مشکل سخت افزاری: مادربرد، رم، هارد، Cpu یا شاید یک چیز دیگه!

m.faramarzi

New Member
قصه این مشکل کمی تولانی است:sad: اول متوجه شدم که برای روشن شدن سیستمم باید چند بار پاور رو بزنم تا روشن بشه و بعد معمولا پس از چند ثانیه خاموش می شد. بعد از چند بار روشن کردن بالاخره روشن می شد. از این وضع خسته شدم اومدم هاردمو FDISK کنم که دیدم حسابی قاطی کرد و دیگه وارد FDISK هم نمی شد. بعد از دنگ و فنگ که نمی خوام سرتونو درد بیارم یک هارد 80 خریدم ولی مشکل همچنان حل نشده است. لطفا هرنظری، هر نظری که دارین بدین:-? خیلی متشکرم.:razz:

game4u

Member
باید توضیحات بیشتری بدید دوست عزیز.خاموش شدن خود به خود کامپیوتر خودش چندید دلیل داره مثل مشکل پاور یا خوب کار نکردن فن و داغ شدن cpu .لطفا سیر تا پیاز قضیه رو تعریف کن...

m.faramarzi

New Member
متشکرم از جواب شما :) ادامه قصه از این قرار است: نصب ویندوز XP رو شروع کرم، ابتدا :D شدم. اما وقتی 31 دقیقه به پایان نصب می رسید، سیستم کاملا قفل می شد. چند بار تکرار کردم، همین مشکل تکرار شد. بعد Cpu سیستم رو برداشتم روی یک سیستم دیگه گذاشتم، ویندوز بالا اومد، مشکلی نداشت. با هارد هم همین کارو کردم یعنی روی یک سیستم دیگه هاردمو گذاشتم و ویندوز رو نصب کردم، مشکلی نداشت. بنظر خوردم مشکل یا از مادربرده یا رم:cry: . (البته اطلاعات من در مورد سخت افزار خیلی ابتداییه:sad: .بازم ممنونم:lol: .

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
همون طور که game4u گفت، به نظر من هم اشکال از پاوره.
آخه می دونی! اگه CPU مغز سیستمه، پاور هم مثل قلب کامپیوتر می مونه.
نقش پاور توی سیستم خیلی مهمه ولی برعکس خیلی از کاربرها ازش غافلن.
مثلاً اگه خود پاور مشکل دار باشه که انگار خون توی بدن انسان خوب نمی چرخه.
یا اگه پاور نتونه برق مورد نیاز CPU رو فراهم کنه، باعث می شه سیستم هنگ کنه؛ یا سرعت فن بیاد پایین؛ یا هارد کم کار بشه.
اول پاور سیستمت رو روی یه سیستم دیگه امتحان کن، بعدش یه پاور دیگه روی سیستم خودت نصب کن تا از این قسمت مطمئن بشی.
اگه حل نشد، خبرش رو به ما بده.
یا علی

m.faramarzi

New Member
افاقه نکرد.

با سلام
پاور اینو روی یک سیستم دیگه گذاشتم کار کرد بعد پاور اونو روی این سیستم گذاشتم بازم سیستمم کار نکرد. جدای از اینها رم اینو روی یک سیستم دیگه گذاشتم کار می کرد. و نیز جدای از این ها وقتی برق رو وصل می کنم، سیستم رو روشن می کنم، حتی صدای بیپ هم به گوش نمی رسد (چراغ مانیتور نارنجی می ماند و سبز نمی شود.)، بعد از چارپنج بار اجرای این کار بالاخره صدای بیپ می یاد، یعنی تازه می شه رفت داخل ستاپ سیستم یا داخل سی دی، برای نصب ویندوز و تازه بعد از این ماجراها همونطور که گفتم وقتی 31 یا 39 یا همین حدود مانده به نصب ویندوز کاملا قفل می کنه و دیگه هیچ:cry: .
نظرتون در مورد Bois، تخلیه Bois چیه؟ اگه در مورد Bois و تخلیه آن به طور کاملا ابتدایی برای من توضیح بدهید، واقعا متشکر می شم:cool: . بازم متشکرم:D .

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً
در کل Bios قسمت تنظیمات مادربورده که به صورت نرم افزاری آپدیت می شه.
خیلی از اشکالات سیستم ممکنه بر اثر تنظیمات اشتباه این قسمت و یا نیاز به آپدیت اون پیش بیاد.
واسه تخلیه Bios فقط کافیه که برق شهر رو از کیس جدا کنی و بعدش باطری مادربورد رو دربیاری و 2و3 دقیقه صبر کنی که برق مادربورد کاملاً خالی بشه.
تنظیمات Bios تا وقتی که باطری وصل باشه می مونه.
واسه رایت کردن و یا آپدیت کردن Bios، به دفترچه و CD نصب مادربوردت مراجعه کن.
به نظر من هم ریست کردن Bios ممکنه تاثیر بذاره.
یا علی

با سلام
همین طور که دوست عزیزمون animeditor گفتند بایوس از این را تخلیه می شود ولی برای مین های قدیمی اگر شما مینتون جدید باشه نمی توند با این کار بایوس را تخلیه کنید باید شما جامپر کلیر بایوس را به هم اتطال دهید تا بایوس شما تخلیه شود ومعمولا برای آپدیت بایوس نرم افزاری داخل سی دی مین هست که به طور اتوماتیک این کار را انجام می دهد ولی شما قبل از این کار داخل قسمت ستاپ مادر برد بروید و آن را لود کنید یعنی با تنظیم کارخانه برگردانیه که با اسم لود هست و سیو کنید و خارج شوید و اگر این کار را انجام دادید و جواب نداد بعد بایوس را تخلیه و بعد آپدیت کنید .
امید وارم مورد استفادتون قرار بگیرد

sina_s1365

New Member
با سلام
پاور اینو روی یک سیستم دیگه گذاشتم کار کرد بعد پاور اونو روی این سیستم گذاشتم بازم سیستمم کار نکرد. جدای از اینها رم اینو روی یک سیستم دیگه گذاشتم کار می کرد. و نیز جدای از این ها وقتی برق رو وصل می کنم، سیستم رو روشن می کنم، حتی صدای بیپ هم به گوش نمی رسد (چراغ مانیتور نارنجی می ماند و سبز نمی شود.)، بعد از چارپنج بار اجرای این کار بالاخره صدای بیپ می یاد، یعنی تازه می شه رفت داخل ستاپ سیستم یا داخل سی دی، برای نصب ویندوز و تازه بعد از این ماجراها همونطور که گفتم وقتی 31 یا 39 یا همین حدود مانده به نصب ویندوز کاملا قفل می کنه و دیگه هیچ:cry: .
نظرتون در مورد Bois، تخلیه Bois چیه؟ اگه در مورد Bois و تخلیه آن به طور کاملا ابتدایی برای من توضیح بدهید، واقعا متشکر می شم:cool: . بازم متشکرم:D .

سلام من فکر میکنم یک سری از قطعاط شما اصطلاحا match نیستند (هماهنگ)

m.faramarzi

New Member
با تشکر از همه

مشکل از Match بودن سیستم نیست، چون قبلا کار می کرده.
مین رو جدا کردم دادم برای تعمیر بعد از مدتی انتظار و بدقولی طرف و غیره و ذالک گرفتمش و نصب کردم و ویندوز و نصب کردمو و بــــــــــــله، درست شده بود. اما پرسیدم که مشکلش چی بوده، آقا نمی دونست، چون برای تعمیر داده بود به یکی دیگه و اون هم داده بود به یکی دیگه، خلاصه منظورم اینکه آخرم تو خماریش موندمو نفهمیدم مشکل از چیه.
از همه متشکرم.

جدیدترین ارسال ها

بالا