مشکل نصب برنامه ها

eblue

Member
با سلام.
من ویندوز سیستمم رو چند وقته عوض کردم.
اما حالا هر برنامه ای میخوام نصب کنم میگه درایو c پره.در صورتی که قبلا من با همین ظرفیت 2 گیگ چند برنامه نصب کرده بودم.
حتی میخوام انتی ویروس هم نصب کنم نمیذاره. چون جایی که میخوام درایو رو عوض کنم دوباره آخرش میبینم c انتخاب شده و اجازه نصب نمیده.
چی کار کنم ظرفیت درایو رو بالا ببرم.برنامه پارتیشن مجیک هم نصب نمیشه میگه c پره.:cry:

حسن گل

New Member
با سلام
ويندوز شما قطعا آلوده شده و بايستي فرمت كرده و يه ويندوز جديد نصب كنيد.البته نسخه پرتابل پارتيشن مجيك هم هست اما فكر نكنم به كارتون بياد،چون با بالا بردن ظرفيت درايو هم ممكنه اين ارور رو بازم مشاهده كنيد.

eblue

Member
آخه من که ویندوز رو تا نصب کردم اومدم ورد رو نصب کنم نشد. هنو اینترنت هم نرفته بودم که ویروسی وارد بشه.یعنی سی دی ویندوزم ممکنه ویروسی باشه؟ قبلا از همین استفاده میکردم.

moslancer2

Member
دوست من شما قبلا آنتی ویروس داشتی؟ کرکی بوده یا اصل؟ من هم احتمال میدم ویروسی در یکی از درایوهای دیگر شما باشه که سریع پخش میشه و یا اینکه میتونه مشکل از هارد هم باشه...:rose:

alivej

New Member
من 1 سوال دارم که چطوری میشه openGl فعال کرد(برای استفاده از GPU) که در فتوشاپ کار کنه ؟؟؟
گرافیک من geforc gt220 و 1 گیگ
من شنیدم که قابلیت openGL فقط گرافیک ATA ساپورت میکنه میخواستم کسی از دوستان اگر میدونه راهنمایی کنه ضمنا از خود photoshop cs5 که مراحل زیر میرم قسمت مربوط به فعالسازی openGL خاموش :

edite>preferences>gnral>performace

وقتی این مسیر میرم قسمت GPU setting خاموش
لطفا راهنمایی کنید چون میخوام ل تاپ هم بخرم میخوام ببینم اگر نمیشه با گرافیک ATA بخرم

با تشکر

Radars

Member
سلام

منظور شما از خاموش: این هست که امکان تیک زدن وجود نداره؟ شما اگر تیک بزنید تنظیمات باید فعال بشه.

ارتباطی با کارت گرافیک نداره. البته شرکت ها وقتی کارت گرافیک میزنن، روی جعبه و مشخصات پشتیبانی از نسخه OpenGL رو ذکر می کنند. من خودم لپ تاپ دارم با کارت گرافیک GeForce و OpenGL ام هم فعاله.

اگر توضیحاتی که دادم کافی نبود، ممکنه با به روز رسانی کارت گرافیک مشکلتون حل بشه. ظاهرا NVIDIA ایران رو تحریم کرده! از سایت های دیگه و یا پروکسی استفاده کنید برای اینکار.

و در نهایت بهتر بود برای اینکه زودتر و بهتر به جواب برسید این سوال رو در انجمن مربوطه اش می پرسیدید ;-)
موفق باشید

eblue

Member
ویندوز رو دوباره عوض کردم و بلافاصله نود رو نصبکردم و آپدیت کردم. اما چیزی پیدا نمیکنه. و ظرفیت دایو سی هر دفه زیاد و کم میشه. درضن وقتیکه سی دی خالی رو کنم هم اجازه نمیده و پیغام دیسک فولمیده.در صپروپرتیسش خالیه.این چه ویروسیه تو رو خدا کمک کنید.بعد از نصب اول ویندوزهم دو تا از دریو هام نیست و بار دوم که ویندوز عوض کردم ظرفیتشون به فضای خالی اضافه نشده بود.

moslancer2

Member
دوست عزیز تنها راهی که به ذهن من میرسه این هست که اگر امکان دارید از فایل های مهم خود backup فایل پشتیبان روی cd و dvd تهیه کنید این کار رو کنید و کل هارد رو حسابی فرمت full کنید...
اگر مشکل از ویروس باشه برطرف میشه... اگر نه امکان داره که هارد مشکل داشته باشه...
راه دیگه این هست که از یک آنتی ویروس bootable (آخرین آپدیت) استفاده کنید و از اون طریق ویروس هاتون رو از بین ببرید... نه زمانی که وارد ویندوز شدین چون ممکنه در همون ثانیه اول آلوده بشین و بعد از نصب آنتی ویروس نتونه کاری کنه...
راه دیگه اینکه اگر به آنتی ویروس bootable دسترسی ندارین هارد رو پیش یک نفر که میدونید آنتی ویروس اورجینال و آپدیت داره ببرید و ایشون براتون اسکن رو انجام بدن... البته نه افراد غریبه افراد آشنا...
این چیزی بود که به نظرم میومد... امیدوارم که مشکلتون حل بشه...:rose:

atrevafa

Member
دوست من هر چند وقت یک بار هاردت رو از فایلهای اضافی پاک میکنی.
مثلا میتونی از دیسک کلین آپ استفاده کنی مال من درایو ویندوزم که به نصف یا بیشتر میرسه مثلا که نه واقعا یک بار رسید به 110 گیگ همینکار رو کردم الان 80 گیگ هست و 110 گیگ دیگه آزاد هستن.البته من فقط از دیسک کلین آپ استفاده کردم چون ویندوز بهم اجازه نمیده برم تویه پوشه ی تمپ و جاهای دیگه که الان میخونی. گیگ میرسه (البته اگه فایلی بیخود و استفاده نشده باشه )انجام میدم 1-5 گیگ کمتر میشه.
تازه در قسمت Temp در پوشه ی ویندوز هم فایلها و برنامهها به طور موقت و بیخود کپی میشن که باید هر از گاهی پاک بشه و خالی بشه همچنین در قسمت یوزهای کاربرت برو و پوشه ی Templates و خالیش کن و همچنین پوشه ی Local Settings رو برو و توش چندتا پوشه هست که یکیش Application Data اون رو هم خالی کن و فکر کنم پوشه ی تمپ هم باشه یا تمپلت که اونا هم باید خالی بشن.
میدونی اگه اینکار رو انجام بدی اگه البته با کامپیوترت زیاد کار کرده باشی ، حجمی ازش کم میشه.....
برای یکی از دوستام هم درایو ویندوزش پر بود همینکار رو کرد و مقدار قابل توجهی حجمش کم شد.
راستی اگه درست نشد برو از یکی که میدونی ویندوزش سالم ویندوزش رو بگیر(البته اگه احتمال میره مال خودت ویروسی باشه) و نصبش کن اگه مشکلی باهاش نداشتی پس ویندوزت مورد داشته وگرنه مال چیز دیگه ای هست.به قول دوست دیگر مون شاید مال هارت باشه که به احتمال کم.

آخرین ویرایش:

atrevafa

Member
راستی دوست من که مشکل نصب داشتی میتونی از آنتی ویروس اوست استفاده کنی که رایگانش هم قوی هست نسبت به نود 32 البته اگه خوب آپدیتش کنی ..کنارش هم یه اوتوران کش نصب کنی بد نیست البته اوست شناسایی میکنه مشکل نداره ولی بعضی مواقع شاید نتونه پیدا کنه که خیلی کم اتفاق میفته نتونه ولی به هر حال داشته باشیش ضرر نمیکنی.تازه تنظیماتش رو میتونی طوری درست کنی که اگر در درایور سی دی دیسکی وجود داشته باشه بهتون میگه تا دربیارینش (که به نفع سی دی هست)و بعد کامپیوتر رو خاموش کنین. خلاصه ما از اوست بدی ندیدیم ان شاء ا.. تو هم نمیبینی.فضایی که برای درایو ویندوز میذاری چقدره؟...............هاردت چقدره............؟

eblue

Member
با سلام.و تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی.
- من ظرفیت درایو سی رو بالا بردم 11 گیگ دیگه اون پیغام دیسک فول رو نمیده . اما یه درایو که خالیه و هیچی توش نیست سایز کلش 5.85 گیگه اما فضای خالیش 5.82 گیگ هست.
- و اون فولدرهایی که گفتین رو نگاه انداختم حجمشون زیاد بالا نبود.بعضی هاشون هم که مخفی هستن نتونستم ببینم. آخه وقتی میرم تو فولدر آپشن تیک گزینه show hiden file ,.. رو میزنم عمل نمیکنه و دوباره که فولدر آپشن رو باز میکنم همون donot show انتخاب شده.
- مشکل دیگه ای که سیستمم داره اینه که بعضی وقتا موقعی که سیستم رو روشن میکنم وقتی که اون صفحه لودینگ ویندوز که مشکلی رنگه میاد همون جا گیر میکنه و باید یکی دو بار ریست کنم تا ویندوز بالا بیاد.
- من آنتی ویروس Avast رو نصب کردم آپدیتش هم کردم سیستم اسکن کرد اما فقط یه malware پیدا کرد و پاکش کردم اما درست نشد.
- همون طور که قبلا گفتم دو تا از پارتیشن هام هم حذف شده چه جوری اونا رو برگردونم؟
ممنون میشم اگه در این موارد راهنمایی کنید.

atrevafa

Member
دوست من برای فولدر آپشنت آنتی ویروس اوتوران ریموور رو نصب کن که هم ویروس اوتوران رو از بین میبره و هم بعضی مشکلات مثل همونی که فایلهای مخفی ظاهر نمیشن رو برات درست میکنه.از اون بند شماره یکت قسمت دوش که در مورد حجم گفتی زیاد متوجه نشدم راستی درمورد هاردت و حجمش و سیستم عاملت و کارت گرافیکت و رمت توضیح مختصری بده.ممنون.

eblue

Member
منظورم از اون قسمت که گفتید متوجه نشدید این بود که درایوم با اینکه خالیه ولی یه فضاییش پره که احتمال میدم همون ویروسه باشه.
- اون مشکلی که گفتم بعضی وقتا ویندوز بالا نمیاد تکلیفش چیه؟
- آتوران ریموور رو هم نصب کردم . اسکن کرد و هیچی پیدا نکرد!
- سیستم عامل: ویندوز ایکس پی - سرویس پک 3-ورژن:5.1.2600
-هارد:76.32 گیگ ،Used: 62.08 GB -Free: 14.23 GB رم: 256 مگ
کارت گرافیک: RADION 7000 AGP(0X5159
memory size:64 mb
DAC type:internal DAC(350 MHz

atrevafa

Member
دوست من اوتوران ریموور رو میتونی به عنوان آنتی ویروس و نرم افزار ی برای رفع مشکلات کامپیوتر استفاده کنی.برو تویه نرم افزارش و قسمت فیکس سیستم و انجا تمام تیک ها رو بزن و بعد اپلای رو بزن و ریست کن اگه میتونی ریست سریع انجام بده.در ضمن اوست که گفتم اوتوران رو پیدا میکنه و میکشش این برای چیزهایی بود که برات گفتم.بعدش وایستا تا بیام خونه چون الان دارم میرم بیرون .منظورم شهر میرم.

atrevafa

Member
سلام اومدم.
برای سبک شدن ویندوزت که راحت تر بالا بیاد باید چندتا کار انجام بدی.اگه تونستی نورتون آتیلیتی رو نصب کنید.اگه هم نتونستی رویه My Computer راست کلیک کن و پروپرتیس رو بزن بعد سربرگ ادونسد سیتینگ رو بزن بعد اولین سیتینگ رو انتخاب کن و حالا گزینه ی کاستم رو بزن و اون کادر پایینیش رو تمام تیک ها به غیر از آخری و سومی از آخر (این دوتا باشن بهتره).ویندوز یه خورده بهتر میشه ولی تعریفی نداره.سی پی یو کارش راحتتر میشه.بعد برو برای مشکل یابی از دیسکت این کار رو انجام بده:
رویه درایو مورد نظرت راست کلیک بعد گزینه ی پروپرتیس رو بزن بعد سربرگ Tools رو انتخاب کن و گزینه ی درگ رو بزن تا عملیات یکپارچه سازی انجام بشه و فایلها کنار هم بیان تا به CPU فشار کمتر برای اجرا وارد بشه .
بعد از این حالا میرسیم به رفع عیب سخت و نرم افزاری هاردت.تویه همون سربرگ گزینه ی Check Now رو بزن و بعد گزینه ها رو با دقت معنی کن و تیک بزنش مثلا یکی هست اتوماتیک خطاها رو برطرف میکنه که این رو بزن بعد یکی دیگه هست که بد سکتورها رو درست میکنه که سرعت هاردت بهتر میشه.مال من اینجا دوتا گزینه داره چون مال من سون هست ولی مال تو فکر کنم 3-4 تا داشته باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا