مشکل فارسی ساز در دایرکتور فوری فوری

taraa

Member
سلام
میخوام تو دایرکتور فارسی بنویسم از فارسی ساز مریم استفاده کردم اما متاسفانه وقتی متنم و توی فارسی ساز پیست میکنم فونتش و درست میکنم بعد از اونجا توی دایرکتور کپی پیست میکنم به هم میریزه
فقط اکه خودم توی فارسی ساز تایپ کنم مشکل پیش نمیاد انگار با کپی کردن مشل داره چیکار کنم؟
راستی لطفا اینم بهم بگید که چیکار کنم که تو یه سیستم دیگه واسه نمایش مشکل دیگه ای پیش نیاد

smmousazadeh

Well-Known Member
بعضی از فونتهای مریم کامل نیست و به مشکل بر میخوره .
شما می تونی از فونتهای مثل یکان - نازنین و میترا .......... استفاده کنید که کامل هستن.

برای اینکه وقت اجرا هم به مشکل نخورید می تونید از منوی inset>media>font فونتتون رو به داخل برنامه ایمپورت کنید. با این کار فونت به پروژه اضافه میشه. فونت اضافه شده تو لیست فونتها بصورت ستاره دار نمایش داده میشه

taraa

Member
از کمکتون ممنون
فونتها رو وارد کردم اما متاسفانه وقتی 1متنی و کپی میکنم بازم مشکل پابرجاست ترخدا 1راهی جلو چام بذارید آبروم داره میره

mgh1368arkia

New Member
سلام خسته نباشید
من برای طراحی نرم افزارم باید از برنامه ورد متن رو داخل دایرکتور بیارم چون خیلی زیاده نمیشه دوباره در مریم تایپ کرد . راهی هست که از ورد در دایرکتور به صورت متن نشون داده بشه؟
ممنون میشم

سلام به دوستان عزیز
بله، اگر از مریم نسخه 4 استفاده کنید مشکلتون حل می شه.
متن هاتون داخل ورد کپی کنید و برنامه مریم نسخه 4 باز کنید. بعد از منوی Convert گزینه Past Arabic Windows انتخاب کنید تا متن هاتون به فرمت مریم تبدیل بشه.

برای دوستمون هم که گفته فونت هاش بهم می ریزه، داخل مریم به صورت معمولی کپی نکنید و از گزینه Copy Unformat استفاده کنید تا مشکلتون حل بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا