معرفی کتاب در زمینه اطلاعات عمومی هنر

دوستای عزیزم سلام

راستش من امروز تو اینتر نت داشتم دنبال یه سایتی راجب به فیلم سازیو از این جور موارد میگشتم که فروم شما رو پیدا کردم ... از آشنایی با همتون خوشحالم.

حالا اینکه چرا داشتم دنبال یه همچین سایتی می گشتم اینه که من می خوام انجمن سینمای جوان ثبت نام کنم اونا هم گفتن که اول باید آزمون بدی . موضوع آزمون هم درباره اطلاعات عمومی هنر هستش...حقیقت اینه که رشته تحصیلی من تو دانشگاه از زمین تا آسمون با این قضیه فرق میکنه...بنابراین می خواستم اگر ممکنه و میتونید در این زمینه اطلاعات عمومی هنر کتابی یا سایتی یا چیزی معرفی کنید که بتونه در این زمینه کمکم کنه؟
(تاپیک مربوط به معرفی کتاب کارگردانی و... رو مطالعه کردم)

ممنون

psp2009

New Member
دوستای عزیزم سلام

راستش من امروز تو اینتر نت داشتم دنبال یه سایتی راجب به فیلم سازیو از این جور موارد میگشتم که فروم شما رو پیدا کردم ... از آشنایی با همتون خوشحالم.

حالا اینکه چرا داشتم دنبال یه همچین سایتی می گشتم اینه که من می خوام انجمن سینمای جوان ثبت نام کنم اونا هم گفتن که اول باید آزمون بدی . موضوع آزمون هم درباره اطلاعات عمومی هنر هستش...حقیقت اینه که رشته تحصیلی من تو دانشگاه از زمین تا آسمون با این قضیه فرق میکنه...بنابراین می خواستم اگر ممکنه و میتونید در این زمینه اطلاعات عمومی هنر کتابی یا سایتی یا چیزی معرفی کنید که بتونه در این زمینه کمکم کنه؟
(تاپیک مربوط به معرفی کتاب کارگردانی و... رو مطالعه کردم)

ممنون

سلام دوست عزیز

درمورد آزمون سینمای جوان چند نکته هست که باید در نظر بگیرید

این آزمون چند دسته سئوال داره اول از همه بگم که حتما یه سئوال در مورد فیلم کوتاه می یاد که کاربرد و یا اهمیت فیلم کوتاه و گاهی نظر خودتون و البته تعریف اون را می پرسه.
بخشی از سئوال ها مربوط می شه به به عکاسی البته بیشتر در مورد تحلیل و یا سواد بصری شما ست و نه در مورد شیوه عکاسی .
بخش دیگر سئوالها در مورد معماری هست که شما با مطالعه کتابهای دبیرستان و پیش دانشگاهی رشته هنر می تونید این اطلاعات رو پیدا کنید و احتمالا یکی از سئوالها در مورد مساجد چند ایوانی (اگر درست یادم باشه )همیشه بوده.
حالا نوبت دیگه نوبت ادبیاته و بازهم خوندن کتابهای ادبیات رشته هنر بهتون کمک می کنه .
در آخر هم از شما خواسته می شه که داستان کوتاهی در مورد موضوع تعیین شده بنویسید .

این رو اضافه می کنم سئوالها هر سال با هم تفاوت خواهند داشت و در کل در صورت مطالعه کتابهای رشته هنر در دبیرستان و پیش دانشگاهی می تونید روی 50 درصد سئوالهای این آزمون حساب کنید و باقی اون مربوط به سواد بصری و ادبیات و یا به قولی ذوق شما در هنر داره.
ولی به هیچ عنوان نگران این ازمون نباشید بلکه با خوندن این کتابها سعی کنید معلومات خودتون رو در زمینه های هنری افزایش بدید .

در ضمن به عنوان یه هنرجوی قدیمی انجمن یهتون باید بگم انتظار فیلم ساز شدن رو بعد از ورود به انجمن نداشته باشید .فقط تلاش خودتون می تونه شما رو وارد هنر فیلمساز کنه و از کلاسها ,اساتید و امکانات انجمن به عنوان محیطی برای رسیدن بهتر به این هدف استفاده کنید.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا