مشکل در نصب Chessbase 16.5

SU-57

Active Member
سلام

من ویندوز 7 64 بیت دارم سرویس پک 1 و آپدیت شده با سرویس پک به اصطلاح 2 تا سال 2016 و سیستم کاملا درسته. Chessbase 16.5 نصب کردم اما وقتی روی آیکنش کلیک می کنم ابتدا میگه این فایل گم شده:

api-ms-win-core-winrt-l1-1-0.dll

بعد این فایل نسخه 32 و 64 بیت رو پیدا کردم و در مکان های مناسب قرار دادم. نسخه 32 بیت در پوشه SysWOW64 و نسخه 64 بیت در System32

بعد دوباره که روی آیکنش کلیک می کنم میگه این فایل گم شده

api-ms-win-core-winrt-string-l1-1-0.dll

و دوباره مثل قبل عمل کردم و دوباره میگه این فایل گم شده که فقط نسخه 32 بیتش مثل اینکه هست.

api-ms-win-core-winrt-error-l1-1-0.dll

بعد از قرار دادن این سه فایل وقتی روی آیکنش کلیک می کنم اون صفحه استارت بالا میاد اما بعدا یک پنجره کوچیک باز می شه که نوشته Debug و بعد خود به خود بسته می شه

DirectX9 و 10 و 11 نصب کردم و NETFramework 4.8 ولی جواب نمیده

نسخه 15.8 رو نصب می کنم اما این مشکلات رو نداره و به راحتی قابل استفاده است. حالا این فایل ها دقیقا چی هستن که حتی توی فولدر نرم افزار هم میریزم باز نرم افزار باز نمی شه. از نسخه 16 دارم روی این موضوع کار می کنم و تا الن که نسخه 16.5 اومده جواب نمیده و حالا سوال پرسیدم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

من ویندوز 7 64 بیت دارم سرویس پک 1 و آپدیت شده با سرویس پک به اصطلاح 2 تا سال 2016 و سیستم کاملا درسته. Chessbase 16.5 نصب کردم اما وقتی روی آیکنش کلیک می کنم ابتدا میگه این فایل گم شده:

api-ms-win-core-winrt-l1-1-0.dll

بعد این فایل نسخه 32 و 64 بیت رو پیدا کردم و در مکان های مناسب قرار دادم. نسخه 32 بیت در پوشه SysWOW64 و نسخه 64 بیت در System32

بعد دوباره که روی آیکنش کلیک می کنم میگه این فایل گم شده

api-ms-win-core-winrt-string-l1-1-0.dll

و دوباره مثل قبل عمل کردم و دوباره میگه این فایل گم شده که فقط نسخه 32 بیتش مثل اینکه هست.

api-ms-win-core-winrt-error-l1-1-0.dll

بعد از قرار دادن این سه فایل وقتی روی آیکنش کلیک می کنم اون صفحه استارت بالا میاد اما بعدا یک پنجره کوچیک باز می شه که نوشته Debug و بعد خود به خود بسته می شه

DirectX9 و 10 و 11 نصب کردم و NETFramework 4.8 ولی جواب نمیده

نسخه 15.8 رو نصب می کنم اما این مشکلات رو نداره و به راحتی قابل استفاده است. حالا این فایل ها دقیقا چی هستن که حتی توی فولدر نرم افزار هم میریزم باز نرم افزار باز نمی شه. از نسخه 16 دارم روی این موضوع کار می کنم و تا الن که نسخه 16.5 اومده جواب نمیده و حالا سوال پرسیدم
این فایل ها با ویندوز 8 معرفی شدند و به همین جهت جزو فایل های API ویندوز 7 نیستند، ارتباطی با DirectX و NET Framework. و ... ندارند.
جزو معماری WinRT هستند که در API ویندوز 8 به بعد وجود داره و یک بسته نرم افزاری الحاقی و نصب کردنی نیستند. برخی نرم افزار ها مثل Andy Android Emulator و Microsoft Web Tools موقع نصب این فایل ها رو همراه فایل های خودشون دارند که لابد بهش نیاز دارند، اما به این معنی نیست که با کپی کردن این فایل ها همه قابلیت های اون dll ها فعال میشه چون اساس WinRT صرفا در ویندوز 8 به بعد وجود داره، در ویندوز 7 کار نمی کنه.
اگر برنامه ای به این dll ها نیاز داره ولی در Setup خودش نیست، فرض رو بر این قرار داده که نسخه ویندوز 8 به بعد ئه.

جدیدترین ارسال ها

بالا