مشکل: پاک کردن تاریخچه فلش های وصل شده به کامپیوتر از ریجستری

saeinik

New Member
با سلام خواهش میکنم اگه میشه سریعاً اساتید یک جواب کامل و درست در مورد مشکل من ارائه بدن ممنون میشم خیلی حیاتی هست.
من میخوام تاریخچه usbهایی که به کامپیوتر وصل شده رو از ریجستری ویندوز پاک کنم این تاریخچه تو مسیر زیر قابل مشاهده هست اما وقتی میخوام usbهایی رو وصل شده و لیستش هم موجوده رو پاک کنم ارورر میده. از اینترنت یک چیزی پیدا کردم اما جواب نداد. یک نرم افزار به اسم USBDeview معرفی کرده بودن اما من که نتونستم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

cmd--> regedit --> hkey_local_machine --> system --> contorlset001 & controlset002 & currentcontrolset --> enum --> usbstor​

Registry.png

jsa

Member
سلام
سیستم به هیچ وجه اجازه نمیده محتویات اون پوشه ای که گفتین حذف بشه، حتی وقتی شما می خواین پرمیشن ها رو تغییر بدین، بازم سیستم بهتون اجازه نمیده؛ فک نمی کنم از طریق خود رجیستری بتونین اونها رو حذف کنین!:shock:
(البته من با ویندوز 7 تست کردم)
موفق باشیـــــد

saeinik

New Member
مرسی از جوابی که دادین ولی هیچ راهی بنظرتون نداره؟ با نرم افزار هم نمیشه؟

jsa

Member
مرسی از جوابی که دادین ولی هیچ راهی بنظرتون نداره؟ با نرم افزار هم نمیشه؟
بماند که هنوز واسم سواله پاک کردن تاریخچه فلش چه فایده ای داره(به جز در حالت مشکل در فلش):shock:
ولی به هر حال؛
این راهو می گم اگه واسه شما جواب داد، که هیچی، ولی اگه مشکل حل نشد بگین تا یه راه دیگه بگم:green:
وارد قسمت مورد نظر رجیستری که شدین روی پوشه مورد نظر، سمت چپ راست کلیک > permissions > یوزر خودتونو پیدا کنین و اگه نیست اضافه کنین و بهش full control بدین؛ اگه این تنظیم ok بشه مشکل حله؛ سیستم من شدیدا این قسمتش محدود شده و حتی اجازه تغییر permission ها رو هم نمیده:there:
اگه مشکل حل شد که خداروشکر؛ اگه نشد راه دوم رو بگم که اجازه دسترسی کامل به رجیستری رو میده؛ اما چون خطرناکه نمی گم فعلا:snap:
موفق باشیـــــد

SajadCG

کاربر فعال
با سلام خواهش میکنم اگه میشه سریعاً اساتید یک جواب کامل و درست در مورد مشکل من ارائه بدن ممنون میشم خیلی حیاتی هست.
من میخوام تاریخچه usbهایی که به کامپیوتر وصل شده رو از ریجستری ویندوز پاک کنم این تاریخچه تو مسیر زیر قابل مشاهده هست اما وقتی میخوام usbهایی رو وصل شده و لیستش هم موجوده رو پاک کنم ارورر میده. از اینترنت یک چیزی پیدا کردم اما جواب نداد. یک نرم افزار به اسم USBDeview معرفی کرده بودن اما من که نتونستم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

با استفاده از برنامه USBoblivion میتونید این کار را انجام بدید.
موفق باشید.

saeinik

New Member
بماند که هنوز واسم سواله پاک کردن تاریخچه فلش چه فایده ای داره(به جز در حالت مشکل در فلش):shock:
ولی به هر حال؛
این راهو می گم اگه واسه شما جواب داد، که هیچی، ولی اگه مشکل حل نشد بگین تا یه راه دیگه بگم:green:
وارد قسمت مورد نظر رجیستری که شدین روی پوشه مورد نظر، سمت چپ راست کلیک > permissions > یوزر خودتونو پیدا کنین و اگه نیست اضافه کنین و بهش full control بدین؛ اگه این تنظیم ok بشه مشکل حله؛ سیستم من شدیدا این قسمتش محدود شده و حتی اجازه تغییر permission ها رو هم نمیده:there:
اگه مشکل حل شد که خداروشکر؛ اگه نشد راه دوم رو بگم که اجازه دسترسی کامل به رجیستری رو میده؛ اما چون خطرناکه نمی گم فعلا:snap:
موفق باشیـــــد

بازم ممنون از لطفتون، اما متاسفانه این راه هم جواب نداد. اگه میشه راه حل دوم رو هم بفرمایین. والا شما اون راه بفرمائین من خصوصی بهتون میگم چرا حیاتی هست. ممنون منتظر جوابتون هستم

jsa

Member
بازم ممنون از لطفتون، اما متاسفانه این راه هم جواب نداد. اگه میشه راه حل دوم رو هم بفرمایین. والا شما اون راه بفرمائین من خصوصی بهتون میگم چرا حیاتی هست. ممنون منتظر جوابتون هستم
من راه دوم رو نگفتم بهتون نه به خاطر اینکه بفهمم چرا می خواین اون قسمتو حذف کنین، دلیلش این بود که دستکاری تو رجیستری ویندوز یه خرده خیلی:snap: با احتیاط باید انجام بشه! شب می خوابی صبح پا می شی دیگه ویندوز بالا نمیاد ؛ مگه اینکه داخل ویندوز چیز خاصی نداشته باشی:neutral:
شما می تونین از نرم افزاری که آقای SajadCG هم معرفی کردن استفاده کنین.
اما به هر حال راه دوم چیزیه که اینجا مطرح شده
قبلش بگم که من خودم تست نکردم؛ پس اول سعی کنید کامل مطالعه کنین این صفحه رو :idea: اما در این حد بگم که یکی دقیقا همین مشکل رو داشته و راه حلش هم کدی هست که یکی از اعضا داخل این فروم که لینک دادم مطرح کرده
کار اون کد هم اینه که: دسترسی کامل به رجیستری ویندوز رو به کاربر میده. و احتمالا هم باید داخل cmd اجرا بشه! مطمئن نیستم! کامل نخوندمش
موفق باشیـــــد

saeinik

New Member
من راه دوم رو نگفتم بهتون نه به خاطر اینکه بفهمم چرا می خواین اون قسمتو حذف کنین، دلیلش این بود که دستکاری تو رجیستری ویندوز یه خرده خیلی:snap: با احتیاط باید انجام بشه! شب می خوابی صبح پا می شی دیگه ویندوز بالا نمیاد ؛ مگه اینکه داخل ویندوز چیز خاصی نداشته باشی:neutral:
شما می تونین از نرم افزاری که آقای SajadCG هم معرفی کردن استفاده کنین.
اما به هر حال راه دوم چیزیه که اینجا مطرح شده
قبلش بگم که من خودم تست نکردم؛ پس اول سعی کنید کامل مطالعه کنین این صفحه رو :idea: اما در این حد بگم که یکی دقیقا همین مشکل رو داشته و راه حلش هم کدی هست که یکی از اعضا داخل این فروم که لینک دادم مطرح کرده
کار اون کد هم اینه که: دسترسی کامل به رجیستری ویندوز رو به کاربر میده. و احتمالا هم باید داخل cmd اجرا بشه! مطمئن نیستم! کامل نخوندمش
موفق باشیـــــد
ممنون از راهنمایی خوبتون. حتماً تست میکنم و عرض میکنم درست شد یا نه. اما از دوستی که نرم افزار معرفی کردن تشکر میکنم اما متاسفانه من نرم افزار رو امتحان کردم ظاهراً در نرم افزار نشون میده که پاک کرده ولی وقتی سیستم رو ریستارت میکنی و دوباره به همون مسیر نگاه میکنی همون فلش هایی که نصب شدن رو نشون میده و تغییری نکرده!!!

saeinik

New Member
با سلام مجدد. ضمن تشکر مجدد از دوستی که کمکم کردن متاسفانه من نتونستم چیزی رو که این آموزش گفته رو پیاده سازی کنم. اونجا یک نرم افزار معرفی کرده بودن و بعد یک دستور که تو قسمت command prompt وارد کردم اما ارورر داد که اون نرم افزار بخصوص رو اصلاً پیدا نمیکنه در حالی که دانلود کرده و از حالت زیپ خارج کرده بودم ممنون میشم اگه امکانش براتون هست یک مختصر اون آموزش رو مطالعه و کمکم کنین چون من انگلیسیمم زباد تعریفی نداره شاید متوجه بعضی جاها نشدم.

jsa

Member
اونجا یک نرم افزار معرفی کرده بودن و بعد یک دستور که تو قسمت command prompt وارد کردم اما ارورر داد که اون نرم افزار بخصوص رو اصلاً پیدا نمیکنه در حالی که دانلود کرده و از حالت زیپ خارج کرده بودم
خوب! dos که بلدین؛ چون نمی تونم کامل توضیح بدم اگه مشکلی بود بگین تا بیشتر راهنمایی کنم؛:eye:
1.فایلی که گفته رو دانلود کنین؛ اکسترکت؛ داخل روت یکی از درایو ها بریزین(واسه آدرس دهی راحت تر)
2.cmd رو باز کنین، به مسیر اون پوشه اکسترکت شده برین
3. دستوری که گفته شده رو بزنین
4. دستور اجرا، رجیستری باز میشه، منتها با دسترسی کامل
5. از اینجا به بعدش نه من شما رو می شناسم نه شما منو:soot: (البته اگه یه کار اشتباهی کردینو ویندوزتون پرپر شد)
موفق باشیـــــد

saeinik

New Member
سلام مجدد. مجدداً تشکر میکنم بخاطر راهنمایی های خوبتون واقعاً دستتون درد نکنه من چیزی که فرمودین رو اجرا کردم. پوشه که برنامه بعد اکسترکت تحویل میداد رو تو درایو سی کپی کردم بعد با دستور cd /d c:\PSTools وارد پوشه برنامه شدم و با تایپ p***ec -i -d -s c:\windows\regedit.exe دستور رو اجرا کردم اما پیغام پایینی رو داد و ریجستری باز نشد. حالا چون من دیروز که به نتیجه نرسیدم تمام فایلهای exe داخل پوشه رو از جمله همین p***ec خودم دستی اجرا کردم امکانش هست بخاطر اینکه اینا قبلاً اجرا شدن واسه همین ریجستری عمل نکرده؟ ممنون میشم بازم به سوالام جواب بدین.
Untitled.jpg

jsa

Member
پیغام پایینی رو داد و ریجستری باز نشد
اگه احیانا آنتی ویروستون این فایلو به عنوان ویروس شناخت اونو موقتا غیرفعال کنین
اگه فایروال برنامه رو بلاک می کنه به برنامه دسترسی کامل رو بدین یا موقتا غیرفعالش کنین
طبیعتا ویندوز شما باید روی درایو c نصب شده باشه!
اگه سیستمتون 24 ساعته روشنه یه ری استارت بد نیس:cool:

فایلهای exe داخل پوشه رو از جمله همین p***ec خودم دستی اجرا کردم
دقیقا من هم به محض دانلود پوشه، فایل اصلی رو اجرا کردم، پس فک نمی کنم از این نظر مشکلی باشه

ممنون میشم بازم به سوالام جواب بدین
زکات علم آموختن آن به دیگران است. البته اگه علمی باشه، و برای آموختن آن وقتی باشه:green:
موفق باشیـــــد

saeinik

New Member
سلام مجدد به دوستان از دوست عزیزی که راهنمایی کردن تشکر می کنم آقای jsa اون راه حلی که گفته بودین و ارجاع داده بودین به سایت مایکروسافت عملی شد دستتون درد نکنه مشکلم حل شد. خدانگهدار

جدیدترین ارسال ها

بالا