مشکل قرمز شدن چهره در چاپ فلکس و بنر

Amin.Z

New Member
سلام به همگی!
من هروقت میخوام ه عکس چهره رو روی بنر یا فلکس چاپ بزنم صورتش قرمز میوفته انگاری سوخته قرمز شده، با selective coler هم انگولکش میکنم تا قرمزیش کم بشه ولی بازم کامل حل نمیشه، با هیچ مدل عکسی مشکل ندارم الا عکس صورت، میخواستم ببینم تنظیماتی داره که من نمیدونم یا ایراد از دستگاهه، دستگاهم xaar 16 هد هستش.

سلام دئوست عزیز
مدل هدهای زارت چیه 128 یا 382 یا 500؟
اگه دستگاهت 16 هد هست برنامه ای که باهاش ریپ میکنی چی هست؟ فتو پرینتر که من باهتش کار نمی کنم یا مین تاپ ؟
اگه مین تاپ باشه رنگهاتو چطوری تنظیم می کنی؟
در قسمت adjust color فقط با قسمت max ink کار می کنی یا density رو هم دست کاری میکنی؟
من با برنامه مین تاپ main top کار میکنم و در قسمت adjust color هم درصد max ink رو دست کاری میکنم هم density.
چون هم مصرف رنگم کم میشه هم سرعت چاپم زیاد تر میشه!
با چه pass چاپ میکنی؟
اینا همه تاثیر در غلظت رنگ داره
باید در فتو شاپ در همون قسمت selective color رنگ های red که تقسیم به زیر شاخه های c.m.y.k میشه m,y رو تا جایی که میتونی کم کنی بعد برای جلو گیری از زرد شدن صورت رنگ yellow رو انتخاب کنی و فقط y کم کنی
بستگی به عکس صورت داره اگه دیدی عکست ذاتا قرمزه باید به magenta بری و یکمی هم از m کم کنی
چون دستگاهت 16 هد هست باید خیلی حواست باشه .
اگه با مین تاپ کار می کنی هم از density استفاده کن هم از درصد قدرت پاشش رنگ یا همون max ink چند بار امتحان کن و تنظیمات density رو کم زیاد کن تا قلق پاشش رنگ دستت بیاد.
من که دستگاهم 8 هد هست density رو روی 1.3 گذاشتم و قدرت پاشش رو برای چاپ 6 pass روی 54 %.
تو باید کمترش کنی چون 16 هد هست دستگاهت.بعد دوباره درصد m و y رو کم بگیر و c رو بیشتر
92012428579667561724.jpg

راستی اگه این کار رو بکنی نور رو هم حتما باید در مین تاپ دستکاری کرد.همون intensity darkes رو میگم که برای چاپای با pass بالا باید مقدار رو نزدیک به 3 یا بیشتر بگیری.
امیدوارم بتونی مشکلت رو حل کنی:green:

آخرین ویرایش:

Amin.Z

New Member
سلام
هدم 128 هستش با فتو پرینت هم کار میکنم، خیلی برنامه رو باهاش ور رفتم ولی فرق چندانی نداشت، با همون selective Color مشکلم و حل کردم، در ضمن ممنونم از جوابی که دادید میدونم یه روز به دردم میخوره! :rose:

خوشحالم که بتونم کمکی کنم
راستی دوست عزیز 2 تا سوال
تو هم هدهای دستگاهت هم مدل دستگاه منه فقط 16 هد هست.
همونطور که میدونی dpi چاپ هدهای 128 پایین هست و این مشکل رو در چاپهای صورت بیش از حد نشون میده.
از چه ترفندی استفاده میکنی تا این مشکل رو به حداقل برسونی؟من در همون قسمت selective color فتوشاپ تا جایی که میشه رنگ زرد و قرمز رو از صورت کم میکنم.مخصوصا زرد چون اگه زرد زیاد باشه دیگه dpi پایین چاپ رو خیلی نشون میده
اما وقتی این کار رو میکنم صورت بی روح میشه.حالا دارم تو فتوشاپ یه کلنجارایی میرم اما می خواستم ببینم شما ترفند خاصی ندارین؟
سوال دوم این برنامه ریپ فتو پرینتر تعریفشو شنیدم چطوری میتونم یکی گیر بیارم.
شما نمیتونی یه نسخه ازش بدی؟من یه دوست دارم که میتونه مشکل دانگل رو حل کنه؟
ممنون

Amin.Z

New Member
من عکس چاپ صورت زیاد نمیگیرم، منظورم عکسیه که شخصی باشه و طرف بخواد بزرگش کنه بزنه تو اتاقش، اگرم بگیرم بهش میگم که افت کیفیت پیدا میکنه اگه قبول کرد میزنم، قرمزی صورت رو هم با همون روش خودتون انجام میدم، دیگه خودتون میدونید که یه فرمول خاص نداره ، برای هر عکس تنظیمات فرق داره، ولی واسه بنرهای تسلیتی که عکس میارن زیاد لازم نیست حساسیت به خرج بدی، اگه طرف اعتراض کرد میگیم عکست کیفیت نداشت:green: !!!
درمورد برنامه فتو پرینت، این برنامه Hardware Lock داره، یعنی واسه اجرا شدنش حتما باید اون فلشی که با برنامه دادن رو به برد نصب کنی وگرنه برنامه اجرا نمیشه، برنامشم 2 تا سی دی هست، حجم بالاس یکم.

سلام
می دونم دانگل می خواد.بدون دانگل نمیشه باش کار کرد اما من یه دوستی دارم که میتونه مشکل دانگلشو حل کنه:)
حالا شما اگه تونستی حجمشو کم کنی با برنامه وین رر winrar واسم فایلشو بزار اگه نشد که هیچی.
آخه اگه بخوایی از شرکتها بخریش یکم زور داره نزدیک به 500 تومن پول دانگل میگیرن که اونم میتونم حلش کنم:green::rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا