معرفي محيط Xpresso

hamid747

Member
در رابطه با امكان برنامه نويسي در Cinema4D مثل 3Dmax بايد بگم كه ابزار يا بهتر بگم محيط ويژوالي بنام
Xpresso وجود داره كه بكمك آن ميشه اشيا وخواص آنها را ايجاد(اشيا خاص) وكنترل نمود.از المانهاي اصلي Nude ها ميباشند،مثلا شكل زير معرف شماتيك Xpresso براي ايجاد حالت حركت يك سيلندر با كمك 3 استوانه ميباشد.هر يك از المانهاي موجود اعم از Mixer ها ،Clamp يا محدود كننده ها،خروجي ها و خلاصه همه المانها داراي قابليت تنظيم هستند. كار با اين محيط ملزم به درك دقيق از منطق حركت اشيا وتاثير آنها بر يكديگر ميباشد(فيزيك شي).تمامي المانها بصورت Component از قبل آماده بوده و نحوه كنار هم قرارگيري آنها با يك منطق صحيح شما را به نتيجه ميرساند.

قابل توجه Tofan

پیوست ها

• 001.gif
    001.gif
    52.9 کیلوبایت · بازدیدها: 15
آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
خيلي خيلي ممنون حميد جان
براي رفتن به اين قسمت بايد از كجا رفت در cinema4d?

hamid747

Member
ميتوني از منوي Object Manager بروي Object اي كه مورد نظر هست Right Click كرده و xpresso tag را درخواست كني،محيط ويژوال اتوماتيك Open ميشه.

ToFaN

Well-Known Member
حميد جان ميشه يه خورده هم در مورد Sdk و C O F F E E توضيحي بدين؟

hamid747

Member
سلام
والا در مورد COFFEE & SDK تا جايي كه من اطلاع دارم پلاگيني است جهت استفاده از Visual C++ براي برنامه نويسي در Cinema4D ، ولي از اونجاييكه من Visual C بلد نيستم ،خيلي راجب بهش نميدونم.ولي خب دوستاني كه به Visual C مسلط هستند ،فكر كنم خيلي در كنترل اشيا بهشون كمك كنه.سايت اصلي اونهم اينجاست
http://www.plugincafe.com/sdk_downloads.asp

ToFaN

Well-Known Member
ممنون حميد جان
يه پيغام خصوصي برات دارم لطفا چك كنيد

hamid747

Member
سلام طوفان
راستش ديروز داشتم براي يه انيميشن يه طرح همينجوري براي يه ماشين تو مايه هاي لادا يا فيات ميزدم ولي چون BluePrint از اين ماشيناي عتيقه گيرم نيومد، همينطوري شروع كردم به طراحي كه بعد از نيم ساعت حوصله منو سر برد و خلاصه از نتيجه كه رندر گرفتم خودم كلي خنديدم كه اين ديگه چيه!
رندر راست بصورت Sketch و چپ بصورت Radiosity ميباشد.

پیوست ها

• MyFreakyCar.jpg
    MyFreakyCar.jpg
    64.7 کیلوبایت · بازدیدها: 20

ToFaN

Well-Known Member
hamid747 گفت:
سلام طوفان
راستش ديروز داشتم براي يه انيميشن يه طرح همينجوري براي يه ماشين تو مايه هاي لادا يا فيات ميزدم ولي چون BluePrint از اين ماشيناي عتيقه گيرم نيومد، همينطوري شروع كردم به طراحي كه بعد از نيم ساعت حوصله منو سر برد و خلاصه از نتيجه كه رندر گرفتم خودم كلي خنديدم كه اين ديگه چيه!
خيلي با نمك شده حميد
راستي گفتي نيم ساعت وقت برده؟

ToFaN

Well-Known Member
hamid747 گفت:
سلام طوفان
خيلي با نمك شده حميد
راستي گفتي نيم ساعت وقت برده؟
ميگما حميد از برنامه هاي 3d ديگه با چيا كار ميكوني؟

hamid747

Member
يه رندر از تكنيك HDRI ميذارم ، به زودي Tutorial آموزشي اونم ميذارم،بايد فايلشو بگردم پيدا كنم بعدش Post ميذارم.

پیوست ها

• Boomrang.jpg
    Boomrang.jpg
    42.9 کیلوبایت · بازدیدها: 16
آخرین ویرایش:

hamid747

Member
من فقط با Cinema4D و Swift3D كار ميكنم،يعني ميشه گفت كه با اين دوتا راحت تر هستم.

ToFaN

Well-Known Member
hamid747 گفت:
يه دندر از تكنيك HDRI ميذارم ، به زودي Tutorial آموزشي اونم ميذارم،بايد فايلشو بگردم پيدا كنم بعدش Post ميذارم.
اينم جالبه
حميد شنيدم ديگه الان تو المان براي تبليغاتي كه هم فيلمه هم انيميشن بصورت حرفه اي
منظورمو گرفتي؟

99٪ ديگه دارن با Cinema4d كار ميكنند
راسته؟

hamid747

Member
ToFaN گفت:
اينم جالبه
حميد شنيدم ديگه الان تو المان براي تبليغاتي كه هم فيلمه هم انيميشن بصورت حرفه اي
منظورمو گرفتي؟

99٪ ديگه دارن با Cinema4d كار ميكنند
راسته؟

آره خيلي ها كه سالها 3D max كار ميكردند ميبينم كه دارن با Cinema4d كار ميكنند،مهم اينه كه اين برنامه در حال سادگي از هيچ كدوم از برنامه ها كم نمياره!

ToFaN

Well-Known Member
hamid747 گفت:
آره خيلي ها كه سالها 3D max كار ميكردند ميبينم كه دارن با Cinema4d كار ميكنند،مهم اينه كه اين برنامه در حال سادگي از هيچ كدوم از برنامه ها كم نمياره!
حميد
تا حالا هم ديدي انيميشني مانند Madagaskar -- Lion King -- Shark رو با C4D ساخته باشند با همون كيفيت؟؟
ولي خدايي من تو متحرك كردن C4D خيلي خوشم مياد خيلي نرم و طبيعيه

marsino

Member
hamid aghaye gol salam hamshahri
agha man ye modati nabod ostad, albate bazi vaghta sare computer miomadam ama pc khodam nabod bara sare kar bod.

ama ma ke in modat inja nabodim bazam ke kolak kardi, dastet dard nakone.

hamid jan manam ye modate dige ye 2-3 ta kar az khodam inja mizaram, age ghabel bedonid.

fadaye shoma

ToFaN

Well-Known Member
marsino گفت:
hamid aghaye gol salam hamshahri
agha man ye modati nabod ostad, albate bazi vaghta sare computer miomadam ama pc khodam nabod bara sare kar bod.

ama ma ke in modat inja nabodim bazam ke kolak kardi, dastet dard nakone.

hamid jan manam ye modate dige ye 2-3 ta kar az khodam inja mizaram, age ghabel bedonid.

fadaye shoma
به به مارسينو
چاكرم فطير
اقا plugin ها چي شد ؟

marsino

Member
tofan jan khan

farda daste por miam, ye serio mizaram inja ye seri dige az tarighe mail mizaram .

rasty tofan az koja hasti, age fozoli nabashe ostad? chon gofti az biron hasti!

droord

marsino

Member
mamali jan

akhe onja ye chize digam neweshte, tarikhe ozviaz 1970 !!! yani ishon ghable be donya omadaneshon inja ozv bodan?!!!
albeteh shokhieha

ToFaN

Well-Known Member
marsino گفت:
mamali jan

akhe onja ye chize digam neweshte, tarikhe ozviaz 1970 !!! yani ishon ghable be donya omadaneshon inja ozv bodan?!!!
albeteh shokhieha
ما قبل از اينكه از شكم مادرمون بيرون بياييم ايديمون رو رزرف كرديم كسي نگيره

جدیدترین ارسال ها

بالا