معرفی دوربین های دیجیتال

reza-f828

Member
مقایسه دوربین R1 و F828 سونی

نمونه از کراپ با زوم 50 میلیمتر اسای 200 شاتر 100/1 و دیافراگم 5 تمام تنظیمات فرعی یکسان میباشد
مقایسه ای بین سنسور سی سی دی و سی موس
عکس تاریکتر با دوربین سونی R1

پیوست ها

• 828.JPG
    828.JPG
    10.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • R1.JPG
    R1.JPG
    11 کیلوبایت · بازدیدها: 6

reza-f828

Member
مقایسه بین Sony dsc-f828 and Sony dsc-r1

سلام
بالاخره دل از این دوربین قدیمی خودم که فکر میکنم بیشترین عکس رو باهاش گرفتم کندم و دوربین جدید سونی رو خریدم که هنوز نتونسته جای خودشو تو دلم باز کنه !
با این حالی که ار 1 از پدیده جدید سی موس بهره میبره و کیفیت بمراتب بهتری نسبت به دوربین قبلیم داره اما یکسری امکاناتشو حذف کردن تا بتونن با قیمتی رقابتی پا به میدان بزارن البته نباید از لنز با ارزشش گذشت که
بقول dpreview ارزش لنز ش فقط هزار دلاره
خوب به هر تقدیر ادم باید چیزای تکنولوژیک رو زود عوض کنه تا از غافله عقب نمونه

reza-f828

Member

مزایای دوربین سونی f828 و کاستی های دوربین r1

بدنه آلیاژ منیزیم ////////// پلاستیکی
تله 200 میلیمتری /////// 120 میلیمتر
دایل پروگرام فلزی///////پلاستیکی
مد 4:3 و 3:2 ////////فقط 3:2
نورسنج لیزری هولوگرام/////// لامپی
مد فیلمبرداری کامل ///////ندارد
ماکرو 3 سانتیمتر///////35 سانتیمتر
ضبط صدا//////ندارد
شاتر 3000/1 ////// 2000/1
آسای 64 ////////160
فرمت tiff////// ندارد
تنظیم درخشندگی lcd/////ندارد
دارای lcd مونوکروم /////ندارد
دیافراگم تا 2 در واید /////از 2.8
دیافراگم تا 2.8 در تله //// از 4.5
وزن سبک////سنگین
بند لنزکاپ////ندارد
فکوس در 0 لوکس////ندارد
دیددرشب/////ندارد

گزینه های اولی مربوط به f828 بود و دومی ها مربوط به آر1

reza-f828

Member

حالا مزایای آر1 به نسبت کاستی های f828

سنسور سی موس//////سی سی دی
10.3 مگا پیکسل//////8 مگاپیکسل
لنز واید 24 میلیمتری//////28میلیمتری
دیافراگم تا 16 /////تا 8
دارای بالب 3 دقیقه ای /////ندارد
قطر لنز 67 میلیمتر////58 میلیمتر
مانیتور 2.5 اینچ////2 اینچ
رزولیشن مانیتور بالاتر/////پایین تر
مانیتور دارای تیلت////بدنه دارای تیلت
فلاش پرقدرت////ضعیف
اسای 3200 ////اسای 800
ریکورد فرمت raw سریع//////کند
قفل فکوس////ندارد
دکمه تک فکوس در منویل فکوس/////ندارد
کنترل کانتراست بصورت a.g.c.s/////ندارد
هیستوگرام به همراه زبرا/////ندارد
تقسیم هیستوگرام rgb مجزا////ندارد
تقسیم کادر به 9 قسمت/////ندارد
فلیکر 50 هرتز /////ندارد
کنترل 2 حالت فلاش rear & front////فقط front
دارای adobe rgb ///// رنگبندی فقط rgbe
حالت اکونومی////ندارد
تنظیم دیافراگم وشاتر جداگانه //////با هم بصورت فانکشن
دیوپتر بزرگ////کوچک
حسگر اتوماتیک انتخاب بین دیوپتر ومانیتور////ندارد

موید باشید

MCP

New Member
جناب reza-f828 : اكثر پست هاي شما رو در اين قسمت مطالعه كردم و اونها رو كامل و پراز محتوا ديدم. خواستم ازتون بابت زحماتي كه براي تهيه اين ريوي يو ها و مقالات ميكشيد ، تشكر كنم. سلامت و سربلند باشيد.

reza-f828

Member
متشکرم از لطف شما
و ورود شما رو به این سایت تبریک میگم امیدوارم موفق باشید

reza-f828

Member
بررسی دوربین Mamiya 645AFDII

سلام
دوربین مامیا 645 یاداور خاطرات دور از مدیوم فرمت است یکی از زیباترین و بارزترین دوربین های نسل داینامیک اکنون مامیا با همکاری لیف Leaf توانسته دوربینی 22 مگا پیکسلی به بازار ارایه نماید که بقول خودش فول فریم است ولی با پیشرفتهایی که در این زمینه صورت میگیرد میتوان گفت این دوربین در زمان حال فول فریم است باید دید بعدا چه چیز جدیدی میاید
در هر صورت قسمت دیجیتال دوربین ساخت شرکت لیف است که در گذشته سازنده دوربین های عجیب و غریب بوده از جمله دوربین های هوایی و فول پانوراما وغیره
سنسور سی سی دی به همراه خنک کننده بلوتوث مانیتور 3.5 اینچ با رزولیشن بالا عمق تصویر 16 بیت و حساسیت فیلم 25 اسا از محاسن منحصر بفرد این دوربین میباشد

برای دیدن لینک :
http://www.leafamerica.com/20000.htm

اینهم عکس این غول عکاسی:

پیوست ها

• leafmamiya_prodigIIfrtback.jpg
    leafmamiya_prodigIIfrtback.jpg
    147.1 کیلوبایت · بازدیدها: 7

reza-f828

Member
معرفی دوربین Panasonic Lumix DMC-FZ7

این دوربین که ارتقا یافته همان دوربین FZ5 میباشد از روز 23.1.06 معرفی گردید
از مزایای عجیب این دوربین کامپکت حرفه ای زوم اوپتیکال 12 است که بسیار قابل توجه است
اما 6 مگا پیکسل بصورت سی سی دی امر خرید را برای خریدار کمی مشکل مینماید
ولی با قیمت 400 دلار و توانمندی های زیاد اینده خوبی برای این دوربین در انتظار است

برای دیدن مشخصات فنی به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www2.panasonic.com/webapp/wc...roupId=24999&surfCategory=Lumix®&displayTab=S

توانمندی ها :

1.لنز 436 تله با مارک لایکا
2.لرز گیر اوپتیکال
3.کاملا تنظیمات دستی
4.حساسیت تا 1600 اسا
5.حساسیت از 80 اسا
6.فیلمبرداری در مد کامل برای ویدیو سی دی
7.فیلمبرداری عریض
8.پشتیبانی تجهیزات اضافی بر روی لنز
9.ال سی دی 2.5 اینچی
10.ماکرو 5 سانتیمتری
11.ضبط فرمت تیف
12.دارای المنت های اسپریکال در لنز
13.شاتر 60ثانیه -2000/1

کاستی ها:

1.واید 36 میلیمتر
2.سنسور سی سی دی 6 مگاپیکسل

تصاویر:

پیوست ها

• FZ7-kfrontflash.jpg
    FZ7-kfrontflash.jpg
    51 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • FZ7-ktop.jpg
    FZ7-ktop.jpg
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • FZ7-kback.jpg
    FZ7-kback.jpg
    28.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2

S.H.R.M.K

Well-Known Member
من از عکاسی زیاد سر رشته ندارم ولی میخوام یه دوربین معرفی کنم که خودم کلی باهاش حال کردم.

39-MGpixel.jpg

توضیح زیادی نمیدم فقط باید بگم این دوربین 39 مگا پیکسلی هست و حجم هر عکس اون تقریبا 120 مگا بایت میشه بقیه اطلاعات رو تو سایت سازندش میتونید بخونین.

اینم سایتش

http://www.hasselblad.se/

Pooriya_Online

Active Member
S.H.R.M.K گفت:
من از عکاسی زیاد سر رشته ندارم ولی میخوام یه دوربین معرفی کنم که خودم کلی باهاش حال کردم.

39-MGpixel.jpg

توضیح زیادی نمیدم فقط باید بگم این دوربین 39 مگا پیکسلی هست و حجم هر عکس اون تقریبا 120 مگا بایت میشه بقیه اطلاعات رو تو سایت سازندش میتونید بخونین.

اینم سایتش

http://www.hasselblad.se/
رزلوشن این دوربین در قطع مدیوم فرمت هستش و این رزلوشون برای این قطع خیلی هم بالا نیست درضمن باید با قیمتش هم خیلی حال کرد...

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ایول... من که میگم سر در نمیارم.
میشه یه توضیح در مورد این جور دوربینها و یا اینکه بیشترین رزولوشنی که تا به حال ساخته شده بدی ؟
ممنون

Pooriya_Online

Active Member
s.h.r.m.k گفت:
ایول... من که میگم سر در نمیارم.
میشه یه توضیح در مورد این جور دوربینها و یا اینکه بیشترین رزولوشنی که تا به حال ساخته شده بدی ؟
ممنون
راستی این دوربین ها در قطع مدیوم فرمت هستن (دوربینهای آتلیه رو اگه دیده باشید این دیجیتال همون هاست) و بیشترین رزلوشنشم فکر میکنم فعلا همین باشه.
قیمتشم فکر نکنم زیر 15میلیون باشه...

H-assan

Well-Known Member
Pentax با شماره مدل ist DL

دوربینی که امروز می خواهم معرفی کنم یک دوربین تقریبا حرفه ای از شرکت Pentax با شماره مدل ist DL است که برای مبتدیان در صنعت عکاسی مناسب است.
این دوربین SLR دارای 4 مد است که 3 مد آن برای شروع و یک مد آن برای حرفه ای هاست که نیاز هر عکاسی را ارضا می کند. این دوربین داراس سنسور 6.1 Megapixel از نوع CCD است که دارای فیلتر نور است و عکس هایی که تولید می نماید دارای رزولوشن 3008x2008 هستند.
این دوربین دارای لنز SMC Pentax DA 18-55mm است که با شاتر 3.5-5.6 نسبتا مطلوب است. لنز این دوربین در می آید و می توان از لنزهای دیگر مثل لنز زوم یا تله دیگری بر دوربین استفاده نمود. این دوربین دارای مانیتور رنگی برای نمایش عکس است که با اندازه 2.5 اینچی واقعا تصویر خوبی را عرضه می دارد. بعلاوه چشمی این دوربین نیز از نوع حقیقی است و از LCD ای در آن استفاده نشده است.
این دوربین دارای فاصله یاب 3 نقطه ای اتوماتیک است که از 16 نقطه میانگین می گیرد. این دوربین می تواند با سرعت 2.8 فریم بر ثانیه عکس برداری کند و دارای تایمر اتوماتیک 2-12 ثانیه ای است. این دوربین مجهز به فلاش داخلی است که اتوماتیک در حین عکس برداری باز می شود و دارای مد های اتوماتیک، فلاش روشن، خاموش، با Red-eye است. کارت حافظه این دوربین از نوع SD یا Secure Digital SD card است.
این دوربین دارای قابلیت اتصال به کامپیوتر، تلویزیون و پرینتر است. باتری این دوربین 4 باتری AA یا 2 باتری CR-V3 یا آداپتور است. اندازه این دوربین نیز 3.6x4.9x2.6 اینچ و وزن آن 1.3 کیلوگرم است.
در کل این دوربین با قیمت 600 دلار مطلوب به نظر می رسد و امکانات آن بسیار و کاربری از آن برای هر شخص ساده است. این دوربین برای افراد معمولی کاربری چندانی ندارد و قیمت آن نیز برای یک دوربین معمولی خیلی بالاست ولی برای دانشجویان رشته های معماری و ... و برای علاقه مندان به عکاسی دوربین مطلوبی است که به صورت دینامیک بوده و می توان آن را بسته به نیاز Upgrade کرد
dorbin22bo.jpg

منبع هموطن

H-assan

Well-Known Member
Olympus دوربین دیجیتال ضد آب

دوربینی که امروز معرفی می کنیم ساخته یکی از شرکت های موفق و قدیمی دوربین سازی دنیا است. Olympus Stylus 800 از خانواده Stylus ها است و در کل دوربین های این شرکت و این خانواده برای ضد آب بودن معروفند.
این دوربین ها با ظاهری ساده و زیبا و کیفیت عکس برداری مناسب خود را در دل بازار جای داده اند بعلاوه اینکه ضد آب بودن آنها نظر بسیاری از مشتریان را به سوی خود جلب کرده است.
این دوربین با کیفیت عکس برداری بالا و ضد آب بودن و مهمتر از هر دو این موارد کوچک بودن، دوربینی فوق العاده برای سفر و همیشه به همراه داشتن است.
کیفیت عکس برداری این دوربین 8 مگاپیکسلی و از نوع CCD است که تصاویر را با کیفیت 3264x2448 پیکسل تهیه می کند. این دوربین دارای زوم اپتیکال 3x و دیجیتال 5x برای بزرگنمایی عکس است. صفحه نمایش این دوربین بسیار زیبا و با اندازه بزرگ 2.5 اینچی است. این صفحه نمایش با نورپردازی مناسب و کیفیت بالا عکس ها را قبل و بعد از عکس برداری نمایش می دهد.
پردازشگر این دوربین از نوع TruePic TURBO است که با سرعتی بالا و دقتی مناسب عکس ها را با هر کیفیتی تمیز و شفاف پردازش و ذخیره می سازد. این دوربین دارای 24 حالت عکس برداری است که از آنها می توان به تنظیم سرعت شاتر، تنظیم دیافراگم، تنظیم دستی، ورزشی، شب، ابری و ... اشاره کرد. این دوربین قابلیت عکس برداری پشت سر هم با سرعت 4 تا 10 فریم بر ثانیه را داراست.
فلاش این دوربین قوی است و دارای قابلیت حذف قرمزی چشم است. Effect های عکس برداری که در این دوربین موجودند سیاه و سفید، Sepia و ... هستند. با این دوربین می توان با کیفیت 640x480 پیکسل در فرمت Quick Time فیلم برداری کرد. حافظه داخلی این دوربین 32 مگابایتی است و برای ارتقای حافظه می توان از کارت های XD استفاده نمود.
از لحاظ کیفیت کار و میزان حرفه ای بودن دوربین می توان گفت این دوربین نیمه حرفه ای است. زوم این دوربین در واحد های دوربین های 35 میلیمتری برابر با 38-114mm و سرعت شاتر آن از نیم ثانیه تا 1/2000 ثانیه قابل تنظیم است.
این دوربین دارایISO 64,100,200, 400,800,1600 است که در نوع خود نیمه حرفه ای به حساب می آید. قیمت این دوربین 400 دلار است و تقریبا دوربین خوبی به حساب می آید.
dorbin70bo.jpg

منبع

newbehi

New Member
سلام....
ممنون میشم اگه کمکم کنید که بین canon powershot pro1 و nokon coolpix8700 کدام بهتره؟
در ضمن اگه در مورد اینکه منظور از 50000 بار استفاده از شاتر در canon eos20d چیه توضیح بدید،خیلی کمکم کردید....برای canon eos1dmarkII این عدد 200000 هستش..................

reza-f828

Member
بررسی دوربین های Cyber-shot DSC-H2 و Cyber-shot DSC-H5

قیمت مناسب اولین شعار این دو دوربین است
اچ 5 در ماه می با قیمت 500 دلار 7.2 مگاپیکسل
اچ 2 در ماه اوریل با قیمت 400 دلار 6 مگا پیکسل
تنها فرق اساسی این دو دوربین همین است

لینک:
http://www.dpreview.com/news/0602/06022509sonydsch5.asp

مطالب دقیقتر در پست بعدی خواهد بود
تصاویر

پیوست ها

• h-series.jpg
    h-series.jpg
    18.6 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • h-series2.jpg
    h-series2.jpg
    18.6 کیلوبایت · بازدیدها: 5

reza-f828

Member
newbehi گفت:
سلام....
ممنون میشم اگه کمکم کنید که بین canon powershot pro1 و nokon coolpix8700 کدام بهتره؟
در ضمن اگه در مورد اینکه منظور از 50000 بار استفاده از شاتر در canon eos20d چیه توضیح بدید،خیلی کمکم کردید....برای canon eos1dmarkII این عدد 200000 هستش..................

پرو وان کمی قدیمیه ولی با ارزش تره
بیشتر روی نیکون زوم کن اگر حساسیت توی سال ساخت داری
البته هردو از نظر کیفیت تقریبا یکی هستند

جدیدترین ارسال ها

بالا