مشکل در وی بی

amir-yazdel

Member
ببخشید که من این موضوع را اینجا مطرح می کنم اما من یه برنامه نویس وی بی وبتدی هستم و برای تایپ فارسی در برنامه ویژوال بیسیک6 گاهی اوقات با مشکل مواجه می شوم. مثل نمایش اطلاعات در کومبو باکس
لطفاً اگر عزیزی می تونه منو راهنمایی کنه.
فقری سخت تر از نادانی و ثروتی بالاتر از خردمندی و عبادتی بالاتر از تفکر نیست. - رسول رحمت حضرت محمد(ص)

the_king

مدیرکل انجمن
کمی در مورد مشکل تان توضیح دهید.

شاید این مشکل مربوط به ANSI بودن کنترلهای اینترفیس ویژوال بیسیک باشد.
رشته های ANSI برای هر کاراکتر از یک بایت حافظه استفاده می کنند و اگر تنظیمات Regional and Language Options
و فونت مورد استفاده برای نمایش کنترل به درستی صورت نگرفته باشه، برای کاراکتر های فارسی با مشکل مواجه می شوید.
اگر از کنترلهایی که Unicode هستند (دو بایت برای هر کاراکتر) استفاده کنید مشکل فارسی نویسی هم حل می شود.

این راه حل رو بهتون پیشنهاد می کنم :
مرحله اول استفاده از کنترلهایی است که ساختار Unicode دارند. به عنوان مثال همراه Microsoft Office یک فایل dll
به نام FM20.DLL در شاخه System32 ویندوز نصب میشه که در ویژوال بیسیک قابل استفاده است.
در منوی Project ویژوال بیسیک آیتم Components را انتخاب کنید (Ctrl + T).
حالا Microsoft Forms 2.0 Object Library را تیک بزنید.
اکنون بجای کنترلهای استاندارد وِیژوال بیسیک از کنترلهایی که اضافه شده استفاده نمایید.

در مرحله دوم فونت مورد استفاده را به یک فونتی مانند Tahoma یا Arial یا Times New Roman تغییر دهید
و تنظیم Script آنرا روی Arabic قرار دهید.

اگه می خواهید در داخل متن کد برنامه تان رشته ای که شامل متن فارسی است را قرار دهید، بهتر است که از
یک مبدل استفاده کنید.
یک نمونه اش را من ضمیمه این پست کرده ام که برای خودم ساختم.
در قسمت Options این برنامه، Encode Method را روی Char Method و String Mode را روی Unicode تنظیم نمایید.
اکنون هر عبارتی که مورد نظرتان است در قسمت Input Text بنویسید و با زدن دکمه Encode آنرا بصورت یک رشته
کد گذاری شده در قسمت Output Text دریافت کنید.
چون این رشته توسط تابع CharW ویژوال بیسیک ایجاد میشه، در کدهای برنامه می توانند جایگزین متن های شما شوند.
قابلیت های این برنامه خیلی زیاده ولی در موارد خاص.

برنامه Text Encoder ضمیمه این پست شده است.

پیوست ها

• Text Encoder.zip
    40.7 کیلوبایت · بازدیدها: 18

جدیدترین ارسال ها

بالا