مشکل encoding در ثبت اطلاعات پایگاه داده

azam_2000

New Member
با سلام،
می بخشید من یه کد php دارم که میاد یه سری اطلاعات (که فارسی هستن) رو توی جدولی از پایگاه دادم تو mysql ثبت میکنه؛
هم صفحهم و هم جدولم تماما utf8 هستند، ولی اطلاعات به صورت اجق وجق ثبت میشن!
از تابع inconv هم استفاده کردم ولی درست نشد!نمیدونم شاید اشتباه نوشتم اگه میشه طریقه درست نوشتنشو بگین!چون هلپی پیدا نکردم!
اگه هم راه حل دیکه ای داره ممنون میشم کمکم کنید!

my1zarb

Member
با سلام،
می بخشید من یه کد php دارم که میاد یه سری اطلاعات (که فارسی هستن) رو توی جدولی از پایگاه دادم تو mysql ثبت میکنه؛
هم صفحهم و هم جدولم تماما utf8 هستند، ولی اطلاعات به صورت اجق وجق ثبت میشن!
از تابع inconv هم استفاده کردم ولی درست نشد!نمیدونم شاید اشتباه نوشتم اگه میشه طریقه درست نوشتنشو بگین!چون هلپی پیدا نکردم!
اگه هم راه حل دیکه ای داره ممنون میشم کمکم کنید!
سلام؛
توی دیتابیس به فرم یونیکد ذخیره می شن.
اما در موقع فراخوانی بدون مشکل چاپ میشه.

azam_2000

New Member
درسته،وقتی تو پایگاه داده ثبت میشه اجقه ولی وقتی نمایشش هم به خمون شکله! با اینکه فیلدمو utf8 گذاشتم!چرا؟

Masoud1365

مدیر انجمن
تا کنون بالای 300 بار این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و توسط کاربران پرسیده شده !
بعد از اتصال به دیتا بیس با کوئری اینکد رو بفرستید !
خواهشا سرچ بفرمائید :-?

k2-4u

Well-Known Member
شما این کد رو بعد از کانکشن mysql قرار بدین

PHP:
mysql_query('SET NAMES utf8');

کد گذاری ستون ها رو هم utf8_persian در نظر بگیرین

azam_2000

New Member
خیلی خیلی ممنون آخه سرچ کردم نتونستم پیدا کنم ولی با راهنمایی تون مشکلم حل شد
خواهشا ناراحت نشید اگه کسی چیزیو که میدونید میپرسه شاید کمک شما خیلی براش باارزش باشه!با اینکه یه جواب دادن کاری نداره!

phpweb

Active Member
خیلی خیلی ممنون آخه سرچ کردم نتونستم پیدا کنم ولی با راهنمایی تون مشکلم حل شد
خواهشا ناراحت نشید اگه کسی چیزیو که میدونید میپرسه شاید کمک شما خیلی براش باارزش باشه!با اینکه یه جواب دادن کاری نداره!

اگه از بعضی از توابع مثل htmlspecialchars استفاده می کنید، توجه کنید که باید برای این تابع مشخص کنید که از کارکترهای فارسی استفاده می کنید (مثل کد زیر) وگرنه با انجام همه کارهایی که دوستان گفتن، باز هم کاراکترهای فارسی بصورت ناخوانا توی دیتابیس ذخیره می شن.

کد:
htmlentities($value, ENT_QUOTES,'UTF-8');
            htmlspecialchars($value, ENT_QUOTES,'UTF-8');

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا