مشکل در لود شدن فتوشاپ به علت فونت زیاد

M.amin.r

Active Member
با سلام

من تویه پوشه فونتم 4500 فونت دارم
حالا مشکلی پیدا کردم و اونم اینه که فتوشاپم دیر بالا میاد خیلی دیر همش هم کامپیوتر داره هاد رو میخونه و چراغ هارد روشن هست

همهی اینها به کنار اگه یه موقع روی ابزار type هم کلیلک کردی تا 10 دقیقه همیجوری هارد رو میخونه و هیچ کاری نمیشه کرد

قبلاکه فونت هام کم بود این مشکل رو نداشتم
اضافه کنم که photoshop cs3 هست و کارت گرافیک و رم هم هر دو 1gig هست و ویندوزم هم 7

برای حل این مشکل باید چیکار کنم؟؟؟

چیکار کنم که فقط یه رسری فونت ها رو لود کنه

من نمیخوام فونت ها مو پاک کنم
چون بهشون احتیج دارم

راهنمایی کنید

hamid

Well-Known Member
Ctrl+K رو بزن بعد حجم اشغالی رم رو کم کن فکر کنم مشکلت حل شه

1266769156.png

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نه با کم کردن و دستکاری قسمت Performance درست نمیشه!

مشکل شما دقیقا از تعداد زیاد فونتهاست. آخه دوست عزیز 4500 تا فونت رو میخواید چیکار!!؟ :دی

معمولا کار درست اینه که شما حداکثر 400-500 تا فونت ضروری روی سیستم داشته باشید و
بقیه ی فونتها رو فقط در مواقع ضروری نصب کنید و بعد از اینکه کار باهاشون تموم شد دوباره پاک کنید.

فونت زیاد نه تنها باعث دیر لود شدن و مشکل در اجرای فتوشاپ میشه ، بلکه اجرای خود ویندوز رو هم
به تاخیر میندازه و باعث دیر لود شدن ویندوز میشه.

چون فکر کنید که هر بار که شما روی ابزار Text کلیک میکنید فتوشاپ باید یکبار تمام فونتهای پوشه ی
فونت رو مرور کنه!! حالا حدس بزنید مرور کردن 4500 تا فونت یعنی چی؟!

M.amin.r

Active Member
نه با کم کردن و دستکاری قسمت performance درست نمیشه!

مشکل شما دقیقا از تعداد زیاد فونتهاست. آخه دوست عزیز 4500 تا فونت رو میخواید چیکار!!؟ :دی

چیکار کنیم عشق فونتیم
تازه 6 تا فونت هم خودم طراحی کردم

معمولا کار درست اینه که شما حداکثر 400-500 تا فونت ضروری روی سیستم داشته باشید و
بقیه ی فونتها رو فقط در مواقع ضروری نصب کنید و بعد از اینکه کار باهاشون تموم شد دوباره پاک کنید.

فونت زیاد نه تنها باعث دیر لود شدن و مشکل در اجرای فتوشاپ میشه ، بلکه اجرای خود ویندوز رو هم
به تاخیر میندازه و باعث دیر لود شدن ویندوز میشه.

چون فکر کنید که هر بار که شما روی ابزار text کلیک میکنید فتوشاپ باید یکبار تمام فونتهای پوشه ی
فونت رو مرور کنه!! حالا حدس بزنید مرور کردن 4500 تا فونت یعنی چی؟!

حالا دیگه اشتباه کردم

من نمیتونم فونت ها رو پاک کنم چون نمیدونم فونت های سیستمی کدومها بودند

میشه یکی فونت های سیستمی ویندوز 7 رو قرار بده
من همه فونتا رو پاک کنم و اونها رو به جاشون قرار بدم

سلام
فكر نكنم مشكلت از فونت زياد باشه چون من تو سيستم دفترم حدود 8000 فونت دارم و مشكلي هم با اونا ندارم . فكر كنم بايد ويندوزت رو عوض كني

من یه بار یه همچین مشکلی البته با استفاده از براش زیاد برام ایجاد شد که حدود 3-4 دقیقه طول میکشید تا فتوشاپ لود شه . ویندوز من هم 7 هست. دقیقاً یادم نمیاد اما فکر کنم به این آدرس رفتم و از توی این پوشه ها یه پوشه براش با حجم خیلی زیاد رو پاک کردم و مشکل حل شد. حالا شما هم یه بار تست کن و به این آدرس برو و توی پوشه های مختلف جستجو کن و پوشه فونت رو پاک کن

نکته : قبل از پاک کردن از کل فونت های داخل ویندوزت یه Backup بگیر .

آدرس: C:\Users\User\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CS4 ME

aliReza

Well-Known Member
اول همان طور که سارا گفت، فونت های کامپیوتر شما بیش از اندازه زیاد هست و همین روند کار رو کند میکنه :wink:
من خودم موقع انتخاب فونت خیلی مشکل داشتم و کامپیوتر گیر میکرد
ولی اگه هنگام باز شدن منو و انتخاب فونت مشکل دارید و فتوشاپ گیر میکنه از Edit>Preferences>Type
از قسمت Type
Font Preview Size رو غیر فعال کنید، خیلی به سرعت کمک میکنه

کلا سعی کنید فتوشاپ خودتون رو خیلی ساده نگه دارید، ابزار های مختلف، براش ها، فونت ها به تعداد زیاد و بالا، تا وقتی که ندونید چطور از اونها استفاده کنید خودشون خود به خود کارای گرافیکی قوی نمیسازن :)

سعی کنید ابزارهایی که ازشون استفاده میکنید رو داشته باشید و بقیه رو پاک کنید تا دچار همچین مشکلاتی نشید

آخرین ویرایش:

M.amin.r

Active Member
من یه بار یه همچین مشکلی البته با استفاده از براش زیاد برام ایجاد شد که حدود 3-4 دقیقه طول میکشید تا فتوشاپ لود شه . ویندوز من هم 7 هست. دقیقاً یادم نمیاد اما فکر کنم به این آدرس رفتم و از توی این پوشه ها یه پوشه براش با حجم خیلی زیاد رو پاک کردم و مشکل حل شد. حالا شما هم یه بار تست کن و به این آدرس برو و توی پوشه های مختلف جستجو کن و پوشه فونت رو پاک کن

نکته : قبل از پاک کردن از کل فونت های داخل ویندوزت یه backup بگیر .

آدرس: C:\users\user\appdata\roaming\adobe\adobe photoshop cs4 me

اول همان طور که سارا گفت، فونت های کامپیوتر شما بیش از اندازه زیاد هست و همین روند کار رو کند میکنه :wink:
من خودم موقع انتخاب فونت خیلی مشکل داشتم و کامپیوتر گیر میکرد
ولی اگه هنگام باز شدن منو و انتخاب فونت مشکل دارید و فتوشاپ گیر میکنه از edit>preferences>type
از قسمت type
font preview size رو غیر فعال کنید، خیلی به سرعت کمک میکنه

کلا سعی کنید فتوشاپ خودتون رو خیلی ساده نگه دارید، ابزار های مختلف، براش ها، فونت ها به تعداد زیاد و بالا، تا وقتی که ندونید چطور از اونها استفاده کنید خودشون خود به خود کارای گرافیکی قوی نمیسازن :)

سعی کنید ابزارهایی که ازشون استفاده میکنید رو داشته باشید و بقیه رو پاک کنید تا دچار همچین مشکلاتی نشید

خوب کسی هست که فونت های سیستمی ویندوز 7 رو داشته باشه؟؟؟

من میخوام همه فونتها رو پاک کنم ولی نمیدونم که کدومهاش فونت های سیستمی هستند؟؟؟

اگه کسی میتونه یه کپی از فونتهای سیستمی ویندوز 7 رو اینجا بگذاره

جدیدترین ارسال ها

بالا