مشکل هارد اکسترنال

bono056

Member
سلام
من یه هارد اکسترنال WD500GB دارم. چند روزیه که درایو هارد و وقتی وصل میکنم به USB بازش نمیکنه.
تو My Computer بعنوان درایو I لیستش میکنه، ولی باز نمیشه. پیغام
I:\ is not accessible
the file or directory is corrupted or unreadable
میده. قبلا هم مشکل داشت این هاردو صدا میداد و بعضی وقت ها بعضی فولدرهای داخلش باز نمیشد. و بعد یه مدت خودش درست میشد.
یه سری رفتارهای عجیب هم نشون میداد. مثلا یه فایل رو کپی میکردم از روش. وقتی فایلو باز میکردم محتویاتش مال یه فایل دیگه که رو همون هارد بود رو نشون میداد.
ولی الان کلا باز نمیشه.
نرم افزاری بازیابی اطلاعاتش هست؟

the_king

مدیرکل انجمن
صد البته که امکان بازیابی اطلاعات هست، البته تا زمانی که اطلاعات جدیدی روی هارد ننویسید.
من برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک برنامه GetDataBack را توصیه می کنم که محصول Runtime Software است
و تمامی موارد لازم رو برای بازیابی اطلاعات از دست رفته داره و برنامه کاملیه.
این برنامه اصولا در دو نسخه تهیه میشه که یک نسخه اش مخصوص سیستم فایل NTFS و اون یکی برای انواع FAT
است اعم از FAT12 و FAT16 و FAT32.

اما با توجه به مطالبی که نوشتید مشکل هارد دیسک سخت افزاریه. اگه هنوز مهلت گارانتی اش به سر نیومده سریعا
واسه تعویض اش اقدام کنید، چون یک هارد نیم ترابایتی که روی اطلاعاتش نشه حساب کرد ارزش چندانی نداره.

bono056

Member
درایو هارد اصلا باز نمیشه که اطلاعاتی روش بریزم. با توجه با این موضوع بازم این برنامه جواب میده؟
یه موضوع دیگه هک هست. من 2 تا پارتیشن روی هارد اصلیم دارم و یه DVD-ROM. این سه تا درایو c و d و e هستش.
وقتی یه usb device رو به پورت usb وصل میکنیم (هارد اکسترنال یا فلش دیسک) قائدا باید درایو رو f بشناسه. ولی این هارد همیشه رو I شناخته میشه. کسی میدونه علتش چیه؟

آخرین ویرایش:

EMIRATES

Active Member
با سلام

همونطور که علی آقا گفتن تنها راه حل این مشکل بردن به تعمیرگاه همون شرکت هارد در محل زندگیتون هست .

با تشکر.

the_king

مدیرکل انجمن
اینکه یک پارتیشن حرف الفبای خاصی رو در نظر می گیره طبیعیه. توی Administrative Tools آیتم
Computer Management را انتخاب کنید.
در آن بخش Storage و در داخلش Disk Management را پیدا کنید و رویش کلیک نمایید.
روی هر پارتیشن که راست کلیک کنید، می توانید با آیتم Change Drive Letter and Paths حرف الفبای آنرا تغییر دهید.

koorosh007

New Member
سلام . من یک هارد wd500 gb دارم . که چند باری داشتم روش فایل کپی میکردم که لب تاپم قفل کرد و بعد از خاموش روشن کردن لب تاپ پیغام میداد که سیستم هارد نداره . امروز هم از روش یک فایل تصویری رو اجرا کردم که انجوری شد . لطفا منو راهنمایی کنین . ممنون میشم چون تازه این هارد رو خریدم . در ضمن یک خدمات کامپیوتری فرمت هارد رو از ntfs به fat32 تغییر داده . دلیل لینکه اینجوری میشه چیه ؟ ؟ ؟ !

pardazandeh

New Member
سلام
من یه هارد اکسترنال WD500GB دارم. چند روزیه که درایو هارد و وقتی وصل میکنم به USB بازش نمیکنه.
تو My Computer بعنوان درایو I لیستش میکنه، ولی باز نمیشه. پیغام
I:\ is not accessible
the file or directory is corrupted or unreadable
میده. قبلا هم مشکل داشت این هاردو صدا میداد و بعضی وقت ها بعضی فولدرهای داخلش باز نمیشد. و بعد یه مدت خودش درست میشد.
یه سری رفتارهای عجیب هم نشون میداد. مثلا یه فایل رو کپی میکردم از روش. وقتی فایلو باز میکردم محتویاتش مال یه فایل دیگه که رو همون هارد بود رو نشون میداد.
ولی الان کلا باز نمیشه.
نرم افزاری بازیابی اطلاعاتش هست؟

نگفتین هاردتون صدا نمیده ؟؟ صدای تق و تق - یا حس کنی وقتی روی یه اطلاعاتی کلیک کنی و صداش در بیاد ؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا