مشکل در مودلینگ

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
با سلام
من یه مشکلی تو مدلینگ ساختمون دارم.3بعدی طرحو تو autocad زدم میخواستم یه قسمتو slice کنم یعنی برش بدم تا شکلم یه دو قسمت تقسیم بشه که بتونم به هر کدوم یه متریال بدم ولی متاسفانه هر کاری کردم نشد.تو مکس راهی هست من این کارو بکنم؟؟؟یعنی شکل مورد نظرمو به دو قسمت تقسیم کنم که هر قسمت یه متریال بگیره.یه راهی بود که یه خط بین حجم میکشیدی ولی یادم رفته :cry: ممنون میشم کمکم کنید

:Mohsen:

کاربر باتجربه
خوب یه عکس بزار تا بهتر بشه راهنمایی کرد
نمیدونم مشکلت با slice چیه
ولی اگه جواب نمیده با گزینه cut خودت دستی Edge بکش

مدیر انجمن‌ها
تو این کار این مشکل برام پیش اومده نمیشه شکلو برش داد ،بورش عمودی میشه ولی افقی نه مربوط به ucs هم نبود مشکل.اینم از عکس
داخل خطهای زرد باید یه متریال جداگانه داشته باشه که با slice نشد.تو مکس میشه کاری کرد؟؟؟

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    387 کیلوبایت · بازدیدها: 18

مدیر انجمن‌ها
برو به ساب آبجکت شماره ی 2 (ادج) و بعد اسلایس کن
با سلام
با سلام
فرخ جان slice میکنم یه خط چین میندازه ولی جدا نمیشه یعنی بازم حجمو کلی میشناسه به عنوان یه سطح جداگانه نمیشناسه
راستی ساب آبجکت شماره 2 همون editable poly دیگه نه؟!

آخرین ویرایش:

ynh3d

New Member
من که نفهیمدم سوالت چیه .

من دقیقا نفهمیدم سوالت چیه .
خوب برای slice یک مدی فایر هست ولی بقیه اش رو نفهمیدم چی می گی .. :-?

pclord

کاربر متخصص
مشکلش حل شد.اون پلاگینی که گذاشتم،خیلی بهتر و قویتر از مدیفایر خود مکس هست.

موفق باشید.

مدیر انجمن‌ها
من یکی که کاری نکردم!
خوب حالا مشکل چجوری حل شد؟!
سلام
شرمنده چند روز بود نتونستم بیام چون سایت همش database error میداد که خیلی جالبه حل مشکل همچین سایتی نباید زیاد طول بکشه که از شانس من...(قابل توجه مدیریت)
و اما حل مشکلم.از راهی که فرخ گفت استفاده کردم.cut جالب بود ولی به دلیل اینکه حجم کار یکم کجکی بود و وقتم کم بود ازش استفاده نکردم.در مورد پلاگینم بعد نصب پیداش نکردم!!!!:-?
به هر حال دم تمام مجید آنلاینا گرم

pclord

کاربر متخصص
اون پلاگین بعد از نصب به لیست مدیفایر ها اضافه میشه.
موفق باشید.

Ultra3D

Well-Known Member
خوب چرا cut؟؟؟
از quick slice استفاده کن و از هر جا که خاصتی خط بکش که همه آبجکت رو تو همون راستا خط می ندازه بعد با polygon اون نیم قسمت رو انتخاب کن و detach to clone کن که از اون قسمت در واقع یک کپی می زنه
بعد اون قسمتی که ازش کپی زدی رو انتخاب کن و پاکش کن که با اون یکی (کپی) قطی نشه
حالا دوتا آبجکت جداگانه داری!!

جدیدترین ارسال ها

بالا