مشکل فونت نستعلیق با کورل

chatroom

New Member
با سلام خدمت اساتید گرامی
در هنگام نوشتن با فونت نستعلیق در کورل همه کلمات بهم ریخته میشه و بالا و پاینن میره ، میخواستم ببینم راهکاری برای این مشکل هست.

ممنون

Legend

Member
دوست عزيز ...
فونت ايران نستعليق قدرت نوشتن در برنامه كورل رو نداره ...
شما براي اين منظور مي بايست از چليپا استفاده نماييد ...

b_hamidzadeh

Active Member
شايد بدردتون بخوره

سلام
من يک کارهايي درکورل راجب خط نستعليق انجام داده ام و کارم راه افتاده است .بخاطر همين هم به شما پيشنهاد مي دهم که اين کارها را به ترتيب زير انجام دهيد:
1- تايپ متن توسط خط نستعليق درکورل
2- تبديل نوشته به curve
3- تجزيه نوشته يا کلمه به اجزاء تشکيل دهنده ( break curve to part ) با کليک سمت راست روي نوشته
4- انتخاب حروف جابجا شده
5- جابجايي وانطباق حروف درجاي مورد نظر

با اين کارها شما نوشته خود را به شيي تبديل کرده ايد که وکتوري بوده وقابليت بزرگ وکوچک شدن آن درنرم افزار باقي مانده است.
يک نکته ديگر :
شما مي توانيد قسمت هاي جدا ي فايل ها درقسمت 3 را توسط ابزارهاي کورل به يکديگر متصل نماييد ويا تمام نوشته خود را گروپ نماييد.
درضمن براي بهتر شدن ودقيقتر بودن انطباق شما مي توانيد دربرنامه مثل word نوشته خودرا به خط نستعليق بنويسيد وبه عنوان يک اشل يا نمونه وارد کورل کنيد وکارهاي بالا را سپس انجام دهيد. با اينکار شما دقيقاَ ترتيب جايگيري حروف درروي خط را رعايت و يا هرگونه جابجاي غير منطبق را ازبين مي بريد.
اميدوارم استفاد نماييد.

آخرین ویرایش:

hesamtavakoli

New Member
سلام دوستان.
يه مشكلي در كورل هست كه شايد خيليا بهش برخورده باشن.
همون جابجا شدن متن در كورل بعد از عوض كرن ويندوز.
من ويندوز xp 2012 mrt داشتم كه عوضش كردم.2002 و 2014 رو امتحان كردم.
با همه فونت ها.
اما اين مشكل برطرف نشد.
البته اين مشكل تو كورل 13 هست و وقتي با 16 باز ميكني رفع ميشه.
اما ميخوام تو همون 13 مشكل رفع بشه.
كسي راهي براش سراغ داره؟
با تشكر

جواب

سلام.
من قبلا در مورد این مشکل یه راه حل گفتم. شما بخاطر زبان سیستمتون که فارسیه با این مشکل مواجه شدید. باید زبان سیستمتون رو به english united states تغییر بدید وسیستم که ریستارت شد مشکل حل میشه.البته برای نوشتن دوباره فارسی باید عکس این کار عمل کنید

rashin_ada

New Member
من در افتر افکت هم با همه فونت ها فارسی رو از آخر به اول مینویسه یعنی:
خدا نام به به نام خدا
چه باید کرد
متشکرم

Sent from my LT22i using Tapatalk

Amir Navardi

New Member
من دقیقا همین مشکل رو دارم
ولی الان کاملا راحت باهاش کنار اومدم.
دوتا راه حل دارید
اول : وقتی تایپ کردید و تموم شد متن رو انتخاب کنید. گزینه Shape Toll یا کلید F10 رو بزنید. بعد یه سری نقاط زیر متن میاد. شما می تونید با کلید های راهنمای (چپ، بالا و ..) اونا رو درست کنید یا روشون کلیک کنید و نگه دارید و جا به جا کنید. برای استافده از کلید های راهنما اگه دیدید خیلی زیاد یا کم جا به جا میشه اندازه رو از بالا تغییر بدید.
دوم : متن رو انتخاب کرده و به Object و قسمت Shaping رفته و اونجا Weld رو انتخاب کنید. بعد دوباره با ابزار F10 تغییرات رو اعمال کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا