مشکل کار با Dll ها در ویژوال بیسیک

Parthia

Member
راستشو بخواید من اصلا بلد نیستم با DLL ها توی VB درست کار کنم
(قابل توجه مدیران : یه سرچ کردم دیدم همچین تاپیکی نیست با اجاره شما این تاپیکو زدما اگه تکراری هست یه لینک بدین من اینو حذف کنین) :oops:
من DLL رو بلدم بسازم :lol:
مشکل اینجاست که وقتی میخوام DLL خودمو توی برنامه Referece بدم Path فایل DLL همون Path اصلی در می آد مثلا من یه فایل DLL توی G:\myLib.dll دارم وقتی توی VB در قسمت Reference هاش هم تیک myLib رو میزنم آدرس فایل DLL میشه G:\myLib.dll و دیگه وقتی فایل myLib.dll سر جاش نباشه برنامه ارور میده به قولی من میخوام یه جوری Reference بدم که آدرس فایل DLL اینطوری در بیاد : App.Path+"\myLib.dll" اگر اینطوری بشه خیلی خوبه البته وقتی تیک Reference رو میزنم بقیش رو دیگه هر کسی بلده !!! :D

Parthia

Member
بابا یکی جواب ما رو نمیده ؟؟؟
یعنی واقعا این همه برنامه نویس ماهر یکیشون مرحمت نمیکنه بیاد کار مارو راه بندازه ؟

saeedsmk

New Member
سلام
خوب هستيد
ببنيد اگر شما dll رو توي مسير برنامه كپي كنيد اوتوماتيك اين كار انجام ميشه . منظورم اينكه فايل exe تون مشكلي نداره . اما خود ديولومپر وي بي رو نميدونم
اميدوارم كمك كنه
به اميد ديدار

Parthia

Member
آقا ما بلد شدیم بلاخره با DLL کار کنیم ولی مشکلی اینجا هست :
اینه که : وقتی فایل DLL کنار برنامه تنظیم شده و به خوبی کار میکنه ولی ما Path هر دو فایل رو عوض میکنیم مثلا از توی درایو G میبریم به F اونجا ارور پیدا نکردن Module میده ولی بعدش اگه فایل DLL رو رجیستر کنیم برنامه به خوبی و خوشی برگذار میشه میخواستم بدونم نمیشه برنامه بدون رجیستر کردن اجرا بشه یعنی Path رو که تغییر میدیم اروری به وجود نیاد

البته یه راهی هم پیدا کردم واسش اونم استفاده از Bath File هاست با این کد :
regsvr32.exe *.dll را پسوند .bat درون پچ نرم افزار بگزاریم که هر وقت برنامه کار نکرد اجراش کنیم کار کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا