معایب و محاسن دایرکتور 11 نسبت به دایرکتور 10

(omid)

Member
سلام دوستان
اگه موافق باشید معایب و محاسن ادوب دایرکتور 11 نسبت به ماکرومدیا دایرکتور 10 را در اینجا بررسی کنیم .
من تو نگاه اول به این نتیجه رسیدم که شرکت ادوب دایرکتور را هم مثل بقیه برنامه هایی که به مجموعه خود اضافه کرده خراب کرده . مثل captivat نسخه 1 این برنامه را ماکرومدیا عرضه کرد ولی ورژن 2 و 3 را شرکت ادوب داد که ورژن 2 و 3 هردو بد و مشکل دارند و مثل نسخه 1 خوب نیستند .
تو دایرکتو ر 11 مشکل فارسی حل نشده با اینکه شرکت ادوب وعده اونو داده بود هر چند این مشکل حل نشده که هیچ فارسی نویسی توش خیلی هم بد شده . شما هم تست کنید . شاید من اشتباه می کنم !!!!!!!!!!!!!

iman1981

Member
درسته اینا توی help دایرکتور دیدم
Limitations of Unicode support in Director

Languages written right-to-left are not supported.
Unicode names for HTTP paths are not supported.
You cannot name a scripting Xtra as a Unicode string using the 'kMoaMmDictType_MessageTable' registry key. Also, you cannot expose lingo functions named in Unicode by using the scripting Xtras.
3D model names are not supported in Unicode.
The .x32 file on Windows and the .xtra file on Mac that is copied into the configuration Xtras folder should not have a Unicode name.
Because browsers support only ASCII characters in the URL, you cannot play a Director movie in the following scenarios:
Playing a movie published to the internet using a Unicode name.
Playing a movie with a Unicode name downloaded from the browser.
Playing a Shockwave movie that has an external cast or is an externally linked cast member with a Unicode name accessed from a URL.
To view Unicode text correctly in the Shockwave Player, users must install the required fonts on their computer.

همونطور که میبینید ساپورت زبانهای راست به چپ را نداره
adobe دیگه کاریش نمیشه کرد همیشه یه جاش می لنگه.

(omid)

Member
سلام
اخه جالب اینجاست که نتنها این مشکل حل نشده بلکه نصبت به دایرکتور 10 خراب هم شده . وای به حال قسمت های خیلی حرفه ای .
من فکر می کنم با 10 کارکنیم بهتر باشه !!!!!!!!!!!
به خاطر فارسی نویسی نمی گم چون من مشکل فارسی نویسی را کاملا حل کردم به طور کل الان برای کارهایی که حتی احتیاج به صفحه آرایی نیست نمیشه از نسخه 11 استفاده کرد مگر با فارسی نویس ولی تو 10 این کار بدون فارسی نویس را میشه انجام داد .

سلام

از هشت ماه پیش بی صبرانه منتظر دایرکتور 11 بودم روی یه پروژه کار می کنم که شدیدا به یونیکد احتیاج داره هی پروژه ام رو عقب انداختم تا 11 بیاد اما حالا به جز گریه کاری نمی تونم بکنم واقعا تاسف باره !!!

مشکل فارسی که حل نشد هیچ مشکلش هم چند برابر شد اینم شانش فارسی بودن هستش دیگه

به چند جای دایرکتور سرک کشدیم هیچ چیز جالبی توش نبود
محیطش به قدری شلوغ که دایرکتور 10 رو ترجیح دادم

از نظر کاربری هنوز تغییر بزرگی ندیدم بجز فلش 9 که اونم اسکریپت نویسیش این قدر سخت شده که فلش 8 راحتر می شه کار کرد

چندتا پروژه که با دایرکتور 10 داشتم با 11 تست کردم ایراد اسکریپت نداره ولی تو 11 از نظر نمایش خراب می شه چون از فونت یونیکد استفاده می کنه

متاسفانه دایرکتور 11 از مالتی مدیا تا حد زیادی فاصله گرفته و سعی نکرده که توقعات مالتی مدیا کار ها رو براورده کنه حتی نخواسته که از امکانات اکسترا های مختلفی که وجود داره یکم هم در دایرکتور 11 بگنجونه

اما تا دلتون بخواد در سه بعدی و گیم کلی پیشرفت کرده نمی دونم هدف ادوب ساخت نرم افزار مالتی مدیا بوده یا بازی سازی

بزرگترین مشکل دایرکتور 11 اینه که در ویندوز ویستا باید کنترل کننده کاربری ویندوز (uac) رو از کار بندازی و این یعنی نبود احساس امنیت چون اون وقت هر برنامه خراب کارانه ای می تونه بدون اجازه تو اجرا بشه

این ها همه برداشت های اولیه من از دایرکتور 11 بود.

(omid)

Member
سلام
چیزی که منو نگران کرده اینه که ماکرومدیا دایرکتور 10 آخرین نسخه مورد اطمینان و به درد بخور دایرکتور باشه آخه شرکت ادوب مثل اینکه محصولاتش را میده چینی ها درست کنند که انقدر بد از کار درمیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sayeh007

New Member
سلام
اخ
به خاطر فارسی نویسی نمی گم چون من مشکل فارسی نویسی را کاملا حل کردم به طور کل الان برای کارهایی که حتی احتیاج به صفحه آرایی نیست نمیشه از نسخه 11 استفاده کرد مگر با فارسی نویس ولی تو 10 این کار بدون فارسی نویس را میشه انجام داد .

میشه بگید این مشکل رو چطوری حل کردید تو 10 یعنی وقتی انتی الیاس میکنیم دیگه نمیشکنه یا اینکه وقتی بخواهیم که متن رو یه زوم کنیم درست متنها رو مشکنه ؟؟؟

(omid)

Member
اول هر چی سلام
اگه دقت می کردید روش تو جمله میشه گفت مشخص است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من برای متن از فایل PDF استفاده می کنم.
شما دوتا راه دیگه هم دارید
1- با استفاده از فلش پی پر flash paper
2- این روش را بعدا توضیح می دم البته اگه کارتون راه نیافتاد این روش را من قبلا به کار می بردم صفحه آرایی کامل و بسیار زیبا انجام می شه فقط مشکل پرینت و جستجو داره !!!
اگه خواستید بگید سر فرصت توضیح بدم
شنیدم این یه سیاست تحریمی ایران است که می خوان زبان فارسی را محو کنند!!! اما کور خوندند دنیا مدیون تمدن ایران هیچ غلطی نمی توانند بکنند !!!
چند روز پیش گوگل اعلام کرد تا سال 2015 زبان فارسی بین 3-5 زبان فعال اینترنت خواهد بود .

nima_dir

Active Member
سلام دوستان
فقط باید بگم که من که دارم دایرکتور 10 رو با اسم ماکرومدیا قاب میکنم با یه روبان مشکی میزنم به دیوار.
به درده خودشونو اون شرکت در پیتشون میخوره

(omid)

Member
یعنی نسخه ادوب بهتره ؟؟؟؟؟
فعلا که با دوتا اکسترا مشکل پیدا کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام خدمت همه دوستان
من هم دایرکتور 11 رو نگاه کردم چیز زیاد متفاوتی با 10 ندیدم
حیف بعد از اینهمه تاخیر آخرش هم گند زد داد تو بازار
انتظارات زیادی داشتم مثلا یه نمونه اینکه بتونه پی دی اف رو بصورت کامل پشتیبانی کنه
فقط کمی محیط ش به فلش نزدیک شده و چند تا افکت برای فایل های بیت مپ
برای ادوبی و کارشناسایی که توی اون شرکت کار میکنند بخاطر ایده های بکرشون واقعا متاسفم

------------------------------------
www.rayan-pardaz.com

(omid)

Member
سلام
بچه های مجید آنلاین روش کار می کردند بهتر از نسخه 11 ادوب در می امد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جای تاسف داره که کاری برای pdf نکردند !!!!!!!!!!!!
ادوب فقط بلد که گند بزنه تو director - captivat و............

(omid)

Member
یه مزیت نسخه 11 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تو نسخه 11 شما می تونید برای مارکرها اسم فارسی انتخاب کنید بر عکس نسخه 10 که این کار خیلی به درد می خوره مخصوصا موقع استفاده از دیتا بیس ها برای کارهای فارسی یا در موقع استفاده از dropdown list و ....

(omid)

Member
سلام
یه ایراد نسخه 11
با دیتابیس ها مشکل اساسی داره !!!!!!!!!!!!!
شما هم تست کنید شاید من اشتباه می کنم !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا