من این بازی را با CSharp نوشتم

hajbahman

Member
با سلام به همه!
بازی روپولی رو من با CSharp نوشتم . اگه وقت کردید یه سری بزنید و نظراتتون رو بگید. در ضمن اگه کسی پایه بود 3D کنیم یا علی:

http://www.moazzen.net/roopooly

saalek110

Well-Known Member
آقا ستاپ را كه مي زني ميگه دات نت فريم ورك مي خواهم.
اين برنامه چيه؟ همان دات نت متعلق به ميكروسافته؟
من هنوز سي دي اش را نخريدم. البته خريدم خراب بود.
كاش يك جوري نصب مي ساختيد كه در هر كامپيوتري اجرا بشه.

***UNIQUE***

Active Member
تو cd شماره 3 (شماره cd دقیق تو ذهنم نیست اما فکر کنم همین بود)از مجموعه cd هایی که خریدید
یه folder به اسم dotNetFramework وجود داره فایل داخل این folder رو نصب کنبد احتمالا" کار میکنه نباید دیگه مشکل داشته باشه
(البته Windows XPSp2 هم فکر کنم با خودش netFrameWork. نصب میکنه)

سپاسگزاری :)

با سلام.

با تشکر بسیار و خوش آمد گویی به شما، این کار شما سبب شد که هیئت به فکر ایجاد یک بخش جدید بیفته که همه در آنجا برنامه ها و پروژه های تکمیل خودشان را معرفی کنند (حالا یا برای download به صورت رایگان بگذارند یا اینکه برای فروش، اما باید توضیحاتشان راجب به پروژه کامل باشه :) ) . از حضور شما در انجمن C بسیار خرسندیم و امیدواریم در کنار هم بتوانیم اینجا را به محلی برای آموزش همه ی زبان های خانواده ی C و انجام پروژه های بزرگ تبدیل کنیم .

با سپاس
سخنگوی هیئت امنای انجمن C.

saalek110

Well-Known Member
با اجازه و معذرت از باز كننده تاپيك.
من فقط قصدم يادگيري است .
فكر كنم خانم آيرا يا مريم در آموزش c از پايه نوشته :
((سي زباني قابل حمل است. يعني برنامه اي كه در يك كامپيوتر بنويسيد ، براحتي در كامپيوترهاي ديگر قابل اجراست.))
با توجه به اين مطلب ، سئوالم اينه كه آيا اگر نويسنده اين برنامه تنظيمات كامپايل را درست انتخاب مي كرد، آيا برنامه در هر كامپيوتري قابل اجرا بود و ديگر نيازي به نصب دات نت فريم ورك نبود؟
ممنون ميشوم مرا در اين مورد آگاه كنيد. چون اين سئوال خيلي ذهنم را به خود مشغول كرده. و اگر برنامه هاي سي كاملا پرتابل است ،وقتي به بحث معرفي كامپايلرهاي مختلف رسيديم ، به اين نكات توجه مي كنم. در ضمن اگر دوستان وقت كردند. در تاپيك توربو سي، چند نكته اي از تنظيمات اين نرم افزار را بگويند. من خيلي سرچ كردم ولي هنوز چيزي در اين مورد پيدا نكرده ام. اگر هم هنوز زود است صبر مي كنم.
با تشكر از اساتيد انجمن كه تا بحال سئوالات مرا جواب داده اند.

***UNIQUE***

Active Member
میشه .netFrameWork رو گذاشت که همراه با Setup برنامه نصب بشه(تو همون برنامه ای که باهاش setup میسازیم باید اینو تنظیم کنیم) و اونقت این مشکل پیش نمیاد .
موفق باشید

hajbahman

Member
با تشکر

دوستان من Setup این برنامه رو با Visual Studio .net ساختم و چون این اولین برنامه من با C# و .net بود نمی دانستم برای اینکه .net با ستاپ باشه باید چیکار کرد.
لطفا هر کی بلده چجوری یه ستاپ کامل درست کنم بگه!!

با تشکر.

saalek110

Well-Known Member
حالا كه بحث ادامه يافت ، من هم يك سئوال دارم.
به نظر من ستاپ سازي فرق مي كنه با قابل حمل بودن يك زبان.
چون ستاپ سازي يعني كه زبان قابل حمل نيست و ما توشه براش مي بنديم.
البته من نه ستاپ سازي بلدم. و نه سي شارپ. فقط مي خواهم بحثهاي اوليه كه در آموزش سي شده برام جا بيافته و از تجربيات دوستان هم استفاده كنم.
در ضمن بعدا اگر فرصت شد يك تاپيك باز كنيم براي ستاپ سازها.
من خيلي از اين نرم افزارهاي ستاپ ساز دارم ولي كاربردشون را بلد نيستم. البته نمي دونم براي چه زبونهايي كارايي داره.
مثل ستاپ فكتوري و اينستال شيلد و بقيه.
.

سلام.

البته من در #C تا به حال Setup را نساختم اما میدانم که setup ها میتوانند source code برنامه ی شما را از دست دیگران دور نگه دارند و باعث شوند که آنها نتوانند به برنامه ی شما دسترسی پیدا کنند ( البته این برای برنامه های غیر open source هستش ) ... اگر اشتباه میکنم دوستان لطف کنند من رو هم راهنمایی کنند.

در ضمن اگر حرف من در بالا درست باشه، جریان setup های برنامه های open source چه جوری هستش ؟؟؟

با سپاس.

***UNIQUE***

Active Member
صحبت شما درسته.
برای برنامه های openSource هم Setup میسازن هم کل پروژه رو uopload میکنن
و یه مسئله ای برنامه های Microsot رو من ندیم کسی openSource بنویسه!

آخرین ویرایش:

hajbahman

Member
Setup

این برنامه Wise خیلی خوب کار می کنه ولی یه بدی داره اونم اینه که حجمش واقعا زیاد میشه :

400K--> 20M

اگه کسی نظر دیگه ای در مورد ساخت ستاپ داره بگه ! مثلا خودمون یه برنامه بنویسیم که کارامونو ستاپ کنه !

saalek110

Well-Known Member
ماهها از قضایای پست های بالا می گذرد.
اون موقع من دات نت فریم ورک نداشتم.

ولی حالا:
من دوباره برنامه بازی روپولی را دانلود کردم ولی این بار گفت که دات نت فریم ورک یک ممیز یک را می خواهد.
دو تا ستاپ هم داشت برنامه که هر دو همین را گفت. اگر نویسنده برنامه سری به اینجا زد بی زحمت بگوید چرا دو تا ستاپ دارد.

=================
اما سئوال من:

با وجودی که ویژوال استودیو 2005 را نصب کرده ام (و فرضم اینه که دات نت فریم ورک 2 همراهش است) چرا برنامه میگه دات نت فریم ورک یک ممیز یک را می خواهم؟

بنا به قانون پشتیبانی ورژن قبلی باید با دات نت فرم ورک 2 اجرا بشه. بی زحمت کمک کنید.

راستی کسی این بازی را توانسته اجرا کند؟
=================
بالاخره توانسم در ویندوزی که ویژوال استودیو 2003 نصب بود بازی را نصب کنم.
به پاسخ سئوالاتم هم تا حدی رسیده ام. ممنون از نویسنده بازی و دوستانی که پاسخ داده اند.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
http://www.csharphelp.com/archives3/archive567.html

نویسنده این بازی ساده را با 2003 نوشته ولی قابل تبدیل به 2005 است.
فایلهای کمی دارد و خیلی ساده است.
یکسری پرنده در بالای صفحه است که شما با اسلحه که در پایین است شلیک می کنید.
حجم حدود 300 کیلو.

جدیدترین ارسال ها

بالا