Fa مشکل در Compile پروژه! (لطفا کمک کنید، خیلی اضطراریه)

shenashir

New Member
سلام خدمت همه دوستان
تشکر بابت همه راهنماییهای قبلیتون.:oops:
اینو بگم که من کلا 15 روزه دارم مالتی مدیا کار میکنم و آشنایی هم در حد اطلاعات سایته و چیزیایی که اینجا خوندم و فایل پی دی اف آموزشی که بود.
تو عکس زیر سعی کردم مشکلم رو توضیح بدم اگر مفهوم نبود پایینترش توضیحاتی رو نوشتم. ممنون میشم مشکل رو حل کنید.:sad:

Untitled-1.jpg

سلام من با این مشکل چیکار کنم؟
1- من عکسهایی رو که استفاده کردم همه اکسترنال زدم. ولی همونطور که تو عکس بالا هست اسم عکسها رو توی کادر سمت راست گزینه ( External ) عوض نکردم.
2- عکسها همه سایز بالایی داشتن و موقع استفاده توی خود مالتی مدیا سایزشون رو کوچیکتر کردم تا جا شن. تو حالت Run هیچ مشکلی نیست ولی موقعی که Compile میکنم اول دستور ردیوس سایز رو میده و باید Ok کنم و بعد هم که فایل Exe پروژه رو اجرا میکنم همه پس زمینه ها و و تصاویر حذف شدن و جز چند عکس محدود که همونا رو تکرار میکنه. در ضمن همه عکسها برگشتن به سایز اصلی و کل ترکیب کار رو هم ریختن.

لطفا راهنمایی کنید.

atpf

Active Member
سلام دوست گلم یه نمونه از پروژه رو بذارید اگه ممکنه تا مشکلتون رو رفع کنیم.
موفق باشد و سربلند:rose:

shenashir

New Member
سلام
ممنون بابت جوابتون
این یه نمونه خلاصه و کم حجم از اون مشکلیه که دارم.

میخواسم بگم
فولدر Image: عکساهای اصلی پروژه است و به صورت دستی اینجا قرار داده شدن.
فولدر Images: عکسهایی هستن که به صورت خودکار و موقع کامپایل توسط نرم افزار اینجا قرار داده شدن.

فولدر Images فقط یک عکس رو آورده در حالی که هر صفحه به ترتیب از عکس شماره 1 تا 4 توشون قرار داده شده بود.

مشاهده پیوست test.rar

اینم یه تسته.
اینه که عکسها رو پاک میکنه وفقط یکیش رو نگه میداره و تکرار میکنه دلیلش چیه؟
این عکسها همه گزینه اکسترنال براشون فعال شدن.

ــــــــــــــــــــــــــــــ
بازم ممنون

atpf

Active Member
سلام دوست گلم

untitled.JPG
همینطور که توی تصویر پیوستی مشخص کردم اشتباهی که در کار شما رخ داده اینه که نام فایل ایمیجتون توی هر چهار صفحه (برای تمام آبجکت های Bitmap) به صورت ( 01.jpg) مشخص شده، خب با این کار در واقع فقط فایلی که اسمشو دادید توی پروژه تون به کار گرفتید و وقتی کلید ها رو می زنید فقط همون تصویر توی شی ء Bitmap لود میشه و تصویر عوض نمیشه. مسلما برای رفع این مشکل شما باید اسم فایل ها رو در شیء Bitmam در هر صفحه رو همون اسمی بذارید که می خواید لود بشه. (مثلا: صفحه1: 01.jpg / صفحه 2: 02.jpg و...)

و اما مشکل دیگه ای که پیش میاد براتون و خودتون هم مطلعید این که اندازه ی عکس ها تغییر میکنه و این امر هم به این خاطر هستش که شما وقتی یک به صورت اکسترنال لود می کنید فایل در اندازه واقعی خودش لود میشه و کاری به تنظیمات از پیش تعیین شده مربوط به اندازه شی ء Bitmap نداره. (البته میشه با کد نویسی این مشکل رو حل کرد ولی یه جورایی لقمه از پشت گردن گذاشتنه).

پیشنهادات من به دوست عزیزم:

1- من نمونه رو براتون اصلاح کردم و اینجا گذاشتم. ( استفاده از دستور ReplaceImage)

مشاهده پیوست test1.zip

2- در صورتی که می خواید یه آلبوم عکس بسازید با این کار، بهتون پیشنهاد می کنم که:

الف) نمونه آلبوم رو از همین فروم دانلود کنید.
ب) یه آلبوم HTML یا Flash با نرم افزار های دیگه بسازید و توی پروژه تون بکار ببرید.

پیروز و سر بلند باشید :rose:

آخرین ویرایش:

shenashir

New Member
سلام دوست گلم

مشاهده پیوست 97055
همینطور که توی تصویر پیوستی مشخص کردم اشتباهی که در کار شما رخ داده اینه که نام فایل ایمیجتون توی هر چهار صفحه (برای تمام آبجکت های Bitmap) به صورت ( 01.jpg) مشخص شده، خب با این کار در واقع فقط فایلی که اسمشو دادید توی پروژه تون به کار گرفتید و وقتی کلید ها رو می زنید فقط همون تصویر توی شی ء Bitmap لود میشه و تصویر عوض نمیشه. مسلما برای رفع این مشکل شما باید اسم فایل ها رو در شیء Bitmam در هر صفحه رو همون اسمی بذارید که می خواید لود بشه. (مثلا: صفحه1: 01.jpg / صفحه 2: 02.jpg و...)

و اما مشکل دیگه ای که پیش میاد براتون و خودتون هم مطلعید این که اندازه ی عکس ها تغییر میکنه و این امر هم به این خاطر هستش که شما وقتی یک به صورت اکسترنال لود می کنید فایل در اندازه واقعی خودش لود میشه و کاری به تنظیمات از پیش تعیین شده مربوط به اندازه شی ء Bitmap نداره. (البته میشه با کد نویسی این مشکل رو حل کرد ولی یه جورایی لقمه از پشت گردن گذاشتنه).

پیشنهادات من به دوست عزیزم:

1- من نمونه رو براتون اصلاح کردم و اینجا گذاشتم. ( استفاده از دستور ReplaceImage)

مشاهده پیوست 97058

2- در صورتی که می خواید یه آلبوم عکس بسازید با این کار، بهتون پیشنهاد می کنم که:

الف) نمونه آلبوم رو از همین فروم دانلود کنید.
ب) یه آلبوم HTML یا Flash با نرم افزار های دیگه بسازید و توی پروژه تون بکار ببرید.

پیروز و سر بلند باشید :rose:

خیلی ممنون.
:wink:[HTMLS][/HTMLS]
حجم کلی کار با همه اطلاعات تصویری و فیلم و متن و فایل EXE کامپایل شده، رو هم شدن 212 مگ.
سوالم برا وقتی بود که بخوام عکسا رو اکسترنال کنم. ولی اگه اینترنال کار کنم ایرادی پیش میاد؟ یعنی این حجم فایل برای رایت روی سی دی و تکثیر مشکلی برای لود شدن داره یا نه؟

نکته اینکه: همین الان از منوی Effect گزینه make new original را استفاده کردم، عکسه سایز جدید رو به عنوان سایز خودش توی خروجی در نظر گرفت.
بازم ممنون بابت راهنماییتون.

atpf

Active Member
سوالم برا وقتی بود که بخوام عکسا رو اکسترنال کنم. ولی اگه اینترنال کار کنم ایرادی پیش میاد؟ یعنی این حجم فایل برای رایت روی سی دی و تکثیر مشکلی برای لود شدن داره یا نه؟

آره خب دوست من شما اگه این حجم رو اینترنال کارکنید براحتی پروژه تون هنگ میکنه.

نکته اینکه: همین الان از منوی Effect گزینه make new original را استفاده کردم، عکسه سایز جدید رو به عنوان سایز خودش توی خروجی در نظر گرفت.

در این مورد هم باید بگم که حق با شماست ( با این کار در واقع یه ادیت روی سایز تصویرتون صورت میگیره)، البته اگر جایی نیاز به زوم کردن عکس داشته باشید، عکستون اون کیفیت اصلی رو نداره چون ابعادش کوچک شدن در پروژه شما.

بازم ممنون بابت راهنماییتون.
ممنونم، موفق و پیروز و سربلند باشید.:rose:

shenashir

New Member
در این مورد هم باید بگم که حق با شماست ( با این کار در واقع یه ادیت روی سایز تصویرتون صورت میگیره)، البته اگر جایی نیاز به زوم کردن عکس داشته باشید، عکستون اون کیفیت اصلی رو نداره چون ابعادش کوچک شدن در پروژه شما.
یعنی اگه زوم نخواد مشکلی پیش نمیاد؟ چون زوم ندارم

جدیدترین ارسال ها

بالا