مشکل عجیب: بعد از مدتی جوملا خراب شده چه جوری میشه با دیتابیس قبلی مجدد نصبش کرد؟

amin100amin

Member
سلام دوستان
سوال من اینه:
بعد از مدتی جوملا خراب شده چه جوری میشه با دیتابیس قبلی مجدد نصبش کرد؟
چون بعد از مدتی خود به خود خراب شده و هیچ جایی هم دستکاری نکردم و دلم برا این همه مطلب سایت که تو 6 ماه جمع کردم میسوزه
خواهشا کمک:cry:

amin100amin

Member
والا منم جایی دست کاری نکردم
اول از فایل index.php شروع شد بعد به تک تک فایلها و ماژول های ادمین کشیده شد
از آقای بلوردی مدیر جوملای فارسی هم پرسیدم گفت برو دوباره فایل ایندکس رو بزار ولی این دفعه به کل سایت ریخته به هم و الانم میخوام جوملا رو دوباره نصب کنم که مطلبهای قبلی از بین نره

rezazero

Member
به 2 شکل میتونی انجام بدی:

1- شما جوملا رو روی یک فولدر دیگه از اول نصب کن
بعدش addon هایی که تو جوملا اولی (که الان خرابه) داشتی رو دوباره روش نصب کن
در نهایت فایل configuration.php رو باز کن و نام دیتابیس و یوزر و پسورد اونو به دیتابیس قبلی تغییر بده.

2- از دیتابیس فعلی از طریق phpmyadmin فول بکاپ بگیر
تمام فایلهای جوملا رو پاک کن و از ابتدا تو همون مسیر یک جوملا جدید با دیتابیس جدید بساز
بعدش addon هایی که تو جوملا اولی (که پاکش کردی) داشتی رو دوباره روش نصب کن
در نهایت فایل configuration.php رو باز کن و نام دیتابیس و یوزر و پسورد اونو به دیتابیس قبلی تغییر بده.

amin100amin

Member
ببخشید منظورتون از پاک کردن Adon ها اینه که قبل از نصب همه ماژول ها و کامپوننت ها رو پاک کنم بعد که جوملا رو نصب کردم دوباره نصبشون کنم و بعد از همه اینها تکلیف اینهمه مطلب سایت که گفتی بکاپ بگیرم رو چیکار کنم

Pedi7Khat

Member
شما یه بک آپ بگیر اول بعد یه جای دیگه جوملا رو نصب کن.همین کاپوننت ها و ماژول ها و ... که نصب هست هم روی اون نصب کن بعد دیتابیس این که خراب شده رو روی اون بگذار.

morsoltany

Active Member
اصل مای اس کیو ال است
اول از اون بک آپ بگیر
یک بار دوباره نصب کن
بعد هم می تونی مای اس کیو ال را ریستور کنی
هم می تونی config را عوض کنی و مشخصات مای اس کیو تل قبلی را بدی

amin100amin

Member
ممنون از همه دوستان ولی morsoltany بهترین راه رو گفت و الان مشکلم حل شده ولی یه مشکل کوچیک که هست همه ماژول ها و کامپوننت ها و ... دوبار نصب شدن

Pedi7Khat

Member
منظورش اینه که حالا سایتش درست شده با همون دیتابیس قبلی ولی هر کامپوننت 2 بار نصب شده.

جدیدترین ارسال ها

بالا