مفهومCSS Positioning

caspianhero

Member
متشکر دوست عزیز: میگن بهتر راه یادگیری css : نگاه کردن کد ها هست!! من هر چی می گردم توی گوگل نتونستم تملیت css به دست بیارم فقط از سایت freecsstemplates.org تونستم دانلود کنم: ولی من قالب css فارسی میخوام : دوستان اگر سراغ دارید لطفا معرفی کنند؟؟؟
سپاس

dexted

Active Member
خوب ....
پس بذارید من درهایی از علم رو به روی شما باز کنم :green:
firebug یکی از بهترین (بهتره بگیم بهترین) ابزارهای یک طراح وب هست. شما از طریق اون میتونید به کدهای همه سایتها سرک بکشید . هر کدوم رو امتحان کنید، تغییر بدید و نتیجه اون رو همون لحظه ببینید. هر جایی که یک کار جالب از نظر طراحی و کد دیدین میتونین به سرعت به کد اون دسترسی داشته باشید...
(به همین دلیل هست که به نظر من فقط و فقط یک فایرباگ و یک نوت پد برای کدنویسی کافی هست)

فایرباگ در حقیقت یک Add-On برای مرورگر موزیلا فایرفاکس هست (به خاطر همین فایرباگ به نظر من واسه یه طراح فایرفاکس بهترین مرورگره) . لینکش رو من اینجا براتون قرار دادم :
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/firebug/?src=ss

واسه استفاده هم بعد از نصب یک آیکون هم بالا و هم پایین فایرفاکس میاره. روی اونها کلیک کنید (یا F12 رو بزنید) تا پنلش زیر صفحه باز بشه. کمی باهاش سعی کنید کار کنید تا معجزش رو متوجه بشید :)

از این پس زندگی حرفه ای شما در طراحی وب تغییر خواهد کرد ... :wink: :cool:
:rose:

meraj-persian

Active Member
سلام.
داداش میتونی از خواص CSS روبرو استفاده کنی:text-align:"center"و direction="rtl" یا از تگ center استفاده کنی.

farik

Well-Known Member
باسلام..
خوب اولا یباید بگم که تگ center استاندارد نیست پس اینو بیخیالش:دی
در مورد اون افزونه هم بنده به شما توصیه میکنم که کروم رو امتحان کنین و بدون اون افزونه با استفاده از گرینه inspect element همه اون کارها را میتونین انجام بدین اگرچه که این افزونه برای کروم هم موجوده..
خوب برای سوالتون هم باید بگم که باید برین و اون فسمت های که میخواین راست چین بشن کلاس یا آیدیش رو تو فابل default.css پیداش کنین وdirection="rtl" رو به خصوصیاتش اضافه کنین..
موفق باشید

caspianhero

Member
متشکر: ولی منظور من فارسی سازی نبود که!!اگر دقت کنید می بینید که قالب سایت(دایو container یا wrapper) در سمت چپ صفحه قرار گرفته!!! منظور این هست چطور میشه در وسط انداختش!!

farik

Well-Known Member
باسلام..
خوب شما برای اینکار باید در همون فایل برین و دو ایدی content و navigation رو اصلاح کنین..برای اینکار برای هر دو چونکه absolute تعریف شدن باید عدد بدین ..و ببینین چه عددی مناسبه..
موفق باشید..

caspianhero

Member
متشکر : position را relative بدم چه اتفاقی می افتد؟؟فرقشون چی هست؟؟ و جه موقع در طراحی باید از این موقعیت ها استفاده کرد؟؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا