مشکل چندین ساله در مکس !!!

iHMahmoodi

New Member
سلام
میرم سر اصل مطلب!

خوب من علاقه خاصی به گرافیک دارم و در گرافیک دو بعدی هم مهارتی دارم(میتونید کارام رو ببینید) و لی در گرفیک سه بعدی در برنامه مکس من یک مشکل اساسی چندی ساله دارم که همیشه موقعی که به این مشکل میرسم مکس رو رها میکنم ولی بعدا دوباره میگم میتونم یاد بگیرم و میام دو رو برش ولی این چرخه پشت سر هم تکرار میشه!:cry::mad:

حالا امیدوارم اساتید انجمن و دوستانی که واقعا کاربلد هستند راهنماییم کنند تا من هم به طور کامل و رسمی وارد دنیای سه بعدی بشم!

من خیلی دوست دارم ماشین مدل بزنم و اگر یک ماشین خفن بتونم مدل بزنم یکی از ارزو هام براورده شده(به خاطر مشکل چندین ساله) ! من خودم اول سعی کردم یک ماشین (audi tt ) مدل بزنم کخ 40 % رو خودم مدل زدم ولی مابقی مشکل دارم!

1- نمی دونم چه جوری باید ورتکس های جلوی ماشین از جمل در گلگیر و همنطور گلگیر عقب رو تنظیم کنم!!(مثلا همین چند روز پیش یک فیلم اموزش ساخت audi r8 گرفتم و شروع کردم به نگاه کردن!بعد طرف میاد edge رو میگیره میکشه جلوی ماشین و شروع میکنه به تنظیم کردنشون و موقعی که تنظیم میکنه vertex ها خیلی به گلگیر و جلوی ماشین نزدیک هستند طوری که به راحتی تنظیمشون میکنه ولی من موقعی که edge ها رو میکشم و دقیقا میگذارم همون جایی که اون طرف گذاشته روی خط های بلوپرینت ، vertex های من خیلی فاصله دارن با گلگیر و جلوی ماشین(مشکل از بلوپرینت نیست چون بلوپرینته روی اموزشه بود و دقیقا اندازه هست.)طوری که اگر در یک view تنظیمشون کنم توی یک view دیگه کلی جابهجا میشن و این یعنی فاجعه!

2 - نمیدونم چطوری باید داخل چراغ ها رو مدل زد!!:cry:

اگر تنستم یک عکس میگذارم!

فعلا همین دو تا رو جواب بدید 80 % مشکل من حله! ( لطفا کامل توضیح بدید)

پیشاپیش دست دوستانی که کمک میکنند درد نکنه!:rose:

h.khafan

Active Member
بدون عکس ک خوب نمیشه فهمید مشکل چیه...اما نکته ی مهم دید فضایی شماست ...باید یه جسم رو تو زوایای مختلف تصور کنی و دیدن عکسهای مختلف ماشینی ک داری مدل میکنی بهت کمک میکنه این کارو راحت تر انجام بدی...قبل از شروع خوبه که یه مدت همون عکسای واقعی ماشین رو بررسی کنی و زیرو زبرشو در بیاریووووو مهمتر از همه حوصله ی زیادی باید به خرج بدی :) چون مشکل زیاد پیش میاد و مثل مساله زیاضی باید دونه دونه راه حلهاشو پیدا کنی و بهترین راه رو انتخاب کنی...چه راهی بهترین راهه؟ اونو دیگه خودت باید بهش بررسی...

هر چی چشمات دقیق تر باشن ورتکسها رو بهتر میتونی مرتب کنی و این هم روش خاصی نداره...با Move کردن باید به مکان دهیه مناسب برسی...داخی چراغ هم چون معمولا نقشه ی کاملی ازش نداری بهتره تا میتونی عکس چراغ همون ماشین رو پیدا کنی و چشمی داخل پراغ رو مدل کنی (البته نقشه ی روبرو رو معمولا داری توی همون بلو پرینت)

دیگه همین...حوصله ی زیاد مهمترین عامل پیشرفته پس زیاد عجول نباش و با دقت کار کن
موفق باشی

آخرین ویرایش:

iHMahmoodi

New Member
خوب اینی که شما گفتی صد در صد درست! این کار رو انجام میدم !
ولی هنوز فاصله زیاد میان ورتکس های من با مدل رو چی میگید؟!مشکلش از کجاست؟

بازم ممنون

آموزش درست و حوصله و صبر و پشتکار و تمرین زیاد و آموزش درست. صبرت مخصوصا پیداست خیلی کمه
مکس خیلی تمرین میخواد. اگه علاقه داشته باشی ناامید نمیشی
اگه میخوای مکس رو به عنوان تخصصت انتخاب کنی دیگه همین و بس..... همه تمرکزت رو بذار روی همین
من روی یه چیزی خیلی تاکید دارم و اون آموزش درسته که خشت اول گر نهد معمار کج...
عجله نکن.

iHMahmoodi

New Member
آموزش درست و حوصله و صبر و پشتکار و تمرین زیاد و آموزش درست. صبرت مخصوصا پیداست خیلی کمه
مکس خیلی تمرین میخواد. اگه علاقه داشته باشی ناامید نمیشی
اگه میخوای مکس رو به عنوان تخصصت انتخاب کنی دیگه همین و بس..... همه تمرکزت رو بذار روی همین
من روی یه چیزی خیلی تاکید دارم و اون آموزش درسته که خشت اول گر نهد معمار کج...
عجله نکن.

خوب صبرم به خاطر اینکه 2 - 3 ساله نمیتونم جلوتر برم خیلی کم شده!

دوم شما یک اموزش خیلی خوب ایرانی رو معرفی کن که توش ماشین مدل میزنن!!؟(همشون اومدن help مکس رو ترجمه کردن و فیلم ساختن!)

اون اموزش رو ولش کن یه اموزش دیگه ببین ، این اموزش رو من هم دیدم کلا بیشتر مشکل داره تا درست باشه .

madmaster_3d

Well-Known Member
شما اگر می خوای مکس رو یاد بگیری. وقت بزار و ساخت همه چیز رو یاد بگیر. بعد اینکه. آموزشی که به درد شما میخوره و حسابی راهت میندازه. آموزش شرکت digital tutors هستش. که اکثر بچه ها از همین آموزش شروع کردن.
digital tutors 2009
8 تا دی وی دی هستش و زیر 10 تومان پیدا میشه. توش ساخت ماشین رو هم یاد میده. البته بحث رندرش اینها خوب نیست. ولی اونم تو یوی بوق آموزش هست. خلاصه اینکه مکس رو می خوای یاد بگیری. حتما نباید اول ماشین مدل کنی. از مدل کردن چیز های دیگه شروع کن. بعدا برو سراغ ماشین.
خود من تو مدل کردن رباط این چیزها مشکل ندارم ولی با مدا کردن کله مشکل دارم. البته آموزش از ساخته کله واقعی انسان هنوز ندیدم. ولی کلا میگم.
خلاصه سایت خوب هم خواستی بگو معرفی کنم. و همت داشته باش و صبر . بحث سال نیستش. یکی شنا رو تو 1 روز یاد میگیره. یکی هم مثل من هنوز 100 متر شنا کنه قرق میشه.
موفق باشی

h.khafan

Active Member
خوب اینی که شما گفتی صد در صد درست! این کار رو انجام میدم !
ولی هنوز فاصله زیاد میان ورتکس های من با مدل رو چی میگید؟!مشکلش از کجاست؟

بازم ممنون

کدوم ورتکسها فاصلشون زیاده؟!

خوب عزیز من عکس بزار از کار! شما یه حجم پیچیده رو داری تو غالب کلمات رفع اشکال میکنی و این اشتباهه ....اینطوری نمیشه کمکی کرد...

موفق باشی

iHMahmoodi

New Member
سلام

تشکر از همه دوستان که کمک میکنن!

اول نمیدونم این مکس چیش میشه یک دفعه نه بالا میاد نه دیگه نصب میشه یا اگر هم همه ی فایل هاش رو پاک کنی و دوباره نصب کنی ارور میده!!!!به هر حال باید اول مکس رو درست کنم و بعد حتما عکس میگذارم!
ممنون

iHMahmoodi

New Member
همون
وقتی دو سه ساله گیری پیداست خشت اولتون کجه. من یه توضیحاتی توی لینک زیر دادم بخونید. خیلی در مورد نحوه آموزش تحقیق کردم.
مشکلت اینه که وسط کار با آموزش ورکشاپ شروع کردی. عزیز نردبون پله پله.:cool:
http://forum.majidonline.com/threads/193381-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-3d-max/page2

در مورد این گروه اوید (استاد بندری هست فکر کنم) خوب نظرت چیه!بشینم این همه رو دانلود کنم نگاه کنم!
ایا اصلا فایده ای داره؟!

دوستان نظرشون رو در مورد این گروه هم بگید ممنون میشم!

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
فقط یک نکته کلیدی بگم شما اول باید بعد را درک کنی :rose:

iHMahmoodi

New Member
چیزی؟!!!؟!

فقط یک نکته کلیدی بگم شما اول باید بعد را درک کنی :rose:

بله،دقیقا خودم هم یکی از مشکلاتم رو همینی که شما گفتید میدونم چون نمیتونم جلوی ماشین رو به صورت سه بعدی راست درست درک کنم!:mad:مقاله ای چیری در مورد بعد ها نیست که کم حجم هم باشه!تا بخونیم تا بصورت علمی بفهمیم قضیه بعد و اینا چطوریه نه عملی و دیدنی(شهودی).

فعلا با گفته ی دوستان که عکس های ماشین رو ببینیم بیشتر موافقم + رفتم توی فکر این اموزش های گروه اوید که دوستان معرفی کردن!
فردا چند تا قسمتش رو برای تست میگیرم ببینیم اگر خوب بود باقیش رو بگیرم!

در ضمن اموزش digital tutors + tuts رو دارم ولی یکی از مشکلات digital اینه که یک کاری رو که سه سوت میشه انجام داد دور سر خودش میچرخونه!:mad:
tuts+ رو هم جدیدا گرفتم شاید معجزه ای بشه (بیشتر به خاطر اموزش R8 I) ولی باید عکس از مشکلم بگیرم و بگذارم اینجا!
تا چند روز نیستم ولی به محض اومدن میام و عکس ها رو میگذارم!

:rose:

www_3d_boy3

Well-Known Member
بنده خدا رو الکی هی تابش ندید ، دوست من علاج شما یه چیزه ، تمرین زیاد ، هیچ میانبر دیگه ای هم نیست ، ولی اگه می خوای هی نصفه کار حوصله ات سر بره مکس ول کن

AliDark

New Member
سلام
دوست عزیز دقیقآ همین مشکل شما برای من هم پیش اومده بود پس هم دردیم:wink:
شما فقط باید تمرین کنید اشکالی نداره اگه ماشینی که مدلینگ کردی خیلی بد شده هیچ کس نمیتونه بار اول یه ماشین رو مدل کنه
فوقش چند تا ماشینت این طوری میشه ولی دیگه اصول کار دستت میاد و دیگه راه میوفتی
موفق باشی

mak3798

Member
سلام
می خواستم نظر دوستان رو درباره آموزشهای گروه آوید(آقای بندری) بدونم و اینکه من می خوام آموزشهای کیفیت بالاشو دانلود کنم ولی سرورش خیلی داغونه نه قابلیت resume داره و نه میشه از طریق زمانبندی دانلودشون کرد کسی راه حلی داره؟
ممنون میشم کمکم کنین:rose::rose::rose:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
سلام
می خواستم نظر دوستان رو درباره آموزشهای گروه آوید(آقای بندری) بدونم و اینکه من می خوام آموزشهای کیفیت بالاشو دانلود کنم ولی سرورش خیلی داغونه نه قابلیت resume داره و نه میشه از طریق زمانبندی دانلودشون کرد کسی راه حلی داره؟

آموزشهای خیلی خوبی هستن،پیشنهاد میکنم حتما نگاه کنی

از طریق یوتیوب هم میتونی دنبال کنی

اینم لینک کانالش

http://www.youtube.com/aviedstudio

سلام

سلام اگه سرورش آپلودسنترای معروفه ، میتونی لینکشو تو سایت رپیدباز استفاده کنی و به صورت مستقیم و با قابلیت ادامه دادن دانلود کنی . سایت هایی آپلودسنتری که رپیدباز ساپورت میکنه تو همون صفحه اولش هست . :wink:

mokhtar3d

Member
دوست عزیز! به نظر من باید شما Basic Modeling کار کنید. چرا که با جزئیات کم کار میکنید. وتحلیل کلی میتوانید از پروسه ای مدلینگ داشته باشید. موضوع دوم اینکه شما باید ماشین را با Nurbs Modeling کار کنید. اگه بلد نیستید، فقط یکی دو ساعت روی اجسام ابتدائی که ساختار Smoth دارند کار کنید. بعداً روی ماشین کار کنید. چرا که تقریباً تمام car modeling ها از طریق Nurbs مدلینگ میشن. چرا که اصلاً درین حالت با مشکل vertix وedge مواجه نمیشید. تمام کنترول صحنه به دست های شما می باشد.
واگر باز هم مدلینگ ماشین تان را از طریق Box Modeling میخواهید. انجام دهید. لطفاً ماشین تان را پارچه پارچه مدلینگ کرده بعداً Attach کنید. و درمدلینگ تان از ابزارهای کمکی Snap ها زیاد کار بگیرید. البته بخاطر چسپاندن vertex ها.
وموضوع آخر اینکه یک آموزش از Digital Tutors پیدا کنید. در بخش مدلینگ ماشین.

جدیدترین ارسال ها

بالا