مشکل فوری! کار نکردن session و وجود error

sabasoft

Member
با سلام به همه دوستان

بچه ها، من روی یک هاست لینوکس CMS نصب کردم که قسمتی از اون برای ذخیره اطلاعات از SESSION استفاده می کنه...

ولی اون اطلاعات رو نادیده می گیره

یک فایل هم به نام error_log رو هاست می سازه با محتوای زیر:

کد:
[03-Mar-2008 22:06:06] PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20060613/php_gd2.dll' - /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20060613/php_gd2.dll: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0

مشکل می تونه از کجا باشه؟

milads

Banned
هرچی که هست خطا از این فایل هست php_gd2.dll
شما با مسئول سرور صحبت کنید .
کد شما مشکل نداره .
مشکل از سرور هست .
موفق باشید .

sabasoft

Member
درود بر شما
من از دیروز عصر تا همین ساعت یعنی 10:36 صبح در تماس بودم با شرکت PARSDATA

جونم در اومد

چون هر کس گوشی رو بر می داره اول 15 دقیقه باید آموزشش بدم که سشن چی هست؟ چه کار می کنه؟ تفاوتش با کوکی چیه؟ چرا ازش استفاده کردم؟

بعد هم می گن چون CMS رو از ما نخریدی ما جواب نمی دیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اصلا ربطی نداره به CMS چون این نرم افزار روی تقریبا 6 سایت داره کار می کنه و هیچکس حرفی نزده ، حالا نوبت به پارس دیتا که رسیده مشکل از من شده؟

اگر مشکل برطرف نشه مجبورم دوباره از یه جای مطمئن دیگه مثل www.boostiran.com یا هر جای معتبر دیگه هاست بخرم...

یکی نیست به این پارس دیتا بگه ،‌اگه توانایی پشتیبانی نداری چرا اینقدر مشتری می پذیری؟

ولی این هم تجربه ای بود برای من...

خواهشا اگر می تونید ، شماها کمکم کنید.
ممنون

hba

Active Member
احتمالا از توابع gd استفاده كردي كه اين سرور باهاش معلومه كه مشسك در نصبش داره
ولي اطلاعات session ّه اين اررور نبايد مربوط بشه
اين كد رو تست كن رو سرور ببين چي نشون ميده بعد بگو
PHP:
<?php
session_start();
$_SESSION['aa']="hamed";
$bb=$HTTP_SESSION_VARS['aa'];
echo $bb;
?>

sabasoft

Member
hamed رو می گیره!

چرا به صورت
کد:
$_SESSION['aa']
اون رو نمی گیره؟

من تا به حال این مدلی محتوای سشن ها رو می گرفتم هیچ مشکلی نبود!

یک کلام سرور ، سرور نیست...

---
ولی من طی اقدامی ضربتی اومدم و کل سیستم رو بر پایه cookie ویرایش کردم. :razz: :cry:

milads

Banned
به پارس دیتا بگو که دوباره php 5 رو نصب کنه .
تو پارس دیتا با کی صحبت کردی ؟
شاید استخدامی جدید باشه .

sabasoft

Member
والا چی بگم؟

بگو با کی صحبت نکردی... .

جمعا 2 یا 3 نفر خانوم و 2 یا 3 نفر آقا که یکیشون اخلاق خوبی داشت ولی یکیشون من که باهاش صحبت می کردم انگار داشتم لالایی می خوندم ، وسط کار گفت: اسمم چیه؟ ( داشت به من می گفت که سوالت اینه؟ - خودتون رو جای من بگذارید تو اون موقعیت ) - یکیشون (بخش فروش) هم فقط تو کار پول بود...هنوز حرف نزده بودم ، می گفت باید 10000 تومن بریزی؟؟؟؟ بقیشون هم منو پاس دادن به بخش فروش....

خدا نصیبتون نکنه...

چند نفرشون استخدامیه جدید هستند؟ 1-2-3 ،‌ نه شمارش دیگه بسه ( اشاره به شعر سروش لشکری - هیچکس )

milads

Banned
خوب مدارا کن دیگه .
چون اگه بخوای از host دیگه استفاده کنی دیگه پولت می پره .
چاره ای نیست .
اون موقعه که تو پارس دیتا کار می کردم این برنامه ها نبود .
خودم admin سرور linux بودم و هیچکس مشکل نداشت .
به هر حال موفق باشید .

آخرین ویرایش:

sabasoft

Member
سلام
برام پارس دیتا مشکلی نبود ، چون یکی مثل من شاهرگم هم بزنن ، از جایی که چند نفر مطمئن ، اعتبارش رو برام تضمین نکردند نمی رم سراغشون.

ولی این یک استثنا بود ، چون من کاری رو تحویل گرفته بودم که خودشون هاست و دامین رو از اونجا گرفته بودند و دیگه من کاری نمی تونستم کنم ، جز این...

هیچ یک از مشتری های من از کار من نارضایتی ( به هیچ عنوان ) ندارن... پس به همین خاطر هست که برام مهمه...

اصلا هاستشون خوب نیست ، امکاناتش خیلی محدودیت داره مثل subdomain , parked , mysql db , ... و فقط دل مشتری رو خوش می کنن که مثلا یک گیگ فضا داری...

خدا ببخششون...
موفق باشید
خدا نگهدار

hba

Active Member
اره اگه
http_session_vars كار مي كنه و _session كار نمي كنه مشكل سرور هست
اين تغيير رو مي دادي بهتر بود تا cookie مي كردي
امنيت كم ميشه اون طوري

sabasoft

Member
سرور رو هم عوض کردم و منتقل شد به boostiran.com

چند روز سرور لینوکس شرکت پارس دیتا غیرفعال شده بود و سایت بالا نمی اوومد!!!

چی بگم؟

jhoseini

Member
اروری که شما گذاشتید اینجا حاکی از نصب نبودن کتابخانه GD روی سرور هستش، پارس دیتا هم که قربونش برم آخر پشتیبانیه
شما cms رو روی هاست دیگه ای هم تست گردید؟ الان روی boostiran هم همین مشکل رو داره؟
واضح توضیح بدید، cms رو هم معرفی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا