[سوال] مشکل در مورد نصب ویندوز xp روی لپ تاپ

سلام دوستان
ممنون از شما در مورد پست قبلی که در مورد راهنمایی لپ تاپ بود.من یک لپ تاپ MSI CX620 گرفتم.

حالا مشکلم این است که وقتی می خواهم ویندوز xp را نصب کنم با صفحه آبی مرگ رو به رو می شوم.در اینترنت تحقیق کردم و متوجه شدم که هارد ساتا که روی لپ تاپ است رو باید به ویندوز به شناسونیم و با استفاده از نرم افزار nlite و غیره.

حالا مشکل من این است که نمی توانم درایور sata لپ تاپم رو پیدا کنم.در سایت msi جستجو کردم به نتیجه ای نرسیدم.
حالا می تونید به من کمکی بکنید؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
ممنون از شما در مورد پست قبلی که در مورد راهنمایی لپ تاپ بود.من یک لپ تاپ MSI CX620 گرفتم.

حالا مشکلم این است که وقتی می خواهم ویندوز xp را نصب کنم با صفحه آبی مرگ رو به رو می شوم.در اینترنت تحقیق کردم و متوجه شدم که هارد ساتا که روی لپ تاپ است رو باید به ویندوز به شناسونیم و با استفاده از نرم افزار nlite و غیره.

حالا مشکل من این است که نمی توانم درایور sata لپ تاپم رو پیدا کنم.در سایت msi جستجو کردم به نتیجه ای نرسیدم.
حالا می تونید به من کمکی بکنید؟

توصیه می کنم که ویندوز XP رو روی لپ تاپ های مدرن نصب نکنید.
گمان نمی کنم برای شناسوندن هارد ساتا نیازی باشه که کار خاصی انجام بدهید، مادربورد روی لپ تاپ تون زحمت
اینکار رو می کشه. صرفا بایستی EHCI رو در لپ تاپ تون غیر فعال کنید تا ویندوز XP تون دچار مشکل نشه.

برای نصب کردن و اجرا کردن ویندوز های XP بایستی قبل از هر چیز موقع روشن شدن سیستم وارد BIOS شوید
(در اکثر مادربورد ها با فشردن کلید DEL یا F2 در هنگام بوت شدن سیستم) و تنظیم EHCI رو در گزینه ها پیدا کرده
و از حالت فعال (Enabled) به غیر فعال (Disabled) تغییر بدهید. البته موقع اجرا کردن ویندوز های Vista و 7 احتمالا
ناچار به تغییر مجددش به Enabled هستید.

دوست عزیز
ممنون از پاسخ شما.مشکلم حل شد.xp رو نصب کردم اما یکی از درایورهاش support نمی شه.

حالا اول این که من از کجا متوجه شوم که می توانم seven 64bit روی لپ تاپم نصب کنم.منظورم این است از کجا متوجه شوم که cpu من 64bit را support می کند.
دوم این که حالا من اون گزینه مذکور رو enable کردم و می خواهم win7 نصب کنم.اما در قسمت expanding windows files با پیغام خطای مبنی بر اینکه فایل های ویندوز را نمی تواند بخواند و مشکلی وجود دارد رو به رو می شوم.

مشکل چیست؟

the_king

مدیرکل انجمن
دوست عزیز
ممنون از پاسخ شما.مشکلم حل شد.xp رو نصب کردم اما یکی از درایورهاش support نمی شه.

حالا اول این که من از کجا متوجه شوم که می توانم seven 64bit روی لپ تاپم نصب کنم.منظورم این است از کجا متوجه شوم که cpu من 64bit را support می کند.
تردید نکنید، روی لپ تاپ MSI CX620 شما یک پردازنده Intel Core i3 یا Intel Core i5 نصب شده که هر دو
از سیستم عامل های 64 بیتی پشتیبانی می کنند.

دوم این که حالا من اون گزینه مذکور رو enable کردم و می خواهم win7 نصب کنم.اما در قسمت expanding windows files با پیغام خطای مبنی بر اینکه فایل های ویندوز را نمی تواند بخواند و مشکلی وجود دارد رو به رو می شوم.

مشکل چیست؟
برای نصب ویندوز از DVD و درایو داخل لپ تاپ استفاده می کنید؟ احتمالا DVD مورد نظر کثیف است و یا خش دارد.
درایو های CD / DVD لپ تاپ ها ذاتا بسیار حساس و نازک نارنجی هستند، با بعضی از انواع CD / DVD ها هم کلا
مشکل دارند.
اگر با تمیز کردن DVD مشکل حل نشد روی یک DVD از مارک دیگری کپی اش کنید و آن DVD جدید را امتحان کنید.

نه دوست عزیز
cd لپ تاپ فقط درایور ها رو داره و recovery
برای نصب ویندوز 7 از یک DVD دیگر استفاده می کنم.اما تمیز هست و خش ندارد.

حالا اگر محتویاتش رو روی یک DVD دیگر کپی کنم درست می شود؟

the_king

مدیرکل انجمن
نه دوست عزیز
cd لپ تاپ فقط درایور ها رو داره و recovery
برای نصب ویندوز 7 از یک DVD دیگر استفاده می کنم.اما تمیز هست و خش ندارد.

حالا اگر محتویاتش رو روی یک DVD دیگر کپی کنم درست می شود؟

به احتمال زیاد بله، چون موقع نصب ویندوز عدم امکان خواندن یک فایل مربوط به DVD ROM و DVD Drive است.

جدیدترین ارسال ها

بالا