هایی که نام بردید یک عکس هم قرار بدید تا مفهوم رو بهتر متوجه بشیم .

ممنون

mf_sign

Member
printer metti copy.JPG

سلام
در نرم افزار دستگاه چاپ قسمتی داره که بنام Pass
1 Pass
2 Pass
3 Pass
4 Pass
6 Pass
8 Pass
12 Pass
16 Pass
در دستگاه ها این Pass فرق میکنه... کار این Pass هر چه پایین تر باشه کیفیت چاپ هم پایین تر و هر چه بالاتر کیفیت بهتر
یعنی برای چاپ برای هر رفت و برگشت کری یج یک Pass حساب میشه هر چه عدد Pass بالاتر بره اندازه Pass کوچکتر میشه و در نهایت چاپ شما کیفیت بهتری خواهد داشت.

آخرین ویرایش:

perna

Member
خسته نباشید و ممنون برای توضیحات ، شما چاپخانه دارید؟ یعنی بیزینس کارت و این جور کار ها رو هم انجام می دید که در مورد اون سوال بپرسم؟
:rose:

mf_sign

Member
خسته نباشید و ممنون برای توضیحات ، شما چاپخانه دارید؟ یعنی بیزینس کارت و این جور کار ها رو هم انجام می دید که در مورد اون سوال بپرسم؟
:rose:

سلام دوست عزیز
کار من موارد زیره
خوشنویسی . تابلوسازی. طراحی . بیلبورد . چاپ بنر . لیزر . فلکس . مش . استیکر
حروف برجسته پلاستیک. فلزی . برنج . مس . استیل . آینه و هر چیز که مربوط به تبلیغاته

در مورد کارت ویزیت هم آشنایی نسبی دارم اگه سوالی داری بپرس ببینم میتونم کمکتون بکنم یا نه؟
موفق باشی

آخرین ویرایش:

perna

Member
حقیقتش من چند نوع کارت ویزیت دیده بودم که مثلا به صورت زیر بودند

metal-business-card.jpgviewzi-business-card.jpgbusiness-cards-design-inspiration (2).jpg

سوال من این هست که چه جوری این ها طراحی می شوند؟ و یا به کجا می شه همچنین کارت هایی سفارش داد

کمتر جایی رو دیدم که همچنین کار هایی انجا می دند که جنس کارت ویزیت به این شکل هستش

راستی شما فرمودید کار تابلو هم انجام میدید؟ تابلو هایی از این دست چه چقدر قیمت دارند؟ مثل تابلوی بانک صادرات که به شکا کلمات هستند و روشن می شوند! در حد سایز کوچک 1.5 متر در 1 متر

[h=3]LED Signs filled with epoxy resin[/h]

Pearl-Logo-Sign1.jpg Illuminated-Resin-Logo-Sign.jpg

ممنون

آخرین ویرایش:

mf_sign

Member
حقیقتش من چند نوع کارت ویزیت دیده بودم که مثلا به صورت زیر بودند

مشاهده پیوست 95005مشاهده پیوست 95006مشاهده پیوست 95007

سوال من این هست که چه جوری این ها طراحی می شوند؟ و یا به کجا می شه همچنین کارت هایی سفارش داد

کمتر جایی رو دیدم که همچنین کار هایی انجا می دند که جنس کارت ویزیت به این شکل هستش

ممنون

سلام
http://business-card.blogfa.com/
در این سایت این نمونه کارتهای شیشه ای و نیمه شفاف هست
توضیحات را در قسمت ارسال فایل نوشته
موفق باشید.

mf_sign

Member
تابلو هایی که ارسال کردید
نوراندریک و حروف برجسته پلاستیک هست که در نوراندریک حروف با فلز ساخته میشه( استیل . مس . برنج و...) ساخته میشه و نئون یا ال ای دی درون حروف قرار داده میشه و با فاصله
7 سانت از دیوار نصب میشه وقتی روشن میشه یه هاله دور حروف پدیدارمیشه
در مورد تابلو که عکس گل داره حروف پلاستیکه که همون منبع نور بالا استفاده میشه که نور را به جلو می اندازه.
قیمت هر متر دور حروف 950/000 ریال میباشد.
موفق باشی

آموزش دستگاه بنر

سلام به همه دوستهای انجمن وممنون از اطلاعات خوبتون . ببخشید دوستانی که دستگاه بنر دارند آیا این امکان برایشان هست که به بنده حقیر آموزش
حضوری دهند هزینش هم هرچی باشه تقدیم میکنم لازم به ذکر است که بگویم من کار طراحی را به خوبی بلدم فقط می خواستم کار بادستگاه را یاد بگیرم
اگر مایل به همکاری با این ینده حقیر بودین با این شماره تماس بگیرین 09189875680 احسان نجفی:rose:

mf_sign

Member
سلام به همه دوستهای انجمن وممنون از اطلاعات خوبتون . ببخشید دوستانی که دستگاه بنر دارند آیا این امکان برایشان هست که به بنده حقیر آموزش
حضوری دهند هزینش هم هرچی باشه تقدیم میکنم لازم به ذکر است که بگویم من کار طراحی را به خوبی بلدم فقط می خواستم کار بادستگاه را یاد بگیرم
اگر مایل به همکاری با این ینده حقیر بودین با این شماره تماس بگیرین 09189875680 احسان نجفی:rose:

سلام
دوست عزیز
چنانچه شما دستگاه چاپ بنر از یکی از شرکتهای داخلی تهیه کنید شرکت مربوطه موظف به آموزش کامل به اپراتور دستگاه چاپ میباشد. دستگاههای چاپ بنر با هم متفاوت هستند. آموزشها هم متفاوت
.
موفق باشید

dashlat

Member
سلام من می خواستم یه دستگاه بنر بخرم اما نمی دونم از کجا؟ می شه کمک کنید؟

mf_sign

Member
سلام من می خواستم یه دستگاه بنر بخرم اما نمی دونم از کجا؟ می شه کمک کنید؟

سلام دوست عزیز

شما دستگاه چاپ بنر را که توی گوگل سرچ کنید شرکتهای فروشنده رو میاره فقط به این نکته توجه کن که حتما دستگاهی که خریداری میکنی هد دستگاه سیکو باشه
من شرکت ختن را پیشنهاد میکنم. آقای نوروزی مدیر این شرکت هستن همیشه هم در یاهو آنلاین هستند. با اینکه من از شرکت ایشون خرید نکردم ولی هر وقت در یاهو مشکلم را مطرح کردم. بلافاصله جوابم رو با بزرگواری داده اند.
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا