مشکل زووم zoom در کارل دراو X5

سلام به دوستان و اساتید گرامی

من مشکلی دارم و آن این است که در کارل x5 وقتی با اسکرول موس زووم میکنم بازووم در x4 تفاوت دارد
و در وسط قرار نمیگیرد و خیلیی اعصابم را خورد کرده

آیا میتوان زووم را مانندورژن x4 کرد یا باید از خیر x5 بگزرم؟؟

لطفا راهنماییم نمایید
منتظر پاسختان هستم
یا حق

آیا هیچ کس از ورِن x5 استفاده نمیکند؟؟
آیا برای شما هم زووم متفاوت است؟؟
من فقط به این دلیل نمیتوانم استفاده کنم .
لطفا یکی راهنماییکند

سپاس

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
سلام
من هم از x3 و هم از x5 استفاده میکنم. ولی با این مشکل مواجه نشدم و زوم درست در وسط صفحه انجام می گیره.

موفق باشید
مهدی

سلامی مجدد
بنده آخرین ورژن x5 را نصب کردم اما دیدم که مشکل پا برجاست
شاید متوجه دقیق سخنان من نشدید . یک مثال

در x4 در یک صفحه بر روی یکی از کارها که در گوشه پایین قرار دارد با اسکرول موس یک بار زوم کنید، خواهید دید که نشانگر موس و آن کار مربوطه که در گوشه صفحه قرار داشتند دقیقا در وسط صفحه قرار میگیرد
اما در ورژن x5 همین کار را انجام دهید خواهید دید که آن کار در همان قسمت کم کم بزرگ میشود
این برای آنانی که با ورژن های قدیمی تر کار میکرده اند و در تمامی آنها به همان منوال بود و در ورژن 5 تغییر یافته سخت و ناراحت کننده است

آیا در آپشن ها و تنظیمات کارل گزینهای برای تغییر این حالت زوم وجود ندارد؟؟
اگر ممکن است پیگیری نمایید
منتظر پاسخ شما اساتید هستم
یاحق

Alex2005

Member
این مشکل در x5 هست و ایراد از برنامه شما نیست. الانم x5 در دسترس ندارم که تست کنم و راه حل رو بهتون بگم.

legendarp

Well-Known Member
ببین دوست عزیز
توی این ورژن رابط کاربری رو عوض کردند که راحت تر بشه
{ندتا راه داری من از همین دیفالت خود کرل استفاده می کنم و خیلی خوبه مشکلی ندارم با فشاردادن ویل موس می تونی یه چهار جهت درست کنی صصفحه رو هدایت کنی واسه این همه که حتما بیاد وسط صحه باید مختصات موس رو کمی تغیر بدی تا توی زوم درست بیاد که از نظر من مشکلی نست کار بهاش راحت هر جا موس باشه موس رو مرکز قرار می ده نه شکل رو موس رو مرکز قرار می ده و زوم می کنه
---------
اما توی منوی tool گزینه option می توین بری و از اون منوی toolbox و سپس آخرین گزینه اش که نوشته zoom hand و اونجا می تونی تنظیمات قسمت رو زوم رو به صورت دلخواه خودت که راحتی تنظیم کنی که البته آپشنهای زیاد هم نداره
امیدوارم کارت راه بیوفته

ببین دوست عزیز
توی این ورژن رابط کاربری رو عوض کردند که راحت تر بشه
{ندتا راه داری من از همین دیفالت خود کرل استفاده می کنم و خیلی خوبه مشکلی ندارم با فشاردادن ویل موس می تونی یه چهار جهت درست کنی صصفحه رو هدایت کنی واسه این همه که حتما بیاد وسط صحه باید مختصات موس رو کمی تغیر بدی تا توی زوم درست بیاد که از نظر من مشکلی نست کار بهاش راحت هر جا موس باشه موس رو مرکز قرار می ده نه شکل رو موس رو مرکز قرار می ده و زوم می کنه
---------
اما توی منوی tool گزینه option می توین بری و از اون منوی toolbox و سپس آخرین گزینه اش که نوشته zoom hand و اونجا می تونی تنظیمات قسمت رو زوم رو به صورت دلخواه خودت که راحتی تنظیم کنی که البته آپشنهای زیاد هم نداره
امیدوارم کارت راه بیوفته
سلام دوست من
واقعا از شما ممنونم بالاخره با راهنمایی شما بعد از مدتها درگیری مشکلم حل شد
در همان قسمتی که فرمودید تیک گزینه Center mouse when zooming with the mouse wheel را زدم و زوم مانند ورژن های گذشته شد

باز هم سپاسگذارم

جدیدترین ارسال ها

بالا