مشکل هنگ در مکس

hamed.f

Well-Known Member
با سلام خدمت دوستانه محترم.من وقتی با مکس کار ميکنم هنگ ميکنه!
مشخصا ت سخت افزاری :
MB: asus p6x58d
CPU: intel core 7i 930 2,81 GHz
RAM: corsair6gb(3*2) 1333
مشخصا ت نرم افزاری :
win xp 64 bit
3d smax 2009 64 bit

همين مشکل رو با فتوشاپ هم دارم.
امتحانها يی که کردم :جايه رم هارو عوض کردم حتی 2 تا از رمها رو کلاً در اوردم ،نتيجه نداد.برای اينکه مطمئن بشم با نرم افزارهای ديگه کنتاکت نداره کلاً ويندز رو پاک کردم و دوباره نصبش کردم و اين بار فقط مکس نصب کردم ،نتيجه نداد.

کارت گرافيک رو updete کردم ولی bios رو نتونستم، پسوندش rom.*

بود.لطفاً توضيح بدين.با تشکر

hamed.f

Well-Known Member
دو سؤاله ديگه در همين باره، در دفترچه mb, در قسمته رم ،در مقابله فرکانس های بالاتر از 1333،کلمه ی . o.cرو نوشته .فکر ميکنم منظورش اور کلک هستش،پس رم هايی که من خريدم اورکلک نيستن،ميتونه مشکل از اون باشه? لطفاً درباری اورکلک توضيح بدين ،ممنون :rose:

hamed.f

Well-Known Member
اينم از عکس کارم و ارور! ببخشيد جدا جدا فرستادم باره اولم بود:green:

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
با سلام ديرز تونستم bios رو update کنم.حالا به نظره شما چيکار کنم ?:shock::?:

svheydari

New Member
Over Clock یعنی اینکه سیستم را وادار کنید که بیش از سرعت طراحی شده برای آن سخت افزار به کار گرفت.
این کار با دستکاری در تنظیمات Cpu و بخش های دیگر سبب افزایش سرعت سیستم می شود اما ممکن است این کار سبب هنگ کردن سیستم و یا حتی آسیب دیدن سیستم شود و در مورد خنک کردن سیستم و استفاده از فن های مناسب نباید غافل شوید.
اگر سیستم را تازه جمع کرده اید ممکن است این سیستم مشکل عدم سازگاری قطعات داشته باشد.

hamed.f

Well-Known Member
خيلی ممنون از نظرتون و اطلاعاتی که داديد.:rose:فن کمپيوترم cooler master v8 و دوتا فن ديگست ,حالا بنظرتون بازم بهشون اضافه کنم ؟ در مورده دوم بايد بگم درست حدس زديد، سیستم رو تازه جمع کردم:wink: ولی حالا از کجا بدونم،کدوم قطعه mach نيست ! نرم افزاری هست که اينکارو انجام بده؟ بايد اضافه کنم که اسم و مدل رمی که خريدم تو دفترچه mb نوشته. پس بايد مشکل از يه جای ديگه باشه نه؟!

svheydari

New Member
متاسفانه قطعاتی که در بازار ایران فروخته می شود احتمال تقلبی بودن دارد پس با وجود آنکه نام رم شما در لیست دفترچه مادربرد شما وجود دارد اما ممکن است رم شما تقلبی باشد. اگر سیستم مشکل گرمایی ندارد و فن به درستی روی CPU قرار دارد بعد از چک کردن دمای CPU و چک کردن دمای Case=System یا از طریق BIOS یا توسط نرم افزار های تست می توانید انجام دهید و مطمئن شدید مشکل گرمایی ندارید سراغ موارد دیگر بروید.
نرم افزار های تست سخت افزار بسیار زیاد هستند مثل SiSoftware Sandra Pro EnterPrise و Everest و ... که با یک سرچ فارسی می توانید آنها را پیدا کرده و دانلود کنید.

hamed.f

Well-Known Member
با تشکر دوباره،ديروز با يه نرم افزرخوب رمها رو چک کردم مشکلی نداشت.
اما ديرز يه نکته رو متوجه شدم اونم اينکه :فقط وقتی صحنه رو ميخوام بچرخونم مکس هنگ ميکنه.(در رندر اصلاً ارور نميده پس قاعدتاً مشکل از گرما نيست)
و وقتی يه صفحه ی جديدی رو باز ميکنم viewport مکس شطرنجی ميشه،لطفاً به اين عکس نگاه کنيد! به نظره شمااين احتمال هست که از vga باشه؟
مشخصات کارت گرافيک zotac gtx 260
يه نرم افزاری هست که بشه vga رو باهاش چک کرد؟و يا بهتر از اون کل سيستم رو چک کنه نه فقط رمهارو؟يه عکس هم از چک سيستم ميزارم که دوست خوبمون baloot3dجان بهمون معرفی کرده بود.ساير اطلاعاتی که ننوشتم تو اين عکس هست،بد از رفع اين مشکل يه teste ديگه ازش ميگيرم و تو تا پيک مخصوص خودش ميزارم،به اميداون روز...

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
با سلام..... چرا الکی دور می زنین دور خودتون:lol:...سخت افزار:paint: ... اینها چیه.....:shock:

پیشنهاد:
استفاده از ویندوز 7 ورژن 64 بیت
استفاده از مکس 2011 ورژن 64 بیت
استفاده از وی ری 2 ورژن 64 بیت
دلیل:

ببینید یکی از بزرگترین اشتباهات استفاده از مکس 32 بیتی.و همچنین ویندوز 32 بیتی.چرا چون از تمام توان سخت افزار استفاده نمیشه..دلیل اینه
محدودیت هایی که تو 32 بیت وجود داره
1- در حالت 32 بیتی مکس حداکثر از 1000 مگ رم سیستم برای فرآیند رندرینگ استفاده میکنه و وقتی تو پروِژه مقدار بیشتری رو بطلبه کرش می کنه و از مکس بیرون می پره که معمولا این اتفاق تو صحنه هایی می افته که برای محاسبات GI باید از Light catch توی صحنه هایی که Displacement , Vray Fur استفاده کرد
.
2- مثلا تو یه پروژه سنگین که تعداد آبجکت از یه تعداد خاصی بالا میره مثل یه آشپزخانه سنگین بیش از 100 آبجکت کاملا باید موقع رندر به دلیل آبجکت های زیاد رم زیاد میطلبه و نمی تونه از رم استفاده کنه میپره بیرون.

این مشکلات تماما روی ورژن 64 بیتی درست شد.اما ورژن 64 بیت هم داستان داره.چرا؟

اولین اشتباه شما استفاده از سیستم عامل ویندوز xp هست.درسته 64 بیته.اما چون xp بر مبنای 32 بیت طراحی شده و 64 بیت رو بهش اضافه کردن اما ویندوز 7 اولین ویندوزی هست که بر مبنا و پایه 64 بیت طراحی شده.
نتیجه اینه که شما با ویندوز xp نمی تونین اون طور که باید از سخت افزار استفاده کنین.حال آنکه 64 بیت باشه....
و یه نکته جالب اینه که چرا اینقدر لجاجت روی یه ویندوز .. در خوب بودن xp شکی نیست اما بهتره چشمامون رو باز کنیم و ببینیم سال 2011 اومده و ما هنوز توی سیستم عامل ما 10 ساله شده...!!!! پس باید خودمون رو به روز کنیم و با سیستم عامل های روز کار کنیم....

شما فکر کنین من تا کلاس 5 سواد دارم به سختی می تونم از ابزارهای پیشرفته استفاده کنم.حکم xp هم همینه...بر اساس معماری سخت افزارهای سال 2001 نوشته شده حال اونکه سخت افزار شما ماله امساله!!

و دومین اشتباه استفاده از مکس 2009 هست.... یکی از بزرگترین مشکلات مکس 2009 این هست که اگه توی viewport ما از دیتیل زیاد استفاده کنیم مثلا حجم فایل مکس ما از یه حدی مثل 50 مگ تجاوز کنه مکس کرش میکنه...
مثلا یه فایل سنگین بسازین و این که میگم رو تست کنین
1- از یه آبجکت سنگین یه vray proxy بسازین
2- یه آبجکت رو isolate selection کنین و دوباره برگردین....
..و...

این کارها باعث کرش کردن مکس میشه...
اما یکی از بزرگترین تحول های مکس 2010 این بود که واقعا این مشکل حذف شده.شما اگه یه فایل 100 مگی هم داشته باشین امکان نداره بیرون بپره..

و یکی دیگه از تحولات توی مکس 2009 به 2010 این هست

wol_error.gif
اين تصوير از اندازه واقعي خود کوچکتر نمايش داده مي شود. براي ديدن اين تصوير در اندازه واقعي اينجا را کليک کنيد. اندازه واقعي اين تصوير 1280 در 800 پيکسل است.
1270619938.jpg

همانطور که واضح هست View port Shading رو روی حالت Best گذاشتم اما چون تعداد لامپ زیاده نتونسته همشو پردازش کنه

wol_error.gif
اين تصوير از اندازه واقعي خود کوچکتر نمايش داده مي شود. براي ديدن اين تصوير در اندازه واقعي اينجا را کليک کنيد. اندازه واقعي اين تصوير 1280 در 800 پيکسل است.
1270647515.jpg

این اشکال شما هیچ هیچ هیچ ربطی به سخت افزار نداره...

Ultra3D

Well-Known Member
سلام دوستان

در کل من با عارف موافقم

ولی یک نکته ریز و حساس که من هم باهاش یرخورد کردم که خودتون هم بهش یک کوچولو اشاره کردید

انداختن رم 1600 رو مادربرد 1333 ...

بعضی وقت ها بعضی از رم ها و مادربرد ها مچ می شن ولی اغلب موارد نه!

من هم اول OCZ 1600 خریده بودم مادربردم DFI lanparty 790FXB-M3H5 هست که در حالت عادی 1066 می شناخت و رو 1333 سیستم بالا نمی اومد و وقتی تو stup رو 1600 می زاشتم خیلی خوب بالا می اومد ولی همون مشکل تو رو داشت که هنگ می کرد و هر جور اروری رو می داد

رفتم یک corsair 1333 خریدم که حل شد !

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
سلام عارف جان واقعاً ممنونم از توضيحات کاملتون:oops:کاملاً حق با شماست حالا ويندوز رو عوض کردم،ولی مکس و vray رو ندارم ميشه چند تا لينک برام معرفی کنيد. من مکس رو دانلود کردم کار نکرد. بازم ممنوووووووون:rose:

Ultra3D

Well-Known Member
چرا حالا می خوای مکس رو دانلود کنی ؟

یک 2010 یا2011 بخر و فقط vray رو دانلود کن که بچه ها لینکش رو تو قسمت 3dmax گذاشتن

hamed.f

Well-Known Member
چرا حالا می خوای مکس رو دانلود کنی ؟

یک 2010 یا2011 بخر و فقط vray رو دانلود کن که بچه ها لینکش رو تو قسمت 3dmax گذاشتن

سلام Ultra3Dجان
اگه بخوام طوری بگم که از بحث خارج نشم،چون من تو مسافرتم،دسترسی به نرم افزار ندارم .اگه يه ورژن پيدا کنم که واسه 6 ماه کار کنه ،برام کافيه.حالا مشکله اصلی اين بود که من نمی دونستم اشکال از کجاست و فکر ميکردم از سخت افزاره که به کمک شما دوستان فهميدم،واقعاً از همتون ممنونم و به داشتن دوستانی مثله شما افتخار ميکنم:oops:

Ultra3D

Well-Known Member
ببینم مگه کجایی ؟ ... اون ور آب ... با کامپیوتر به اون گندگی رفتی مسافرت !!!:lol:

حالا بگذریم ... به هر دلیل !

از لینک های زیر برو دانلودش هست ... لینک مستقیم ... هر چه قدر هم خواستی برات کار می کنه

http://vatandownload.com/2010/04/autodesk-3ds-max-2011.php

http://www.softgozar.com/WebPage/So...areId=215&Title=Autodesk-3ds-Max-2011-x86/x64
این لینک بالایی هم برای دانلود و هم برای فروش گذاشته

http://www.p30day.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-3ds-max-2011-4735.html

برای خرید آنلاین کلی فروشگاه اینترنتی هست که یک سرچ ساده کنی پیدا می کنی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا