مشکل در چاپ

NAJVA123

Member
سلام دوستان
من یه سربرگ برا ییه شرکت طراحی کردم الان که اون رو در پسوندهای مختلف برای چاپ امتحان کردم مشکل داره یعنی اون عکسای رو که با opacity پایین اعمال شده چاپ نمی شه
میشه منو راهنمایی کنید چکار کنم منظورم عکسهای هست که به عنوان زمینه توی صفحه محو شده
پسوندهای رو که امتحان کردم gif,bmp,jpg.psd
ممنون از تمامی دوستان

Hamid_ahmadi

Well-Known Member
برای کار چاپ که بهترین فرمت tiff هست که فکر میکنم اونو امتحان نکردی

ولی این موردی که شما میگین فکر نمیکنم هیچ ربطی به فرمت داشته باشه
بیشتر به خود دستگاه و درصد رنگی که روی کاغذ میگذاره مربوط میشه

arman665

Member
سلام.
دوست عزيز اگه كارتون رو اينجا بگذاريد و دور چيزهايي كه مد نظرتون هست مشخص كنيد شايد بهتر بتونيم راهنماييتون كنيم.
موفق باشيد.:)

Mahdi

کاربر متخصص انجمن بُرداری
فرمت خودتون رو tiff انتخاب كنيد و مد رنگي رو CMYK و اگر از فيلم و زينك ديجيتال (پليت) براي چاپ استفاده مي كنيد درصد اپسيتي زير زمينه خود را بين 5 تا 10 و اگر از فيلم و زينك سنتي استفاده مي كنيد درجه اپسيتي را بالا 7 درصد قرار دهيد
به اين موضوع هم دقت داشته باشيد كه اگر كار شما دو تا چهار رنگ است براي زيرزمينه از رنگ تك رنگ استفاده كنيد

موفق باشيد
مهدي

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
لطفا برای سوالات مربوط به چاپ در انجمن چاپ تاپیک بزنید.

انتقال - سارا

• Like
Reactions: lpi

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام
دوست عزیز جواب شما احتمالا یک بخشی از پاسخ به سوال موجود در لینک زیر هست:

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=89055

اگر پاسخ خودتون رو نگرفتید لطفا بفرمایید تا توضیح بیشتری داده بشه.
موفق باشید
امین زردوزی

[EHSAN]

Well-Known Member
سلام
من دقيقا نميدونم مشكل چي ميتونه باشه اما ميخواستم از اساتيد بپرسم كه 300dpi نبودن كارهم ميتونه چنين مشكلي رو بوجود بياره؟

با تشكر

NAJVA123

Member
از همگی دوستان متشکرم
من هم پسوند cymk و rezolishene 300 کار کردم فرمت چی منظورت با پسوند tiff ذخیره کنم
من کارم سیاه و سفید هست
میشه بهم بگید لازم هست لایه ها را با هم marege کنم
یا نه؟

NAJVA123

Member
نتیجه

سلام امین جان ازت ممنون که به من جواب دادی من متنت رو چندین بار مطالعه کردم ولی بازم مشکلم برطرف نشد میشه بیشتر منو راهنمایی کنی .
من هنوز نحو گذاشتن عکس رو بلد نیستم یعنی نمی تونم عکسی رو که روی دستگاه خودم دارم رو چطوری آدرس بدم
معذرت می خواهم.
اگه به عکس دقت کنی می بینی که در زمینه صفحه چند تا عکس هست ولی وقتی از اون پرینت می گیرم چاپ نمی شه میشه منو راهنمایی کنی ممنون میشم
دوستان من از اینکه با شماها آشنا شدم خوشحالم

NAJVA123

Member
دوستان چرا کسی جواب نمی ده من درصد یرنت و 300dpi قرار دادم اولا که کار م پر از نقطه و پیکسل ها مشخص شد دوما درست نشد میشه به من بگید چکار کنم ممنون میشم بابا یکی منو راهنمایی کنه

[EHSAN]

Well-Known Member
اگر داري اين كارتونو با پرينتر ليزري چاپ ميكني.

منم همين مشكل رو داشتم توي تنظيمات پرينتر حالت پرينت رو بزار روي حداكثر كه معمولا 600 هستش اينجوري اگر پرينت بگيري درست ميشه. (فقط تنظيمات خود پيشفرض پرينترو دستكاري كن مثلا خودش گفته سيصد يا ششصد شما اوني كه خودش گفته انتخاب چون چون بعضي ها امكان تغيير دستي هم داره به اونا دست نزن.
اينم از عكس:
600dpi.gif

من خودم اينو امتحان كردم و درست شده. البته كارمو ميخواستم با پرينتر ليزري چاپ كنم.!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا