مشکل صدا در مدیا بیلدر

من 2 تا سوال دارم که اولی خیلی مهم تره
1 من برای تعدادی از آیکون هام صدا می گذارم
و در تعدادی از صفحه ها فیلم قرار دادم + دکمه های کنترل
با اینکه هم فیلم و هم صدا در سیستم خودم اجرا میشه ولی وقتی اتوران می گیرم و در رایانه های دیگران قرار میدم نه صدا اجرا می شه نه فیلم
خیلی مهمه خواهشا دقیق بگید چکار کنم؟

2 می خوام با قرار گرفتم موس (mouse over) روی یک دکمه (button) هم زمان دو تا عکس پنهان کردم رو نمایش بده
الان در قسمت (mouse over) فقط یه گزینه دارد
البته تازه کار هم هستم

6m4p_650.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
من 2 تا سوال دارم که اولی خیلی مهم تره
1 من برای تعدادی از آیکون هام صدا می گذارم
و در تعدادی از صفحه ها فیلم قرار دادم + دکمه های کنترل
با اینکه هم فیلم و هم صدا در سیستم خودم اجرا میشه ولی وقتی اتوران می گیرم و در رایانه های دیگران قرار میدم نه صدا اجرا می شه نه فیلم
خیلی مهمه خواهشا دقیق بگید چکار کنم؟

2 می خوام با قرار گرفتم موس (mouse over) روی یک دکمه (button) هم زمان دو تا عکس پنهان کردم رو نمایش بده
الان در قسمت (mouse over) فقط یه گزینه دارد
البته تازه کار هم هستم

6m4p_650.jpg
روی Page تون بجز دکمه و عکس ها یک Script اضافه کنید، منوی Object > Create > Script و بذارید روی صفحه تون.
روی اون Script دوبار کلیک کنید تا برای ویرایش باز بشه.
اولین آیکون سمت چپ که Wizard ئه رو انتخاب کنید.Action اش رو بذارید Show و زیرش به عنوان Object یکی از تصویر ها رو انتخاب کنید.
OK کنید تا ثبت بشه. یک سطر کد شبیه Show("Bitmap") نوشته میشه. زیر اون سطر باز همون آیکون Wizard رو انتخاب کنید و عکس دوم رو برای Show شدن اضافه کنید یا اصلا دستی مثل سطر اول رو تایپ کنید و فقط اسم عکس دوم رو بجاش بنویسید. حالا کد Script تون چیزی مثل اینه :
کد:
Show("Bitmap")
Show("Bitmap1")
OK اش کنید تا ثبت بشه و حالا برگردید سر دکمه تون، بجای اینکه Action ئه Show/Hide رو انتخاب کنید، Action ئه RunScript رو انتخاب کنید و به عنوان Object اون Script تون رو انتخاب کنید.
این باعث میشه که هر چند تا سطر کد توی Script تون نوشته باشید یکجا اجرا بشه.

روی Page تون بجز دکمه و عکس ها یک Script اضافه کنید، منوی Object > Create > Script و بذارید روی صفحه تون.
روی اون Script دوبار کلیک کنید تا برای ویرایش باز بشه.
خدا خیرتون بدهد
انجامش دادم فقط یه مشکلی است
وقتی موس روش قرار می گیره نمایش داده میشه و وقتی موس رو از آیکونم میبرم کنار اون تصویر هیدن نمیشه
من میخوام مثل تول تیپ باشه یعنی وقتی موس روی اون آیکون قرار می گیره هر 2 تا عکس نمایش داده بشه و وقتی موس از روی آیکونم کنار رفت هر 2 تا عکس ها هیدن بشن ( چیزی شبیه تول تیپ)

the_king

مدیرکل انجمن
خدا خیرتون بدهد
انجامش دادم فقط یه مشکلی است
وقتی موس روش قرار می گیره نمایش داده میشه و وقتی موس رو از آیکونم میبرم کنار اون تصویر هیدن نمیشه
من میخوام مثل تول تیپ باشه یعنی وقتی موس روی اون آیکون قرار می گیره هر 2 تا عکس نمایش داده بشه و وقتی موس از روی آیکونم کنار رفت هر 2 تا عکس ها هیدن بشن ( چیزی شبیه تول تیپ)
یه دونه Script دیگه روی فرم اضافه کنید و داخلش بجای دستورهای Show دستور های Hide بنویسید :
کد:
Hide("Bitmap")
Hide("Bitmap1")
این کد هر وقت اجرا بشه اون دو تا تصویر ناپدید می شوند. حالا احتیاج به لایه ای داریم که هر وقت ماوس از روی دکمه کنار رفت از روی اون لایه رد بشه.
با گزینه Object > Create > Rectangular Hot Spot یه Hot Spot بزرگتر از خود Page تون روش بکشید. طوری که اونقدر بزرگ باشه که همه قسمت های Page رو بپوشونه.
چون تازه کشیده اید بالاتر از سایر اشیاء خواهد بود، روی اون Hot Spot راست کلیک کنید و با گزینه Order > Send to Back پشت سایر اجزاء بفرستیدش تا پشت سایرین باشه و روی هیچ شیء ای رو نپوشونه.
برای این Hot Spot هم مثل اون دکمه Action ئه RunScript رو انتخاب کنید ولی بجای Object اون Script دوم رو انتخاب کنید.

من سوالم رو در چندین انجمن مطرح کردم
وفقط در این انجمن جواب گرفتم
ازتون تشکر می کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا