مشکل ذخیر بعضی از صفحات وب توسط نرم افزار idm

Mi▬Mi

New Member
سلام
بعضی مواقع وقتی از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر برای دانلود و ذخیر صفحه وبی استفاده می شه بعد از ذخیره و اجرای مجددش با صفحه ای پر از متون ناخوانا و عجیب و غریب رو برو می شم مثل:

گام دوم : طراحی یک شکل با اسکریپت
گام سوم : کشیدن خطوط با اسکریپت
گام چهارم : طراحی یک دای

52c3ff98a6ac.jpg

چطور می شه این مشکل رو حل کرد (البته لطفا نگید که به جای استفاده از IDM از خود مرورگر استفاده کن چراکه مسئله بیشتر برای ذخیره های انبوه و استفاده از قابلیت گربر IDM هست)
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
بعضی مواقع وقتی از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر برای دانلود و ذخیر صفحه وبی استفاده می شه بعد از ذخیره و اجرای مجددش با صفحه ای پر از متون ناخوانا و عجیب و غریب رو برو می شم مثل:

گام دوم : طراحی یک شکل با اسکریپت
گام سوم : کشیدن خطوط با اسکریپت
گام چهارم : طراحی یک دای

52c3ff98a6ac.jpg

چطور می شه این مشکل رو حل کرد (البته لطفا نگید که به جای استفاده از IDM از خود مرورگر استفاده کن چراکه مسئله بیشتر برای ذخیره های انبوه و استفاده از قابلیت گربر IDM هست)
ممنون

احتمالا مساله ذخیره کردن نیست، موقعی که فایل ذخیره شده رو باز می کنید در مرورگر تون Character Set مناسب تنظیم نشده. معمولا یکی از سه حالت UTF-8 و (UTF-16 (Unicode
و (Arabic (Windows-1256 است.
در مرورگر FireFox کلید Alt را فشار دهید، منوی View گزینه Character Encoding
در مرورگر Opera کلید Alt را فشار دهید، منوی Page گزینه Encoding
در مرورگر Internet Explorer کلید Alt را فشار دهید. منوی View گزینه Encoding
در مرورگر Chrome کلید Alt و سپس Enter را فشار دهید. منوی Tools گزینه Encoding

Mi▬Mi

New Member
احتمالا مساله ذخیره کردن نیست، موقعی که فایل ذخیره شده رو باز می کنید در مرورگر تون Character Set مناسب تنظیم نشده. معمولا یکی از سه حالت UTF-8 و (UTF-16 (Unicode
و (Arabic (Windows-1256 است.
در مرورگر FireFox کلید Alt را فشار دهید، منوی View گزینه Character Encoding
در مرورگر Opera کلید Alt را فشار دهید، منوی Page گزینه Encoding
در مرورگر Internet Explorer کلید Alt را فشار دهید. منوی View گزینه Encoding
در مرورگر Chrome کلید Alt و سپس Enter را فشار دهید. منوی Tools گزینه Encoding

سلام
ممنون،
بله، دقیقا مشکل از utf-8 هست و زمانی که انکودینگش رو به utf-8 تغییر می دم مشکل حل می شه اما مشکل اینه که چرا وقتی صفحه رو از طریق مرورگر ذخیر می کنم مشکل utf-8 نداره اما اگه از IDM اقدام به ذخیره صفحه وب می کنم با مشکل برمی خورم؟

Mi▬Mi

New Member
سلام
ممنون،
بله، دقیقا مشکل از utf-8 هست و زمانی که انکودینگش رو به utf-8 تغییر می دم مشکل حل می شه اما مشکل اینه که چرا وقتی صفحه رو از طریق مرورگر ذخیر می کنم مشکل utf-8 نداره اما اگه از IDM اقدام به ذخیره صفحه وب می کنم با مشکل برمی خورم؟

فهمیدم، ظاهرا این نوع صفحات نوع انکودینگ utf-8 رو توی خود صفحه موردنظر قید نکردن و اون رو توی یه فایل دیگه (مثل یه استایل CSS) قرار دادن و صفحه utf-8 رو از اون فایل می گیره چراکه وقتی صفحه مذکور رو از طریق خود مرورگر اما به صورت web page only ذخیره می کنم باز مشکل مذکور ظاهر می شه
حالا چه کنم که IDM اون فایل رو هم از طریق گربر دانلود بکنه؟

the_king

مدیرکل انجمن
فهمیدم، ظاهرا این نوع صفحات نوع انکودینگ utf-8 رو توی خود صفحه موردنظر قید نکردن و اون رو توی یه فایل دیگه (مثل یه استایل CSS) قرار دادن و صفحه utf-8 رو از اون فایل می گیره چراکه وقتی صفحه مذکور رو از طریق خود مرورگر اما به صورت web page only ذخیره می کنم باز مشکل مذکور ظاهر می شه
حالا چه کنم که IDM اون فایل رو هم از طریق گربر دانلود بکنه؟

IDM خودش فایل HTML رو پردازش نمی کنه، شخصا باید لینک اون فایل css رو برای دانلود بهش بدید.
IDM یک نرم افزار مدیریت دانلود عمومی ئه، برای دانلود صفحات وب نرم افزار های تخصصی وجود داره.
چرا از نرم افزار های دانلود سایت مثل HTTrack Website Copier استفاده نمی کنید؟

جدیدترین ارسال ها

بالا