مشکل عجیییب هنگام نصب ویندوز ( برگرداندن درایوها )

ramezani1363

New Member
با سلام خدمتت همه دوستان:rose:

چند وقت پیش تصمیم گرفتم ویندوز 7 لپتاپ رو عوض کنم و ویندوز xp (برای یکی از نرم افزارهای قدیمی) بریزم
موقع نصب اشتباهی درایو ها با هم یکی شدن ( ولی فرمت و یا Delete نشدن!! ) و ویندوز قبلی هم که خب مسلما پرید !
:-?
و با نرم افزار Active@Boot Recovery سعی کردم درایوها رو برگردونم که نشد

به کمک همین نرم افزار تونستم یه بوت دیسک درست کنم و یکم از اطلاعاتم رو که نمیدونم پاک شده یا نه ریکاوری کنم (فقط یه مقدار از عکس ها ریکاوری شد و بیشتر فایلهای ویدئویی ریکاوری نشد)

حالا میخوام بدونم چه راهی برای برگردوندن درایو ها به حالت قبل میباشد؟؟
:?:

و سوال مهمتر اینکه اگر حدود 25 گیگ از درایو رو فرمت (Delete) کنم و یه ویندوز روش نصب کنم آیا امکان دسترسی به بقیه ی اطلاعاتم وجود داره یا خیر ؟؟

آیا این امکان وجود داره این لپ تاپی رو که حالا ویندوزش هم پریده با کابل شبکه USB به PC وصل کرد و به اطلاعات درایوها دسترسی پیدا کرد ؟؟؟

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام خدمتت همه دوستان:rose:

چند وقت پیش تصمیم گرفتم ویندوز 7 لپتاپ رو عوض کنم و ویندوز xp (برای یکی از نرم افزارهای قدیمی) بریزم
موقع نصب اشتباهی درایو ها با هم یکی شدن ( ولی فرمت و یا Delete نشدن!! ) و ویندوز قبلی هم که خب مسلما پرید !
:-?
و با نرم افزار Active@Boot Recovery سعی کردم درایوها رو برگردونم که نشد

به کمک همین نرم افزار تونستم یه بوت دیسک درست کنم و یکم از اطلاعاتم رو که نمیدونم پاک شده یا نه ریکاوری کنم (فقط یه مقدار از عکس ها ریکاوری شد و بیشتر فایلهای ویدئویی ریکاوری نشد)

حالا میخوام بدونم چه راهی برای برگردوندن درایو ها به حالت قبل میباشد؟؟
:?:

نه، ظرفیت دیسک محدوده و وقتی رویش درایو و ویندوز جدیدی دارید به این معنا است که این داده های جدید روی داده های قبلی نوشته شده و هیچ ابزار نرم افزاری ای نمی تونه داده ای که رویش داده دیگری بازنویسی شده برگردونه.
شما صرفا داده هایی رو می توانید برگردانید که داده جدیدی رویشان نوشته نشده و هنوز مورد استفاده درایو جدید قرار نگرفته. کاری که شما برای بازیابی انجام دادید احتمالا حداکثر کاری بود که با نرم افزار بشه انجام داد.
اینکه بخشی عمده ای از فایل های قابل برگرداندن نیستند به دو دلیله :
اولین دلیل اینه که بخشی از فایل توسط داده های جدید بازنویسی شده و داده قبلی از دست رفته.
دلیل دوم اینه که محتویات فایل بصورت تکه تکه و در سرتاسر دیسک پخش میشه و محل ذخیره سازی متمرکز نیست. ترتیب و محل این تکه ها تا زمانی مشخصه که درایو بازنویسی نشه،
وقتی رویش درایو جدیدی می سازید این اطلاعات بازنویسی میشه، برای همینه که شانس درایو هایی که قبلا Defrag شده بودند برای بازیابی بیشتره، البته قبل از بازنویسی درایو، وگرنه بعد از اینکه درایو رو خراب کردید دیگه Defrag کردن
نه تنها برای بازیابی مفید نیست بلکه آسیب رسان هم هست.

و سوال مهمتر اینکه اگر حدود 25 گیگ از درایو رو فرمت (Delete) کنم و یه ویندوز روش نصب کنم آیا امکان دسترسی به بقیه ی اطلاعاتم وجود داره یا خیر ؟؟

آیا این امکان وجود داره این لپ تاپی رو که حالا ویندوزش هم پریده با کابل شبکه USB به PC وصل کرد و به اطلاعات درایوها دسترسی پیدا کرد ؟؟؟
اگر هارد دیسک لپ تاپ رو از داخلش دربیاورید و با رابط USB-SATA یا USB-miniIDE به سیستم دیگری وصل کنید، می توانید درایو های فعلی را ببینید یا درایو های قبلی رو تا حد امکان بازیابی کنید.
اما این نکته رو در نظر بگیرید که وقتی 25 گیگابایت از یک درایو رو ازش حذف کنید باقیمانده اش ممکنه فقط محتویات فایل ها باشه، بازیابی این محتویات بدون اطلاعات فایل ها معمولا عملی نیست، مگر برای فایل های خیلی کوچک یا درایو هایی
که قبل از خرابی خیلی مرتب و Defrag شده بودند.

جدیدترین ارسال ها

بالا