مشکل در نوشتن حرف "ی" و... .

javad_hosseiny

New Member
این کد مشکل به وجود میاره ! اگر از اول استفاده شه مشکلی نداره . اما این وقتی رو یه سایت که یوزر داشته باشه و یوزر های اون مثلا با ( ی مدل یونیکد ) ثبت نام کرده باشند به هیچ وجه موفق به لاگین نمیشوند .
عزیز جان دقت کنید بنده عرض کردم این کد (کد مربوط به تغییر حرف ی و ...) را می توانید در سورس های مختلف مربوطه اصلاح نمایید
و این نمونه که این تایپک به آن اشاره کرده مشکل ی در تیتر پست ها بود و بنده نیز آن را با توجه به سورس فایل posting.php با اشاره به شماره خط توضیح دادم
برای سایر موارد (مثل مشکل لوگین و یا جاهای دیگر سایت همچون جستجو و .....) می بایستی فایل مربوطه را اصلاح کنید (با اصلاح همان خط کد ارائه شده در فایل مربوطه)
والا این اصلاح این فایل (posting.php) هیچ ربطی به بخش لوگین ندارد که بخواهد برای آن مشکل ایجاد کند یا نکند؟
بلکه فقط اشکال وارد در بخش تیتر پست ها را اصلاح می کند
وبرای سایر فایلهای باید آن را خودتان با توجه به کد ارائه شده اصلاح کنید (که آن هم راحت و سهل الوصول هست)
فقط شما مشکل و نحوه رفع آن را می دانید دیگر کفایت می کند (کافی است تا در فایلهای مربوطه اصلاح موردنظر را انجام دهید)
به طور مثال برای اصلاح در بخش ثبت نام باید فایل profile.php را اصلاح کنید
و برای اصلاح بخش ورود کاربر فایل login.php را
و برای جستجو فایل search.php
والا برای

irmetal

Member
لطفا منو راهنمایی کنید که واسه تصحیح فایلprofile.php دنبال چی باشم؟
مثلا در فایل login.php دنبال username و password گشتم و بعد از ان خطی رو که شما فرمودین وارد کیدم البته به این صورت:
برای username
//--------------- edit username type
$username = ereg_replace('ی','í',$username);
//---------------------
و برای password
//---------------------
$password = isset($HTTP_POST_VARS['password']) ? $HTTP_POST_VARS['password'] : '';
//--------------- edit password type
و برای ویرایش فایل posting.php همونجوری که شما فرمودید عمل کردم.
//--------------- edit subject type
$subject = ereg_replace('ی','í',$subject);
//---------------------

حالا می خوام که فایل profile.php رو هم تصحیح کنم ولی نمی دونم که باید دنبال چه کلماتی بگردم.

با تشکر از آقای جواد حسینی

panahjoo

Member
javad_hosseiny گفت:
البته بعد از پست متوجه شدم که مجددا کد 1740 (که معرف حرف ی فارسی بود) تایپ شده که همان عبارت & # 1740 ; (در اینجا بصورت فاصله به فاصله عبارت را وارد کردم) به حرف ی (فارسی) تبدیل شده (توسط خود سایت)
نهایتا دقت کنید که در دستور اصلاحیه موردنظر به جای حرف ی عبارت & # 1740 ; (البته بدون فاصله و از سمت راست به چپ تایپ کنید) را وارد نمایید (جهت مشاهده نحوه صحیح می توان به سورس فایل ضمیمه مراجعه نمایید)
آقای حسینی!
حرف "ی" و "ي" را در قسمت کدها باید به این شکل وارد بشن یا به صورت کاراکترهای یونیکد &#1740؟؟

irmetal

Member
پس برای تصحیح فایل profile.php من باید اون دستور رو برای چه چیزی اجرا کنم؟
بله آقای پناهجو من بصورت یونیکد وارد کردم ولی در این صفحه چون کدهای html در این صفحه فعال است به این صورت :'ی' میفته.
حالا من تنها مشکلی که دارم اینه که نمی دونم چطور فایل profile.php رو تصحیح کنم.

javad_hosseiny

New Member
آقای حسینی!
حرف "ی" و "ي" را در قسمت کدها باید به این شکل وارد بشن یا به صورت کاراکترهای یونیکد &#1740؟؟
ی اول که به صورت فارسی است و در اطلاعات متاسفانه بصورت کد ذخیره می شود را باید بصورت کد &#1740 وارد کنید
و ی دوم که همان ی عربی است (ي) باید به صورت نرمال تایپ شود.
حالا می خوام که فایل profile.php رو هم تصحیح کنم ولی نمی دونم که باید دنبال چه کلماتی بگردم.

'includes/usercp_register.php .' را باید اصلاح کنید (موجود در شاخه include از شاخه اصلی فروم)
بدنبال متغیر username در تگ input باید باشید (البته کمی باید دقت کنید که در انتهای فایل باید اینکار رو بکنید چرا که در داخل متن چندین بار فراخوانی شده و هر کدام برای منظوری است (ثبت اولیه - اصلاح و تغییرات و ....)

javad_hosseiny

New Member
برای اصلاح بخش ثبت نام در فایل includes/usercp_register.php بعد از خط 254 که عبارت
کد:
include($phpbb_root_path . 'includes/usercp_avatar.'.$phpEx);
می باشد
عبارت ذیل را وارد نمایید:
کد:
	$username = ereg_replace('ی','ي',$username);

و برای اصلاح بخش لوگین فایل login.php موجود در روت بخش فروم را اصلاح کنید بدین صورت که بعد از خط 57 که عبارت
کد:
		$username = isset($HTTP_POST_VARS['username']) ? phpbb_clean_username($HTTP_POST_VARS['username']) : '';

عبارت ذیل را وارد نمایید:
کد:
		$username = ereg_replace('ی','ي',$username);

irmetal

Member
آقای جواد حسینی لطفا اگه میشه به این تاپیک هم نگاهی بندازین شاید شما تونستین راه حلی پیدا کنید!
بابت همه ی کمکهایی که قبلا به من و دوستان کردین هم سپاسگزارم.کاش ما هم می تونستیم چیزایی رو که به ما یاد دادید جبران کنیم!
http://forum.majidonline.com/forum138/thread53934.html

جدیدترین ارسال ها

بالا