مشکل نصب فونت در ویندوز 7

quantom

Member
با کد زیر برای نصب فونت در ویندوز ایکس پی مشکلی ندارم اما در ویندوز 7 فونت ها نصب نمی شوند چرا؟
از راهنمایی هایتان استفاده می کنم .
ممنون
InstallFont​
("<Embedded>\BTitrBd.ttf")
source_path$=
'<Temp>\MMBPlayer\BTitrBd.ttf'

final_path$=​
'<Windows>\Fonts\BTitrBd.ttf'

FileExist​
("<Windows>\Fonts\BTitrBd.ttf'","check")

If​
(check=0) Then

SysCommand("CopyFile","source_path$,final_path$")

End​

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با کد زیر برای نصب فونت در ویندوز ایکس پی مشکلی ندارم اما در ویندوز 7 فونت ها نصب نمی شوند چرا؟
چون در ویندوز7 علاوه بر نصب فونت باید فونتها رو رجیستر کنید که برای نحوه رجیستر کردن فونت ها وقتی به این آدرس برین متوجه نحوه کار میشین
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts
ضمنا 2 نکته رو فراموش نکنید :
- فونتهای xp رو نمیتونید در 7 نصب و استفاده کنید.
- برای نصب و رجیستر کردن فونتها در صورتی که UAC فعال بود شما نیاز به دسترسی ادمین دارین که برای اینکه این دسترسی رو داشته باشین پیشنهاد میکنم یک نصب کننده مستقل بنویسید و با player.bin که در این تاپیک پیوست کردم کمپایل کنید تا نصب کننده شما با دسترسی ادمین اجرا بشه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

quantom

Member
با سلام و تشکر
حقيقتش از اين جمله(پيشنهاد ميکنم يک نصب کننده مستقل بنويسيد و با player.bin که در اين تاپيک پيوست کردم کمپايل کنيد تا نصب کننده شما با دسترسي ادمين اجرا بشه) خيلي سر در نمي آورم اگه ممکنه لطف کرده و با يک مثال موضوع را روشن بفرماييد .
چون نميدونم چطور بايد راهنمايي شما رو عملي کنم .
ممنون

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
حقيقتش از اين جمله(پيشنهاد ميکنم يک نصب کننده مستقل بنويسيد و با player.bin که در اين تاپيک پيوست کردم کمپايل کنيد تا نصب کننده شما با دسترسي ادمين اجرا بشه) خيلي سر در نمي آورم اگه ممکنه لطف کرده و با يک مثال موضوع را روشن بفرماييد .
بذارید ساده تر بیان کنم یک پروژه جدید در بیلدر ایجاد کنید و در Page Start صفحه اول کد مربوطه به نصب و رجیستر کردن فونت و در آخر خروج از برنامه رو بنویسید و قبل از اینکه این پروژتون رو کمپایل کنید فایل Player.bin واقع در پوشه Player در پوشه نصب بیلدر رو برای مثال به PlayerX.bin تغییر نام بدین سپس فایل Player.bin رو در تاپیکی که براتون لینک کردم رو دانلود و در همون محل کپی کنید سپس پروژتون رو کمپایل کنید تا فایل شما در هر صورت فقط با دسترسی ادمین اجرا بشه تا بتونید برای مثال در قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE تغییر ایجاد کنید و هر موقع در برنامه اصلیتون نیاز داشتین فونت رو نصب کنید برنامه نصب کنندتون رو اجرا میکنید , ضمنا در صورتی که در پروژه های دیگرتون نیاز به دسترسی ادمین ندارین پیشنهاد میکنم که فایل Player.bin رو به نام دیگری تغییر داده یا حذفش کنید و فایل PlayerX.bin رو به نام قبلیش تغییر نام دهید چون در غیر این صورت در صورت فعال بودن UAC برنامه شما هنگام اجرا با پنجره تایید دسترسی ادمین از کاربر اجرا میشه.

آخرین ویرایش:

quantom

Member
سلام
خیلی لطف کردید .
فقط یک موضوع ، اگه زحمتی نیست ریجستر کردن فونت ها رو هم یه مختصر توضیحی بدین.
باز هم ممنون

Rezvani Soft

Active Member
tکر کنم با روش زیر احتیاجی به این کار نباشه من روی ویندوز ویستا جواب گرفتم.
اما روی سون تست نکردم.
فقط کافیه نام فونت ها رو در فایل
کد:
 [/SIZE]
[SIZE=2]fontinst.inf[/SIZE]
[SIZE=2]
وارد کنید سپس فونت ها رو در کنار فایل اجرایی
کد:
FontInst.exe
قرار دهید حالا کافی است فایل
FontInst.exe
اجرا شود.
_لازم نیست فونت ها را به پوشه
Font
ویندوز منتقل کنید.
_نام فونت ها همراه با پسوند باشد.به کوچک و بزرگ بودن حروف دقت کنید.
وقتی شما فایل را از حالت فشرده خارج میکنید.فقط کافی است فایل
FontInst.exe
اجرا شود.تا فونت ها نصب شود.

پیوست ها

• Fontinstall.zip
    385.6 کیلوبایت · بازدیدها: 110

quantom

Member
دوست گرامی سلام
متشکر از راهنمایی ارزشمندتون
آیا استفاده از این روش در مورد نصب فایل های اگزه هم ممکنه ؟

Rezvani Soft

Active Member
خیر از این روش فقط برای نصب فونت ها میتوان استفاده کرد برای نصب نرم افزار ها از روش سایلنت اینستال استفاده کنید.
در همین انجمن مبحث نسبتا کاملی در همین انجمن وجود دارد.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
آیا نرم افزار multimedia روی ویندوز سون نصب میشود؟
سوالتون نامرتبط با موضوع مبحث هست، لطفاً سوالاتتون رو در مباحث مرتبط یا در یک مبحث جدید مطرح کنید، همچنین قبل از هرچیز جستجو کنید.

پاسخ سوالتون هم بله هست

روی ویندوز 7 نصب میشه و مشکلی نداره، اما روی نسخه های 64 بیتی تنظیمات جزئی داره که باید انجام بدید، برای این موضوع هم درصورت نیاز جستجو کنید

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا