مناسبترين منابع نوري

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام دوستان خوبم
من به دنبال سوالي كه درباره موتورهاي رندر مطرح كردم ميخوام يه سوال ديگه هم بگم تا با جواباي كار ساز شما اطلاعاتم تكميلتر شه
ميرم سر اصل مطلب
سوال اينه كه در چه مواقعي در vray بايد از چه منبع نوري استفاده بشه؟(چي گفتم!!!!) چون بعضي از نور هاي مكس تو vray خوب جواب نميده
حالا ميخوام بدونم چه نورهايي بدرد فضاي بسته ميخورن و چه نورهايي بدرد فضاي باز و كدوماشون با vray سازگارترن
بازم از همتون ممنون

کاربر باتجربه
تو اون تاپیکم گفتم... اینا رو بخونی یه کم دستت میاد که نورها در vray چه فرقی میکنن...

شرلوك جان دستت درد نكنه اينا رو قبلا خوندم واقعا هم عالي بودن
ولي فكر ميكنم بازم بعضي وقتا تو بعضي از جاها مثل نور پردازي كم ميارم

DIMO

Active Member
محسن جون منظورت فقط منبع نورهای خود Vray هست یا منبع های نور Vray بعلاوه منابع نور مکس؟

کاربر باتجربه
محسن جون منظورت فقط منبع نورهای خود Vray هست یا منبع های نور Vray بعلاوه منابع نور مکس؟

هر دوتاش منظورمه
مثلا از نورهاي خود vray كه استفاده ميكنم انعكاسات و شكست نور به وضوح ديده ميشه ولي از نورهاي مكس كه استفاده ميكنم معمولا خوب تو vray جواب نميده
اگه راهنماييم كني ممنون ميشم

Sherlock_Holmes

Active Member
خب نورهای مکس نور مستقیمند و در ساخت caustics ها ناتوانند....
و نیز در شکست و بازتاب خوب کار نمیکنند...
ولی نور vray یه نور ویژه هست که مستقیمه اما میتونه caustics بسازه...
با نور غیر مستقیم مثل اشیا نورانی هم میتونی کار کنی...
اینا مفصلش توی مقاله ها بود....
برو تو aversisi.be ...

آخرین ویرایش:

bassam_cg

Active Member
Salam Sherlock Jan Chezai Ke Dar Morede Norai Max Gofti Aslan Dorost Nest Khieli Khoob Ham
Metoonan Caustic Besazan
Dar Zemn Metooni Ba Ashya Noorani Ham Kar Kooni En Cheza Chie Ke Gofti

Sherlock_Holmes

Active Member
نه عزیزم... به هر نوری که از اشیاء شفاف رد میشه میگن caustics...
احتمالا شما فکر میکنی فقط به اون نور قشنگ و پیچیده که از یه لیوان ایجاد شده و روی زمین افتاده میگن caustics... نه اینطور نیست... مقاله های aversis رو بخونی متوجه میشی... به یک نور که از یک شیشه تخت هم رد میشه و رو دیوار میفته caustics گفته میشه...
نورهای مستقیم caustics نمیسازن و برای اینکه این توانایی رو در vray داشته باشن باید از منوی اختصاصی caustics بری و با روش photon map اینکارو بکنی که اصلا ربط زیادی به سوالهای محسن نداره...:)

Dar Zemn Metooni Ba Ashya Noorani Ham Kar Kooni En Cheza Chie Ke Gofti
متوجه نشدم منظورت اینه که توضیح بدم یا اینکه چرا هذیون میگی؟! :wink:
اگه توضیح میخوای منظور اینه که مثلا یه box بذاری و vrayLightMtl بهش بدی... کار یه منبع نوری رو انجام میده...
.
صبر کنید من وقتم آزاد بشه این مقاله سوم سلام VRay رو بذارم درباره متریالهای شکستیه... بیشتر توضیح میده...
موفق باشید...

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا