مقابله با بیماری های ناشی از کار با کامپیوتر

phpweb

Active Member
کارکردن زیاد با کامپوتر بیماری های خطرناکی به دنبال داره.

از جمله سندرم مچ دست که تصاویر بسیار وحشتانکی ازش دیدم. اختلال در مهره های کمر و گردن و ...

آیا سخت افزار یا نرم افزاری برای مقابله با این بیماری ها (از جمله سندرمی که به مچ دست آسیب می زنه) ارائه نشده؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من مچ دستم خیلی درد میکنه 1 ساله نکنه میکشه این سندرم :shock: این عکس را بذار ببینیم شاید کلاً کامپیوتر بوسیدیک گذاشتیم کنار

phpweb

Active Member
من مچ دستم خیلی درد میکنه 1 ساله نکنه میکشه این سندرم :shock: این عکس را بذار ببینیم شاید کلاً کامپیوتر بوسیدیک گذاشتیم کنار
داداش شرمنده که این عکس رو گذاشتم ولی بنظرم باید ببینی تا بدونی که عدم رعایت نکات ضروری چه عواقبی خواهد داشت.

توی گوگل در مورد "سندرم تونل کارپال" اطلاعات خوبی می گیری.

000190-WWW.ASMAN_.IR_-475x346.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
موضوع مبحث با "گالری و نظرسنجی" طراحی صفحات وب مناسبتی نداره.

کارکردن زیاد با کامپوتر بیماری های خطرناکی به دنبال داره.

از جمله سندرم مچ دست که تصاویر بسیار وحشتانکی ازش دیدم. اختلال در مهره های کمر و گردن و ...

آیا سخت افزار یا نرم افزاری برای مقابله با این بیماری ها (از جمله سندرمی که به مچ دست آسیب می زنه) ارائه نشده؟
کار کردن با کامپیوتر مثل خیلی از کارهای روزانه دیگه می مونه، اگه موقع مطالعه کتاب فاصله کاغذ و با چشم درست
نباشه چشم ضعیف میشه، سردرد می گیرید و ...، اما کسی نمیگه مطالعه کردن زیاد بیماری خطرناکی به دنبال داره.

کار کردن زیاد با کامپیوتر خطرناک نیست، استفاده نادرست و غیر اصولی یه که خطرناکه، حتی اگه کوتاه مدت باشه،
مثل بلند کردن وزنه سنگین که اگه اصولی انجام نشه همون یکبار اول اش هم ممکنه مهره های ستون فقرات
آسیب ببینه.

هر کار مداومی که درست انجام نشه و بدن رو در شرایط ناراحت کننده قرار بده به تدریج آسیب می رسونه.
از خوابیدن که کار ساده تری نداریم؟ اگه بالش خوب نباشه و یا جای نامناسبی باشه و گردن در موقعیت بدی قرار بگیره،
حتی خوابیدن هم به مهره های گردن آسیب می رسونه.

سال ها است که ماوس و صفحه کلید استاندارد با همین طراحی فعلی شون تولید میشه، مطمئن باشید که اگه
این طراحی فعلی ایراد داشت، تغییرش می دادند.

22 ساله که دارم با کامپیوتر کار می کنم، اونم نه گه گداری، حداقل روزی 6 ساعت، نه ورزشکارم و نه فیزیک بدنی
استثنایی ای دارم، فقط چند اصول ساده و اولیه رو رعایت کردم، مثل زاویه سر و گردن، راحت بودن مچ و زاویه
مناسب اش با صفحه کلید و ... الانم نه مچ درد دارم و نه گردن درد و نه کمر درد.
سخت افزار و نرم افزار هایی مثل ماوس و صفحه کلید به خودی خود مشکلی ندارند، اگه زاویه مچ دست
درست باشه و با یک وضعیت ناراحت کننده بهش فشار نیارید آسیب نمی بینه.

phpweb

Active Member
موضوع مبحث با "گالری و نظرسنجی" طراحی صفحات وب مناسبتی نداره.
منم مدت زیادی هست که با کامپیوتر کار می کنم (حداقل 6 سال)، اونم نه 6 ساعت بلکه روزی حداقل 10 ساعت. هیچ مشکلی هم ندارم.

این تاپک برای افرادی هست که ممکنه به این نکات توجه نکنن.

جدیدترین ارسال ها

بالا