مشکل در کرک وی ری 2009

ddasad

New Member
سلام...من وی ری رو برای 3dmax 2009 نصب کردم و فایل های کرک رو هم در جاهای خودشون کپی کردم...ولی وقتی در برنامه تری دی متریال وی ری رو انتخاب میکنم تکسچر رو نشون نمیده و فقط سیاه نشون میده؟؟

لطفا کمک کنید و اگه فایل خاصی تو کرک نیاز هست برای دانلود بزارید...

ali_118

کاربر VIP
احتمالا شما قبلش وی ری رو به عنوان موتور رندر انتخاب نمیکنید

اگه همینطوره این کار باید انجام بشه:

Render Setup رو باز کنید (F10)
از پایینترین قسمت (Assign Renderer)، روی دکمه ی مقابل Production کلیک کنید و از اون لیست V-Ray رو انتخاب کنید.

ddasad

New Member
ممنون اون کارو نکرده بودم...انجام دادم و حالا چنتا از اونا درست شد...ولی همچنان بعضی از متریال هاش تکسچر نداره!!! سیاه نشون میده!! اینا رو چیکار کنم؟؟ بعد یه ارور هم مربوط به وی ری از وقتی ویندوز بالا میاد ظاهر میشه...نوشته:CodeMeter or WIBU-KEY runtime system is not installed!
چه چیزی مگه باید نصب کنم؟؟

Ultra3D

Well-Known Member
WIBU-KEY یک برنامه جانبی برای سریال نامبر وی ری هست که نمی خواد نصبش کنی

اگه تکسچر ها نشون داده نمی شه و سیاه نشون داده می شه برای اینه که مکس نمی شناسشون و باید تکحسچر های اون متریالت رو Add path کنی

ddasad

New Member
آقا دمت گرم از راهنماییت...ولی اونو نصب هم که نکرده بودم این ارور رو میداد...به هر حال با این حال که ارور میده بالا میاد و کار میکنه...ولی گلاب به روتون اگه بگید چه جوری add path کنم دیگه منو شرمنه میکنید...:D
:rose:

Ultra3D

Well-Known Member
تو نوار ابزار بالایی این مسیر رو برو
customize > configure user path > External files

بعد Add رو می زنی که یک باروزر باز می شه وباید بری و پوشه ای که تو اون تکسچر های متریالت هست رو انتخاب کن و بعد تمومه !

متریالت رو یک بار refresh کن و یا مکس رو ریست کن تا تکسچرهات تو متریال ادیتور دیده بشه

ddasad

New Member
آقا دستت درد نکنه...همین کارا رو انجام دادم درست شد....مرسی...

vrey

New Member
سلام خدمت دوستان.من vrey نصب کردم با کرک کامل ولی وقتی برنامه رو اجرا می کنم و تو قسمت متریال میرم تمام ابجکتها کند ظاهر میشن. سیستمم خوب هست در ضمن انواع ویندوز رو هم نصب کرم وانواع 3d2009 رو هم همینطور.2009 vrey man Vray 1.5 SP2 for Max هست.هرکی می دونه خواهشن کمک کنه دمتون گرم .

جدیدترین ارسال ها

بالا